I liga koszykarek. Kolejna wygrana Wisły Orlen Południe

Koszykarki Wisły Orlen Południe pokonały Eneę AZS II Poznań 71:58. Spotkanie nie było jednak tak łatwe dla „Białej Gwiazdy” jak może się pozornie wydawać. O ich wygranej przesądziła dopiero ostatnia kwarta.

Pierwsza kwarta stała pod znakiem zdecydowanej dominacji wiślaczek. Wygrały ją dwunastoma punktami i wydawało się, że pewnie zmierzają do wygranej. Już w drugiej kwarcie pojawiły się jednak symptomy, że nie będzie to łatwa przeprawa. Był moment w tej części, że przewaga Wisły zmalała do zaledwie trzech punktów (32:29). Na przerwę drużyny schodziły jednak przy prowadzeniu krakowianek 42:32.

Po zmianie stron lepiej zaczęły jednak wyglądać poznanianki i przewaga Wisły zaczęła topnieć. AZS długo gonił i gonił i w końcu na minutę przed końcem trzeciej kwarty po celnych rzutach wolnych Leny Brzustowskiej mieliśmy remis 53:53. Tę kwartę zakończyła „trójka” Karoliny Wilk i przed decydującą częścią Wisła prowadziła 56:53.

No, a ta ostatnia kwarta to było już bardzo jednostronne granie. Poznanian

Wisła Orlen Południe Kraków - Enea AZS II Poznań 71:58 (27:15, 15:17, 14:21, 15:5)
Wisła Orlen Południe: Stasiuk 24, Jasiulewicz 12, Kuczyńska 8, Zuziak 6, Duchnowska 5 oraz Wilk 6, Grzenkowicz 4, Krzywoń 2, Mitrowska 2, Kaźmierczak 0.
Enea AZS II: Piasecka 14, Piechowiak 12, Rogozińska 4, Jarecka 2, Piasecka 0 oraz Brzustowska 9, Główczak 6, Rakowska 5, Tomaszkiewicz 4, Napierała 0, Żukowska 0.
Sędziowali: Agnieszka Drabik oraz Krystian Dolniak. Widzów: 100.