Wimbledon: Radwańska w finale! [ZDJĘCIA]

jkl
Agnieszka Radwańska pokonała Angelique'ę Kerber w półfinale turnieju na kortach Wimbledonu. "Isia" wygrała w dwóch setach 6:3, 6:4. Krakowianka zagra ze zwyciężczynią drugiego półfinału, Sereną Williams, która wygrała z Wiktorią Azarenką 6:3, 7:6 (6)

Pierwszego gema wygrała krakowianka. Potem Niemka polskiego pochodzenia objęła prowadzenie 3:1. Potem rozpoczął się popis Radwańskiej, która wygrała pięć kolejnych gemów. W drugim secie Niemka toczyła wyrównany bój do stanu 2:2. Potem swoje podanie wygrała Radwańska, a następnie przełamała rywalkę. Przewagi nie oddała do końca.

Radwańska jest drugą Polką, która wystąpiła w finale Wimbledonu po Jadwidze Jędrzejowskiej. 3 lipca 1937 roku 25-letnia wtedy zawodniczka przegrała z Angielką Dorothy Edith Round 2:6, 6:2, 5:7.

Wybieramy strażaka roku 2012. Zgłoś swojego kandydata!