Kulturalny Sylwester w tarnowskim teatrze

  Kulturalny Sylwester w tarnowskim teatrze

  Zdjęcie autora materiału
  Paulina Marcinek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Kulturalny Sylwester w tarnowskim teatrze

  ©Paweł Topolski

  Dziś i jutro w „Solskim” widzowie zobaczą spektakl muzyczny. Na pożegnanie Starego Roku będzie również lampka szampana
  Kulturalny Sylwester w tarnowskim teatrze

  ©Paweł Topolski

  W ostatnie dwa dni starego roku tarnowski teatr zaprasza na spektakl „Starsi Panowie znów”. Przedstawienie, wyreżyserowane przez Łukasza Fijała, będzie można zobaczyć już dziś o godz. 18, a także jutro o godz. 17 i 20.

  - Wybierając spektakl na Sylwestra chcieliśmy, żeby oddawał klimat tego wieczoru. Jest w nim muzyka i dawka inteligentnego humoru, a to chyba w tym czasie jest najważniejsze - podkreśla Rafał Balawejder, dyrektor Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

  Spektakl powstał na podstawie „Wieczorów Kabaretu Starszych Panów” oraz „Wieczorów Wspomnień Kabaretu Jeszcze Starszych Panów”. Na scenie zobaczymy Matyldę Baczyńską, Ewę Sąsiadek, Ireneusza Pastuszaka, Kamila Urbana oraz pianistę Piotra Niedojadło, którzy o uczuciach i upływającym czasie opowiedzą słowami Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Aktorzy, we współpracy z reżyserem, w efektownej, biało-czarnej scenografii i kostiumach autorstwa Anny Łapińskiej przywołują legendarny repertuar kabaretu.

  - Kabaret Starszych Panów miał niezwykłą zdolność nazywania rzeczy, które każdy z nas zna i ubierania ich w groteskowe sytuacje - zauważa Łukasz Fijał, reżyser.

  Scenariusz spektaklu składa się z 22 piosenek i 10 scen dialogowych z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. W ponad godzinnym przedstawieniu muzycznym, przeplatanym krótkimi scenkami dialogowymi, widzowie usłyszą znane i lubiane utwory, takie jak „Tango kat”, „S. O. S.” czy „Upiorny Twist”, jak również utwory mniej rozpoznawalne, a równie atrakcyjne: „Ballada jarzynowa” czy „Zosia i ułani”.

  Po spektaklu w sylwestrowy wieczór przewidziane jest także spotkanie w foyer teatru i lampka szampana na przywitanie Nowego Roku. Życzenia widzom złoży dyrektor „Solskiego” Rafał Balawejder. Bilety na sylwestrową noc dostępne są w kasie teatru lub w internecie.

  Po jutrzejszym spektaklu będzie też okazja do wspólnej zabawy na tarnowskim Rynku. Tam od godz. 23 z głośników będzie serwowana muzyka.

  - Usłyszmy największe polskie i zagraniczne przeboje kończącego się roku - zapowiada Sebastian Szafarz z Tarnowskiego Centrum Kultury.

  O północy w niebo wystrzelą fajerwerki. - Będzie to ciekawy, ponad sześciominutowy pokaz sztucznych ogni - podkreśla Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa. Impreza zakończy się przed godz 1.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)