Szkaradkowie: to jest raj nie mieszkanie

  Szkaradkowie: to jest raj nie mieszkanie

  Lech Klimek

  Aktualizacja:

  Szkaradkowie: to jest raj nie mieszkanie

  ©fot. lech klimek

  W Gorlicach, po latach posuchy, pojawił się prywatny inwestor. Stawia budynek na 45 mieszkań
  Szkaradkowie: to jest raj nie mieszkanie

  ©fot. lech klimek

  Od poniedziałku mamy już klucze do nowego mieszkania - z radością mówi Agata Szkaradek. - Trudno mi nawet opisać, jak ja się z tego cieszę. To taka radość, że chce się wszystko robić, sprzątać, gotować, żyć - dodaje rozpromieniona.

  Dwa pokoje wypełnione po brzegi szczęściem
  Szkaradkowie dotychczas zajmowali mieszkanie komunalne w Libuszy. By jednak być precyzyjnym, należałoby powiedzieć, że gnieździli się w klitce.

  Jak dokładnie wylicza mąż pani Agaty, Józef, na osobę przypadało po cztery metry kwadratowe. Cały ich dom, to była, ciasna kuchnia z wydzieloną łazienką i pokój, w którym toczyło się ich życie.
  W listopadzie ubiegłego roku gmina Biecz podpisała pięcioletnią umowę najmu budynku przy ulicy Załawie.
  - Wyremontowaliśmy go i wynajęliśmy mieszkania - mówi Mirosław Wędrychowicz, burmistrz Biecza. - Mieszkańcy podpisali umowy najmu, właśnie na pięć lat, ale gmina chciałaby kupić ów budynek na własność w najbliższym czasie - dodaje.
  W budynku znajduje się pięć mieszkań na trzech kondygnacjach. Trzy z nich mają powierzchnię 34,26 m2, a dwa są trochę większe, mają po 40,46 m2. Mieszkania mają po dwa pokoje, kuchnię, łazienki i przedpokój.

  Klucze do ręki bez zbędnego czekania
  Agnieszka Dyląg, koordynator zespołu do spraw gospodarki nieruchomościami mówi wprost: nie chcieliśmy dłużej odwlekać sprawy i przekazaliśmy klucze mieszkańcom. Oni i tak dostatecznie długo się wyczekali. Jej słowa potwierdza Agata Szkaradek. - Jeszcze nie mamy licznika prądu - opowiada. - Mąż dopiero w środę podpisał umowę z gazownictwem, ale mieszkamy i nic nas z tego mieszkanka nie wygoni - dodaje z uśmiechem.
  Pani Agata ciągle się uśmiechając, dodaje jeszcze, że wprowadziła w ich domu nowe zasady. - Maż wciąż pali papierosy, ale teraz nie może tego robić w mieszkaniu - informuje. - Jest czysto i pachnie świeżością, nie chcę tu innych przykrych zapachów - podkreśla.

  [b]Mieszkania nie są drogie[b]
  - Będziemy płacić 375 złotych miesięcznie - dodaje jeszcze pani Agata. - Ale ono jest warte każdej złotówki - mówi zadowolona.
  Ambitne plany w Bieczu, planują też w Gorlicach
  To nie koniec mieszkaniowych planów Biecza. Niedługo zacznie się budowa nowych bloków, tym razem przy współpracy z Jasielską Spółdzielnią Mieszkaniową. Będą gotowe w 2018 roku.

  Również w Gorlicach, po latach zastoju, coś zaczyna się dziać na rynku mieszkaniowym. Tyle, że działa nie miasto czy spółdzielnie mieszkaniowe, ale prywatny inwestor. Buduje blok, w którym będzie 45 lokali, z których część będzie przeznaczona na sprzedaż a reszta na wynajem.
  - Budynek powstaje przy ulicy Kościuszki - mówi Adam Nowak, wspomniany przedsiębiorca. - Będzie miał pięć kondygnacji i podziemny garaż. W budynku będą też dwie windy - zapowiada.

  Nowak zapowiada, że już na wiosnę będzie można się tam wprowadzić. - Wstępnie szacuję, że cena metra kwadratowego nie przekroczy 3200 złotych - mówi. - Mieszkania będą w tak zwanym stanie deweloperskim, oczywiście z wyłączeniem tych na wynajem, one będą w pełni wykończone, trzeba będzie jedynie wnieść meble - kończy.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prawda

  Sąsiad (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jakie mieszkania komunalne , te mieszkania sa prywatne.Po drugie i tak to nowe mieszkanie bd wyglądało jak stare (ruina)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wybieramy małopolskich MISTRZÓW URODY [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

  Wybieramy małopolskich MISTRZÓW URODY [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

  35. Międzynarodowe Targi i Kongres Kosmetologiczny LNE w Krakowie

  35. Międzynarodowe Targi i Kongres Kosmetologiczny LNE w Krakowie

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  Artysta w kuchni: co przyrządziła Joanna Chacińska z zespołu Bisquit? Zobacz 2. odcinek!

  Artysta w kuchni: co przyrządziła Joanna Chacińska z zespołu Bisquit? Zobacz 2. odcinek!