Taki koncert na długo pozostanie w pamięci

  Taki koncert na długo pozostanie w pamięci

  Zdjęcie autora materiału
  Paulina Marcinek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Taki koncert na długo pozostanie w pamięci

  ©archiwum Pawła Topolskiego

  Amatorzy i profesjonaliści spotkali się razem na jednej scenie. Swoim śpiewem powalili na kolana tarnowską publiczność
  Taki koncert na długo pozostanie w pamięci

  ©archiwum Pawła Topolskiego

  Długie tygodnie ciężkich prób nie poszły na marne. Kiedy 30-osobowa grupa wokalna stanęła na scenie i zaprezentowała w tarnowskim teatrze swój talent, publiczność oniemiała z wrażenia. Nikt nie spodziewał się tradycyjnych kolęd w tak niecodziennym i oryginalnym wydaniu. Swojej radości nie ukrywali również trenerzy, którzy szlifowali młode talenty przez trzy miesiące: Sławek Ramian, Grzegorz Gawlik i Piotr Niedojadło.

  - Jesteśmy bardzo dumni z uczestników, ich energii i ciężkiej pracy, jaką włożyli w przygotowanie tego koncertu - podkreśla Sławek Ramian. - Już od próby generalnej wiedziałem, że wszystko będzie dobrze - uśmiecha się tarnowianin.

  Kiedy po raz pierwszy spotkali się w październiku w tarnowskim teatrze, na próbach byli wybuchową mieszanką osobowości, a większość z nich po prostu się nie znała. Połączyło ich wspólne marzenie o śpiewaniu i występie na dużej scenie. Trenerów, którzy grupę wyłonili w drodze castingu, czekało spore wyzwanie.

  - Mieliśmy do czynienia z osobami, które wygrały muzyczne talent show (Aplauz, Aplauz!) jak również tymi, które nigdy wcześniej nie występowali na scenie - opowiada Sławek Ramian.

  Cotygodniowe spotkania w dwóch grupach nie ograniczały się tylko do ćwiczeń wokalnych.

  - Staraliśmy się, żeby ci ludzie zapomnieli o codziennych obowiązkach i kłopotach, zaczęli bawić się muzyką i poczuli, że tutaj tworzą grupę i razem pracują na swój sukces - dodaje Grzegorz Gawlik.

  Kiedy nadszedł dzień koncertu, uczestnicy w nieskazitelnie białych strojach wyszli na scenę Solskiego. Zaśpiewali kilkanaście świątecznych utworów. Furorę zrobiło wykonanie i aranżacja kolęd „Bóg się rodzi” czy „Bracia patrzcie jeno”. Towarzyszyli im tarnowscy artyści m.in.: Natalia Baj oraz Agata Łabno.

  - Ten koncert dostarczył nam dużo emocji. Kiedy jednak ochłonęliśmy, uświadomiliśmy sobie, że coś się skończyło. Zrobiło nam się smutno. Prób już nie ma, ale nasza grupa wciąż jest aktywna na facebooku - podkreśla Sławek Ramian.

  Postanowili, że jeśli się uda, to za rok zagrają wspólnie kilka koncertów. - Współpraca z tarnowskim teatrem była cudowna. Chcielibyśmy ją kontynuować - mówi tarnowianin.

  W głowie trenerzy mają mnóstwo ciekawych pomysłów. Szukają sponsorów, którzy pomogą im w realizacji muzycznych niespodzianek.

  Kim są trenerzy
  30-osobowa grupa uczestników rozwijała swój talent pod czujnym okiem trzech trenerów:

  Sławka Ramiana - pedagoga wokalnego Natural Voice Perfection, laureata „Szansy na Sukces”, „Bitwy na głosy”, uczestnika „The Voice of Poland”; Grzegorza Gawlika - kompozytora, autora tekstów, pedagoga; Piotra Niedojadło - pianisty, kompozytora. Projekt był realizowany w ramach stypendium artystycznego przyznawanego przez prezydenta Tarnowa.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wybieramy małopolskich MISTRZÓW URODY [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

  Wybieramy małopolskich MISTRZÓW URODY [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

  35. Międzynarodowe Targi i Kongres Kosmetologiczny LNE w Krakowie

  35. Międzynarodowe Targi i Kongres Kosmetologiczny LNE w Krakowie

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  "Artysta w Kuchni" odcinek 3. Tak gotuje Andrzej Wrona, mistrz świata w siatkówce!