WOŚP 2017. Orkiestra ratuje życie dzieciom [WIDEO]

  WOŚP 2017. Orkiestra ratuje życie dzieciom [WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału
  Taida Jasek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  WOŚP 2017. Orkiestra ratuje życie dzieciom [WIDEO]
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Taida Jasek

  W niedzielę wolontariusze będą zbierać datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kordian Spadek korzysta z urządzeń WOŚP-u, które ułatwiają mu życie.
  Finał WOŚP w Krakowie 2017: koncerty i kąpiele. Sprawdź, co się będzie działo! [KALENDARZ IMPREZ]
  WOŚP 2017. Orkiestra już gra, za nami pierwsze imprezy
  WOŚP 2017. Oj się będzie działo


  9-letni Kordian Spadek z Osieka od kilku lat korzysta z urządzeń, które ufundowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jego mama, Sabina Spadek nie wyobraża sobie życia bez tej fundacji. - Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, ile WOŚP przekazuje sprzętu szpitalom - tłumaczy. W niedzielę Orkiestra Owsiaka zagra po raz 25. Zbierać będą pieniądze na rzecz dzieci i seniorów.

  Serduszka są wszędzie  Gdy Kordian był mały, rozwijał się jak każde dziecko, ale bardzo szybko tracił na wadze. W 2014 r. zdiagnozowano u niego chorobę Leśniowskiego-Crohna, która atakuje jelita, żołądek i przełyk. Choroba jest przewlekła i nawracająca - objawy nasilają się i słabną, jest na razie nieuleczalna. Mimo to Kordian chodzi do szkoły. Rozumie, że jest chory, ale twierdzi, że da się z tym żyć. - Czasem to on podnosi mnie na duchu - mówi jego mama.

  Nie chce uczyć się indywidualnie, bo lubi kontakt z rówieśnikami. - Najgorsze w tej chorobie są biegunki z krwią, chociaż ostatnio jest lepiej - opowiada Sabina Spadek.

  Chłopiec średnio co cztery tygodnie musi jeździć do szpitala w Krakowie. Korzysta w nim z pomp do żywienia pozajelitowego, które dostarczają mu także leki. - Na wielu z nich są naklejki WOŚP-u - podkreśla Sabina Spadek.

  Mają sprzęt dzięki fundacji  Szpital Powiatowy w Oświęcimiu w środę wzbogacił się o kolejną aparaturę ufundowaną przez WOŚP. Na oddział dziecięcy przyjechał iluminator naczyń. Urządzenie pokazuje w podczerwieni, gdzie znajdują się żyły. Te, u małych dzieci, jest szczególnie ciężko znaleźć.

  W ubiegłym roku na oddziale pojawił się też nowy aparat ultrasonograficzny wart prawie 125 tys. zł. - Był nam bardzo potrzebny. Miesięcznie przeprowadzamy na nim nawet do stu badań - podkreśla Bożena Ubik-Wróbel, ordynator oddziału.

  W tym miesiącu oddział otrzyma jeszcze aparat EKG oraz holter ciśnieniowy, dzięki czemu dzieci nie będą musiały stać w długich kolejkach razem z dorosłymi. To sprzęt, który do szpitala trafi z ubiegłorocznej edycji zbiórki.

  - Gdy tylko czegoś potrzebujemy, to fundacja Jurka Owsiaka nam w tym pomaga. Jesteśmy jego wielkimi fanami - opowiada Bożena Ubik-Wróbel.  Gdzie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?


  Kęty
  W Ośrodku Kultury impreza rozpocznie się o godz. 15. Na scenie wystąpią lokalne zespoły. Po pokazie światełka do nieba popisowy koncert da zespół Kluski. Koncerty poprzedzą pokazy ratownictwa, występy dzieci, licytacje oraz bieg z Kęckimi Harpaganami, który rozpocznie się o godz. 10. W programie znajduje się też polowa strzelnica, pokaz zabytkowych samochodów i motocykli.

  Chełmek

  Impreza rozpocznie się w Parku Rodzinnym o godz. 16. Na scenie wystąpią: Hfila Dzika, NK Klan oraz Awans Poziomy. O godz. 19 odbędzie się aukcja, którą zakończy o godz. 20 światełko do nieba. Następnie o godz. 20.10 na scenę wejdzie zespół Joker.

  Brzeszcze

  W Domu Kultury w Brzeszczach finał rozpocznie się o godz. 14.30 poprzez koncerty lokalnych zespołów. Podczas nich odbędą się licytacje ofiarowanych dla WOŚP przedmiotów. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Long & Junior. Przewidziano też takie atrakcje jak przejażdżka kucykiem dla dzieci oraz smakowanie potraw kuchni regionalnej. O godz. 20.15 rozpocznie się DJ Party, czyli zabawa przy najlepszych hitach 2016 roku.

  Oświęcim

  Sztab będzie tradycyjnie działał w Oświęcimskim Centrum Kultury już od godz. 10. Przez cały finałowy dzień za sprawą Oświęcimskiego Klubu Modelarzy Kolejowych „Piętrusek” można będzie posterować składami pociągów oraz wziąć udział w akcji pn. „Mierzymy wysoko!“. O godz. 16 w sali widowiskowej zagrać mają zespoły muzyczne: Lumines, Besides, Bao oraz śpiewać wokaliści ze Studia Wokalnego Voicesing.


  Autorka: Taida Jasek

  Wadowice

  Tu atrakcje na mieszkańców czekają już od godz. 10 rano. Na wadowickim Rynku będzie można skosztować potraw przygotowanych przez kucharzy MasterChefa, zjeść oscypka z grilla oraz obejrzeć pokazy rowerowe i ratownictwa. Koncert da Orkiestra OSP z Choczni i Kleczy, Lena Czechowicz oraz zespół Zuza i Mały. Z kolei o godz. 17 odbędzie się pokaz Fire Show zorganizowany przez Teatr Ognia.

  Kalwaria Zebrzydowska

  WOŚP rozpocznie się o godz. 14 w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Wystąpi wiele lokalnych zespołów takich jak Migotki, ScratchPark, Shadowscapes i inni. Po światełku do nieba odbędzie się Jam Session, na który można zabrać własny instrument.

  15 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Krakowskiej

  >> Zobacz wszystkie aukcje sztabu WOŚP przy Gazecie Krakowskiej

  Wyjątkowe aukcje WOŚP w Krakowie. Sprawdź, co na nich znajdziesz [ZDJĘCIA]

  Link do głównego zdjęcia

  >> Zobacz wszystkie aukcje sztabu WOŚP przy Gazecie Krakowskiej

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  WOŚP zapewnia dobre życie rodzinie Owsiaków

  MK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  http://www.kontrowersje.net/do_puszki_owsiaka_12_groszy_tylko_nie_p_acz_prosz

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo