Za nami „Wiosenna Dycha” nad Zalewem Zemborzyckim. Zobacz uczestników niedzielnego biegu

Krzysztof Szuptarski
W niedzielę wystartowała w Lublinie kolejna edycja zawodów na dystansie 10 kilometrów – "Wiosenna Dycha". Bieg główny nad Zalewem Zemborzyckim ukończyło 618 osób, w tym 153 kobiety.

- Trasa 10-kilometrowego biegu była szybka, płaska i posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jej przebieg był dobrze znany lubelskim biegaczom z poprzednich edycji - mówi Piotr Kitliński, dyrektor sportowy niedzielnego biegu i Grand Prix Lublina 2024.

Biegu open wygrał lublinianin Krystian Kuna, uzyskując rezultat 32.48. Triumfator o 26 s. wyprzedził na mecie innego biegacza z Lublina, Pawła Wysockiego. Trzeci był natomiast puławianin Bartłomiej Florczak, który stracił do zwycięzcy 33 s.

Z kolei najszybszą wśród kobiet okazała się lublinianka Dominika Łukasiewicz (35.45). Na podium stanęły jeszcze dwie biegaczki z "Koziego Gtodu" - Natalia Zych (37.38) i Katarzyna Falkowicz (38.58).

Najmłodsi adepci biegania walczyli natomiast w biegach "Przez Metry Po Kilometry". Rywalizacja odbywała się na ścieżce rowerowej, przy terenie eventowym "Słoneczny Wrotków". Uczestnicy ścigali się w kilkunastu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców, na dystansach od 50 m do 1000 m.

Niedzielny bieg był także wydarzeniem charytatywnym. Połowa dochodu pochodzącego z opłaty startowej została przekazana na rzecz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Lublinie.