Maszkowice. Boją się tańszego weterynarza

  Maszkowice. Boją się tańszego weterynarza

  Zdjęcie autora materiału
  Alicja Fałek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Maszkowice. Boją się tańszego weterynarza
  1/3

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Damian Radziak

  Ludzie z Maszkowic zaszczepili psy za 15 zł. Boją się teraz wścieklizny: Zabieg był podejrzanie tani. Weterynarz uspokaja. - Szczepię za grosze, bo i tak mi się to opłaca - przekonuje Maciej Serwin.
  Skuszeni niską ceną mieszkańcy Maszkowic pozwolili zaszczepić swoje psy Maciejowi Serwinowi. Lekarz weterynarii z Nowego Sącza wziął za to 15 zł od zwierzaka.

  Tydzień później akcję szczepienia zorganizował inny weterynarz. Ta sama usługa była już o 10 zł droższa. Rozbieżność w cenie wzbudziła we wsi niepokój, czy tańsza szczepionka zadziała.

  Boją się epidemii

  - Mieszkańcy mają obawy, czy tania szczepionka na pewno ochroni ich psy przed chorobą. Przychodzą do mnie i proszą o interwencję - mówi Jacek Ząbek, sołtys Maszkowic.

  Zagrożenie wścieklizną jest wysokie. W pobliskich lasach żyje wiele lisów, które przenoszą tę chorobę.

  - Nic więc dziwnego, że boimy się wybuchu epidemii - mówi sołtys. Przyznaje, że to jest czarny scenariusz, ale sprawę należy wyjaśnić. W Maszkowicach jest blisko 280 gospodarstw domowych. Prawie w każdym jest pies. W niektórych kilka i najczęściej biegają wolno. Dlatego rodzice boją się o dzieci, które pieszo przemierzają trasę ze szkół albo z przystanku do domów.

  - Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do nieszczęścia. Co będzie, gdy dziecko zostanie pogryzione przez psa zaszczepionego trefną szczepionką? - zastanawia się sołtys Ząbek. Wścieklizna jest niebezpieczna. Dlatego mieszkańcy chcą wiedzieć, czy tania szczepionka jest skuteczna.

  To nam się opłaca

  Lekarz weterynarii Maciej Serwin uspokaja mieszkańców.

  - Szczepiąc psa wystawiam zaświadczenie, które sygnuję swoim nazwiskiem. Nie mógłbym sobie pozwolić na żadne nieprawidłowości - podkreśla. Niska cena usługi to przemyślana polityka marketingowa. Obniżając cenę może dotrzeć do większej liczby klientów, którzy zaszczepią swoje psy.

  Jak informuje weterynarz z Nowego Sącza cena, którą zaproponował, jest dużo niższa niż przed rokiem. Za szczepienie psa w terenie w 2016 r. brał 35 zł, teraz 15 zł.

  Skąd taka różnica? Weterynarz mówi, że szczepionka, którą podaje psom kosztuje 2 zł. Dolicza koszt igły, strzykawki oraz dojazdu do danej gminy.

  Sprawdziliśmy w hurtowni. Rzeczywiście, wskazana nam przez Serwina ampułka kosztuje około 20 zł i zawiera dziesięć dawek.

  - Taka obniżka spotkała się z pozytywnym odbiorem nie tylko na terenie Maszkowic, czyli gminy Łącko, ale też ościennych gmin - zaznacza weterynarz. Obawy mieszkańców, że szczepionka jest mniej skuteczna, są bezpodstawne.

  Jego zdaniem to konkurencja sieje niepokój. Inni weterynarze tracą klientów oferując droższe szczepienia.


  Autor: Damian Radziak

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Łańcuch

  Ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Coś bardzo krótki łańcuch ma ten piesek na zdjęciu.... biedny


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Biedny i je chleb !

  Psiara (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Popatrzcie na tego sołtysa. Piesek ma krótki łańcuch, dostaje chleb do jedzenia oraz ma budę bez ocieplenia. Gdzie można takiego bukieta zgłosić za męczenie pieska ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ..

  Ola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Głupota to puszczanie psów wolno bez nadzoru! Czy właściciele wiedza czym to się może skończyć? Ciąża czy pogryzienie ludzi.....ale co tam ważne żeby piesek się wybiegał. ..otóż kochani właściciele...rozwiń całość

  Głupota to puszczanie psów wolno bez nadzoru! Czy właściciele wiedza czym to się może skończyć? Ciąża czy pogryzienie ludzi.....ale co tam ważne żeby piesek się wybiegał. ..otóż kochani właściciele z psem się wychodzi na spacer, na smyczy! Poswieca mu czas a nie puszcza samopas!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  szacunek dla zwierzat

  kaska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  mozna kojec zrobic albo nie brac pieskow a nie na takich lancuchach przywiazywac ja bym chetnie wlasciciela tak przywiazala

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)