Wisła Kraków. Druga drużyna idzie jak burza. Świetna seria podopiecznych Mariusza Jopa. Ale tym razem łatwo nie było

Wisła II Kraków to drużyna reaktywowana przed sezonem 2023/2024
Wisła II Kraków to drużyna reaktywowana przed sezonem 2023/2024 Bartek Ziółkowski / akademia.wisla.krakow.pl
Dalin Myślenice - Wisła II Kraków 1:2 w meczu 12. kolejki małopolskiej IV ligi, rozegranym w sobotę 30 września. To dziesiąte z rzędu zwycięstwo prowadzących w tabeli rezerw "Białej Gwiazdy" - nie przyszło im łatwo, a wywalczone zostało rzutem na taśmę, decydującą bramkę Karol Tokarczyk zdobył w doliczonym czasie gry.

Derby Myślenic - no bo Wisła II swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa na stadionie Dalinu - rozpoczęły się w ulewnym deszczu. Lać przestało, ale boisko w sobotę przyjęło sporo wody, no i to miało wpływ na płynność gry, zwłaszcza w drugiej połowie.

Zdecydowanie mocniej zaczęli mecz krakowianie, mieli okazje na gole - Tokarczyk po podaniu Szywacza przegrał jednak pojedynek ze Żmudzkim (10 min), a parę minut potem po rzucie rożnym bramkarz Dalinu też sobie poradził, a dobitka Zimona była nieudana. Wiślacy grali składniej, ale myśleniczanie też zaczęli działać z przodu. Najbliższy gola w tej części gry był jednak Tokarczyk, który w 38 min kopnął z 18 m w słupek, tuż przy "okienku".

W 51 min sprawy w swoje ręce wziął Bonachera, decydując się na przebój w polu karnym Dalinu. Upadł po interwencji Chochlinskiego, a sędzia ocenił to jako faul zawodnika myślenickiej ekipy. Rzut karny, wykorzystał go Bartoń.

Chochlinskiego w 63 min zobaczyliśmy w zupełnie innej roli - w ofensywnej akcji na prawym skrzydle. Podał piłkę w pole karne, a tam Szifer strzelił po ziemi do siatki wiślaków.

Sporo później było ataków rwanych, w 74 min Sarga strzałem z 13 m nie zdołał pokonać Żmudzkiego, kilkadziesiąt sekund potem Kęska potknął się przy próbie wykończenia groźnej kontry Dalinu. O zwycięstwo chyba trochę mocniej jednak starali się wiślacy, w 90 min Stanek zmarnował świetną okazję, nie trafił do celu. Kluczowa okazała się akcja w drugiej minucie doliczonego czasu gry: nastąpiła wrzutka w pole karne, Kuziemka tak zagrał piłkę, że na tacy dostał ją Tokarczyk i z bliska zdobył gola.

Podopieczni trenera Mariusza Jopa po 11 meczach mają 31 punktów. Dalin pozostał z piętnastoma.

Dalin Myślenice - Wisła II Kraków 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Bartoń 52 karny, 1:1 Szifer 63. 1:2 Tokarczyk 90+2.
Dalin: Żmudzki - Chochlinski, Przetocki, Kowalski, Rachfał - Szifer, Supel - Sobala, Ponomarenko, Cienkosz (87 Czarnecki) - Kęska (76 Ciuruś).
Wisła II: Biegański - Sałamaj, Złoch, Niewiadomski, Bonachera - Kutwa, Zimon - Szywacz (32 Sarga), Tokarczyk, Grau (62 Stanek) - Bartoń (76 Kuziemka).
Sędziował: Dawid Gaździak (Nowy Targ). Żółte kartki: Szifer, Cienkosz, Kęska, Supel - Grau, Złoch dwie, Kutwa, Bonachera, Biegański. Czerwona kartka: Złoch (90+4, po drugiej żółtej). Widzów: 250.