Hokej. Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim po raz trzeci ograła Energę Toruń i jest o krok od półfinału

Trzeci ćwierćfinał hokejowego play-off: Energa Toruń - Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim 2:5. Oświęcimianie są o krok od półfinału Jerzy Zaborski
Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim jest już tylko o krok od półfinału. Oświęcimianie po raz trzeci pokonali torunian, tym razem w ich własnej hali. Kolejny mecz serii także zostanie rozegrany w Toruniu, w poniedziałek, 27 lutego 2023 (godz. 18.30).

Oświęcimianie pojechali na dwumecz do Torunia bez pierwszego trenera Nika Zupancicia, którego zmogła choroba. Jednak nie brak trenera, ale kary sprawiły, że przyjezdnym przyszło odrabiać dwubramkową stratę.

Goście przed pierwszą przerwą zdołali doprowadzić do remisu. Po strzale Andrieja Denyskina krążek odbity od bandy wrócił na przedpole bramkowe, więc do siatki trafił Pawło Padakin.

Na 39 sekund przed syreną kończącą pierwszą odsłonę „soczysty” strzał Erika Ahopelto dał oświęcimianom wyrównanie.

Oświęcimianie mili mocną końcówkę drugiej tercji. Najpierw Sebastian Kowalówka poprawił strzał Filippa Pangiełowa, po którym Studziński odbił krążek przed siebie. Potem Krystian Dziubiński uderzył z korytarza między bulikami, dając przyjezdnym dwubramkową zaliczkę.

W trzeciej odsłonie oświęcimianie skutecznie bronili zaliczki, a wynik został ustalony strzałem do pustej bramki, bo na 130 sekund przed końcem Studziński został przez trenera wezwany do boksu, żeby móc wprowadzić na lód dodatkowego zawodnika.

KH Energa Toruń - Tauron/Re-Plast Unia Oświęcim 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

Bramki: 1:0 M. Kalinowski – Szucs 11, 2:0 Szucs – K. Kalinowski – Syty 13, 2:1 Padakin – Denyskin – Dziubiński 15, 2:2 Ahopelto – Djukov – Da Costa 20, 2:3 S. Kowalówka – Pangiełow-Judłaszew – Da Costa 35, 2:4 Dziubiński – Denyskin – Padakin 40, 2:5 Padakin – Jerofeev – Jakobsons 60.

KH Energa: Rosen (od 11 min Studziński) – Augustkalns; Viitanen, Koskinen, Elomaa – Schafer, Szecsi; Szucs, Syty, Korenczuk – Ahonen, Gimiński; Prokurat, K. Kalinowski, M. Kalinowski – Bormanis, Bajwenko; Zając, Maćkowski, Olszewski.

Re-Plast Unia: Lindskoug – Jakobsons, Pangiełow-Judłaszew; Denyskin, Dziubiński, Padakin – Djukov, Jerofeev; Ahopelto, Cichy, Szczechura – Bezuszka, P. Noworyta; S. Kowalówka, Krzemień, Da Costa – M. Noworyta, Paszek; Laakso, Wanat, Sołtys.

Sędziowali: Patryk Pyrskała (Katowice), Mateusz Krzywda (Tychy). Kary: 37 (w tym 5+20 dla Elomaa) – 17 minut. Widzów: 1500. Stan play-off: 3:0 dla Unii. Kolejny także w Toruniu (27 lutego, godz. 18.30).