MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sukces polskiego tenisisty. Wygrał już drugi turniej w 2024 roku!

Łukasz Konstanty
Kamil Majchrzak wygrał turniej ITF w tunezyjskim Hammamet, pokonując w finale Brytyjczyka Jaya Clarke'a 6:3, 7:5. Polski tenisista mozolnie odbudowuje pozycję w światowym rankingu po ubiegłorocznej dyskwalifikacji za doping.

28-letni Majchrzak obecnie na liście ATP jest 802. Najwyższe w karierze, 75. miejsce, zajmował w lutym 2022 roku.

Drugi wygrany turniej w 2024 roku.

Polski tenisista po okresie zawieszenia wrócił do gry na początku 2024 roku. Od razu po powrocie odniósł znaczący sukces - wygrał turniej ITF w tunezyjskim Monastyrze, nie tracąc po drodze żadnego seta i przegrywając w ośmiu meczach (łącznie z kwalifikacjami) zaledwie 26 gemów (średnio mniej niż dwa na set).

W kończącym się tygodniu po raz kolejny Tunezja okazała się szczęśliwa dla tenisisty, który w ubiegłym tygodniu wystąpił w reprezentacji Polski w spotkaniu Pucharu Davisa przeciwko Uzbekistanowi. Majchrzak wygrał drugi turniej w tym roku, tym razem w Hammamet.

Ile turniejów wygrał Kamil Majchrzak?

Triumf w bieżącym tygodniu przyszedł grającemu z dziką kartą Polakowi nieco trudniej niż w pierwszym po powrocie do gry turnieju. W drugiej rundzie przegrał nawet seta z Hiszpanem Carlosem Sanchezem Joverem (rozstawionym z dwójką), w ani jednej partii nie wygrał też bez straty gema.

Wyniki spotkań z udziałem Kamila Majchrzaka w Hammamet

• I runda: Adrian Oetzbach (Niemcy) 6:1, 6:2
  • II runda: Carlos Sanchez Jover (Hiszpania) 6:3, 3:6, 6:1
  • Ćwierćfinał: Corentin Denolly (Francja) 6:1, 6:2
  • Półfinał: Filip Cristian Jianu (Rumunia) 7:5, 6:4
  • Finał: Jay Clarke (Wielka Brytania) 6:3, 7:5

Zwycięstwo w Tunezji sprawi, że nasz tenisista przesunie się z zajmowanego obecnie 802. miejsca w klasyfikacji o ok.140-150 lokat. Stanie się to jednak dopiero za tydzień.