Swym głosem może zawojować sceny świata.

  Swym głosem może zawojować sceny świata.

  Zdjęcie autora materiału
  Robert Gąsiorek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Swym głosem może zawojować sceny świata.

  ©Archiwum prywatne

  Hubert Zapiór ma szansę studiowania w prestiżowej uczelni w Nowym Jorku. Do spełnienia marzeń brakuje mu jednak 20 tys. dolarów. Wielka zbiórka trwa
  Swym głosem może zawojować sceny świata.

  ©Archiwum prywatne

  Gdy zaledwie kilka lat temu Hubert Zapiór zdobywał laury w konkursach poezji śpiewanej na lokalnych scenach, niewielu zdawało sobie sprawę, że to początek wielkiej kariery. 24-latek jest dziś rozpoznawalną postacią w świecie opery. Nieprzeciętny talent dostrzegła również prestiżowa uczelnia muzyczna The Julliard School w Nowym Jorku. Od września pochodzący z Brzeska artysta mógłby rozpocząć w niej naukę.
  Na przeszkodzie stoją jednak finanse. Młody śpiewak musiałby uzbierać do końca miesiąca aż 20 tys. dolarów, aby móc studiować na uczelni marzeń. - Mając świadomość jak ogromna to kwota, staram się na różne sposoby ją uzbierać - przyznaje Hubert.

  Masz talent

  Już od najmłodszych lat fascynował swoimi umiejętnościami wokalnymi. Jego talent dostrzegł w trzeciej klasie szkoły podstawowej Andrzej Gicala, który prowadził scholę przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. - Zacząłem brać udział w różnych konkursach. To właśnie wtedy zdobywałem pierwsze doświadczenia i obywałem się ze sceną - wspomina 24-latek.

  Gdy był już w klasie gimnazjalnej, zaczął współpracować z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku. Uczył się również w szkole muzycznej w Bochni.

  - Tam, jednak z instruktorek, pani Monika Kucińska, stwierdziła, że mam talent operowy, który należy szlifować - opowiada młody mężczyzna.

  Początkowo Hubert Zapiór kompletnie nie widział siebie w roli śpiewaka operowego. Po pewnym czasie przekonał się jednak do tego gatunku muzycznego.

  W czasach nauki w liceum zaczął jeździć do szkoły muzycznej w Krakowie, gdzie szlifował warsztat operowy. Po zdaniu matury dostał się na Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, na wydział wokalno-aktorski. Rok później równolegle uczęszczał do Akademii Teatralnej w stolicy.

  Głos Bestii

  Talent Huberta rozwijał się w błyskawicznym tempie. Już jako 19-latek zaliczył debiut na scenie operowej. - Było to niezwykłe tym bardziej, że otrzymałem rolę w operze Musikakademie w Rheinsbergu w Niemczech - zaznacza brzeszczanin.

  Później pojawiły się występy m.in w Filharmonii Świętokrzyskiej i w Warszawskiej Operze Kameralnej.

  Na początku bieżącego roku postawił kolejny wielki krok w swojej karierze. Jego wokal można było usłyszeć w filmie „Piękna i Bestia”. Hubert wszedł w skład polskiej ekipy wykonującej dubbing wielkiej hollywodzkiej produkcji. Podkładał głos pod partie wokalne wykonywane przez tytułową Bestię.

  - To była świetna przygoda, której nie zapomnę do końca życia. Cieszę się, że mogłem brać w tym udział - mówi z zadowoleniem. Najważniejsze wyzwanie ma jednak wciąż przed sobą.

  Spełnić marzenia

  Wszystko zaczęło się w ubiegłoroczne wakacje, podczas kursu wokalnego, który odbywał się w Niemczech. Hubert po raz kolejny został dostrzeżony. Jedna z instruktorek zachęciła go, aby spróbował swoich sił w prestiżowej szkole muzycznej The Julliard School w Nowym Jorku. Hubert postanowił złożyć wniosek o przyjęcie na uczelnię. - Musiałem wysłać swoje nagrania oraz zdać certyfikat językowy - wyjaśnia.

  W sumie z pięciuset zgłoszonych, na ostateczne rozmowy kwalifikacyjne zaproszono ok. trzydziestu, w tym Huberta. Ostatni etap kwalifikacji odbywał się w grudniu ub. r. w Nowym Jorku. Po trzydniowych egzaminach, dzień przed Wigilią, otrzymał informację, że od września może zostać studentem elitarnej uczelni.

  - Na początku była wielka radość. Ale zaraz zaczęły się schody - przyznaje.

  Władze uczelni przyznały co prawda Hubertowi stypendium na pokrycie kosztów nauki w wysokości 46 tys. dolarów, ale to zbyt mało. - Nadal potrzebuję zebrać około 20 tys. dolarów na pokrycie kosztów przelotów i życia w Nowym Jorku oraz udowodnić uczelni posiadanie tych pieniędzy jeszcze przed rozpoczęciem studiów. Jest to niezbędne do przyznania wizy studenckiej - tłumaczy artysta. Po namowie znajomych, postanowił zorganizować w internecie publiczną zbiórkę funduszy. Wierzy, że uda mu się osiągnąć cel.


  Hubert Zapiór zorganizował zbiórkę publiczną za pośrednictwem portalu internetowego gofundme.

  Aby wesprzeć artystę, należy wejść na stronę: www.gofundme.com/hubert-zapior i kliknąć w zakładkę Donate Now. Zbiórka potrwa do końca sierpnia.

  Zwieńczeniem trwającej kilka tygodni zbiórki będzie recital Huberta Zapióra, który odbędzie się 31 sierpnia w Pałacu Goetza Brzesku.
  WIDEO: Będzie nowa droga Brzesko - Nowy Sącz

  Źródło: Tarnowskie Media sp. z o.o.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   NAUCZYCIEL NA MEDAL | Warto docenić najlepszych!

   NAUCZYCIEL NA MEDAL | Warto docenić najlepszych!

   Huta od nowa

   Huta od nowa

   Wybieramy najpopularniejszych wójtów i burmistrzów Małopolski

   Wybieramy najpopularniejszych wójtów i burmistrzów Małopolski