Uczestnicy 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju będą...

  Uczestnicy 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju będą mogli pomóc chorym dzieciom

  Redakcja

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Uczestnicy 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju będą mogli pomóc chorym dzieciom
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Damian Radziak

  Podczas 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju zapraszamy biegaczy do przyłączenia się do akcji charytatywnych organizowanych przez PKO Bank Polski: „biegnę dla Alicji” oraz „biegnę dla Mateusza i Ali”.
  Będzie zatem można pomóc aż trzem potrzebującym osobom. Podczas Biegu Nocnego w piątek 8 września odbędzie się akcja charytatywna dla 6-letniej Alicji, która choruje na mukowiscydozę. Do codziennego funkcjonowania jest jej niezbędna kamizelka oscylacyjna i specjalistyczne leczenie, na które zbierane są środki. Alicja jest podopieczną Matio Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę.

  Natomiast w trakcie niedzielnego Koral Maratonu pobiegniemy dla Mateusza i Ali.
  23-letni Mateusz od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Do lepszego funkcjonowania jest mu potrzebny tor rehabilitacyjny do nauki chodzenia. Mateusz jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”. Druga beneficjentka, 6-miesięczna Ala, cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę Canavan (zwyrodnienie gąbczaste układu nerwowego). Szansą na życie jest dla niej nowatorska terapia genowa. Ala jest podopieczną Fundacja Polsat.

  Zaangażowanie uczestników, którzy ukończą Bieg Nocny z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Alicji” oraz Koral Maraton z kartką „biegnę dla Mateusza i Ali”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę dla wszystkich trzech osób. Kartki będzie można odbierać w Biurze Zawodów (Dom Forum na deptaku, al. Nowotarskiego): w piątek 8 września w godz. 12.00-22.00, w sobotę 9 września od 7.00 do 21.30 oraz w niedzielę 10 września od 7.00 do 8.30.

  PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku 186 uczestników 7. PKO Festiwalu Biegowego pomogło w ten sposób 3-letniemu Krzysiowi. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała środki na operację serca chłopca. Od 2013 r. odbyło się 231 takich akcji, w których wzięło udział ponad 110 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 325 beneficjentów kwotą ponad 4,2 mln zł.

  Bank zaprasza także na 3. PKO Bieg Charytatywny, który odbędzie się 16 września 2017 r. na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski. W zeszłym roku uczestnicy w całym kraju wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Informacje o biegu znajdują się na stronie: http://www.pkobiegcharytatywny.pl/.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bieg

   misza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   biegamy, pomagamy i posiłków szukamy!!! pko festiwal biegowy najlepsza impreza w okolicy!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Wirtualna rekonstrukcja

   Wirtualna rekonstrukcja "Łosia"

   Zamek na górze św. Marcina: Przywróćmy dumę Tarnowa

   Zamek na górze św. Marcina: Przywróćmy dumę Tarnowa

   Wybieramy najpopularniejszych wójtów i burmistrzów [GŁOSOWANIE]

   Wybieramy najpopularniejszych wójtów i burmistrzów [GŁOSOWANIE]

   Gry On Line - Zagraj Reklama