Tatry. Ścieżka w koronach drzew przyciąga tłumy

  Tatry. Ścieżka w koronach drzew przyciąga tłumy

  AH

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Tatry. Ścieżka w koronach drzew przyciąga tłumy
  1/33
  przejdź do galerii

  ©Małgorzata Gleń

  Mimo ze ścieżka w koronach drzew jest dostępna dla turystów od niecałych trzech tygodni, już cieszy się ogromnym powodzeniem. Prawdziwe oblężenie przeżywa szczególnie w słoneczne jesienne dni.
  Chodnik w koronach drzew z całą pewnością jest wyjątkową atrakcją turystyczną. Ta imponująca konstrukcja składa się ze ścieżki liczącej prawie dwa i pół kilometra, wieży widokowej i wielu tablic informacyjnych oraz atrakcji dla dzieci. Taka kombinacja wrażeń już od pierwszego dnia przyciągnęła tłumy.

  Przeważająca ilość osób, które do tej pory cieszyły się zapierającymi dech w piersiach widokami ma pozytywne zdanie o nowej atrakcji.
  Internauci podkreślają, że jest to doskonała atrakcja dla całych rodzin. Zachwalają, że skorzystać z niej mogą także osoby starsze i dzieci, gdyż cała ścieżka jest dostosowana do ich potrzeb. Wiele opinii wśród zalet ścieżki wymienia także różnorodność jej elementów oraz możliwość podziwiania konstrukcji wraz z wykwalifikowanym przewodnikiem.

  Niestety, turyści informują też o wadach towarzyszących nowej atrakcji. Największym problemem z jakim stykają się odwiedzający są... korki, które wraz z turystami przybyły z wielkich miast na tatrzańskie ustronia. Internauci donoszą, że w słoneczne dni z uwagi na nadmiar samochodów ruchem na miejscu kieruje policja. Wielu turystów decyduje się porzucić swoje pojazdy dalej od wejścia na ścieżkę - niekiedy utrudniając przejazd wąskimi ścieżkami.  Nie lepiej jest na drogach prowadzących do okolicznych miejscowości. Na trasie z Zakopanego na Słowację największe wyzwanie dla kierowców stanowi Łysa Polana, przez którą przejeżdżają także turyści zmierzający np. do Morskiego Oka. Jak głoszą opinie pozostawione przez odwiedzających w internecie, w krytycznych momentach dojazd ze ścieżki do stolicy polskich Tatr zajmuje nawet trzy godziny.

  Również ogromna popularność ścieżki w koronach drzew czasami okazuje się nie być zaletą. Jak donoszą internauci, już niedługo po porannym otwarciu przy wejściu na niecodzienny szlak ustawiają się długie kolejki. Później sytuacja tylko się pogarsza, a przyjeżdżający na miejsce około południa muszą się liczyć z długim oczekiwaniem.

  Ścieżka w koronach drzew powstała tuż przy ośrodku narciarskim Bachledova Dolina w Żdiarze. Została otwarta pod koniec września 2017 roku. Na ścieżkę składa się drewniany pomost o długości ponad 1200 metrów, wieża widokowa wysoka na 32 metry oraz szereg dodatkowych atrakcji. Wśród nich są przystanki edukacyjne, przystanki rozrywkowe oraz zjeżdżalnia długa na ponad 600 metrów.


  Autor: Małgorzata Gleń, Gazeta Krakowska
  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  co to z dziennika, co pisać nie potrafi?

  Lewy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  cytuję "Przeważająca ilość osób" od kiedy ilość, mnie zawsze uczono, ze ludzie są policzalni i mówi się liczba osób! Kto dał papier temu dziennikarzowi! Ponadto nie jest to w Tatrach, a Magurze...rozwiń całość

  cytuję "Przeważająca ilość osób" od kiedy ilość, mnie zawsze uczono, ze ludzie są policzalni i mówi się liczba osób! Kto dał papier temu dziennikarzowi! Ponadto nie jest to w Tatrach, a Magurze Spiskiej jak już było napisane poniżej!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czyżby?

  Elia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  No nie. To jest Magura Spiska i to na odcinku podtatrzańskim.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tatry?

  Lss (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

  To sa Pieniny a nie tatry. Odrobine zetelnosci pseudodziennikarze.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  PRZEDSZKOLE NA MEDAL | Głosowanie zakończone!

  PRZEDSZKOLE NA MEDAL | Głosowanie zakończone!

  Czy umiesz przeklinać po krakosku?

  Czy umiesz przeklinać po krakosku?

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange