Gorlice. Sześcioro lekarzy to za mało. 2000 zł ma być...

  Gorlice. Sześcioro lekarzy to za mało. 2000 zł ma być wabikiem

  Agnieszka Nigbor-Chmura

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Gorlicki szpital będzie pierwszym miejscem pracy dla sześciorga młodych lekarzy.

  Gorlicki szpital będzie pierwszym miejscem pracy dla sześciorga młodych lekarzy. ©Marcin Makówka

  Program stypendialny prowadzony przez Starostwo Powiatowe dał pierwsze owoce. Od 1 września pracę w gorlickiej lecznicy rozpocznie kilku lekarzy stażystów.
  Gorlicki szpital będzie pierwszym miejscem pracy dla sześciorga młodych lekarzy.

  Gorlicki szpital będzie pierwszym miejscem pracy dla sześciorga młodych lekarzy. ©Marcin Makówka

  Sześciu młodych absolwentów medycyny: Artur Biernacki, Wojciech Przybycień, Mateusz Tenerowicz, Aleksandra Zawierucha, Mateusz Świerz i Justyna Jarecka rozpoczną staż, a następnie pracę w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach. To pierwsze owoce programu stypendialnego dla studentów kierunku lekarskiego ustanowionego przez Zarząd i Radę Powiatu Gorlickiego.

  - Cieszymy się, bo aż pięcioro z młodych medyków to mieszkańcy naszego powiatu.
  Skorzystali z programu stypendialnego i teraz zaczną pracę w naszej lecznicy. Jedna lekarka pochodzi z powiatu brzeskiego, a mimo to wybrała Gorlice - powiedział nam Karol Górski, starosta powiatu gorlickiego.

  Program stypendialny dla studentów medycyny został wprowadzony od października 2016 roku. Stypendia przyznano ośmiu osobom, ale jedna zrezygnowała. Sześcioro z nich było wówczas studentami ostatniego roku, a jedna była na czwartym roku studiów lekarskich. Teraz ta szóstka, zgodnie z założeniami programu, podejmie najpierw 13-miesięczny staż, a następnie minimum roczne zatrudnienie w naszym szpitalu, bo przez rok pobierała stypendium.

  - Program stypendialny spotkał się z dużym zainteresowaniem studentów medycyny, co nas niezmiernie cieszy, bo szpital bardzo potrzebuje młodych lekarzy. Mamy nadzieję, że i tegoroczny nabór przyniesie podobne efekty, tym bardziej że miesięcznie studenci mogą otrzymać nawet 2000 złotych - tłumaczy starosta Górski.

  W powiecie zapadła decyzja o kontynuacji programu w roku akademickim 2017/2018. Zarząd Powiatu ogłosił nowy nabór wniosków o przyznanie pomocy materialnej dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim.

  Wnioski należy złożyć osobiście w Starostwie Powiatowym w Gorlicach lub przesłać pocztą. Wówczas decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego. Termin upływa 21 sierpnia 2017 roku. Pomoc materialna będzie przyznana na dziewięć miesięcy tj. od 1 października 2017 roku do 30 czerwca 2018 roku.

  Regulamin oraz druk wniosku do pobrania dostępne są na stronie powiatu http://www.powiatgorlicki.pl/aktualnosci/studiujesz-medycyne-zloz-wniosek-o-stypendium.html

  - Podobnie jak rok temu opracowaliśmy ulotkę informacyjno-promocyjną, w której przybliżamy założenia programu, ale także przedstawiamy Szpital Specjalistyczny w Gorlicach i co może być istotne dla osób spoza naszego regionu, walory turystyczne powiatu gorlickiego. Ulotka trafiła już do wyższych uczelni prowadzących kształcenie na kierunku lekarskim - informuje dalej starosta.

  Młodzi lekarze, jako stażyści przejdą przez wszystkie oddziały w szpitalu.

  Dyrektor placówki Marian Świerz pytany, gdzie najchętniej widziałby młodą kadrę, odpowiada wprost: - W zasadzie każdy oddział jej potrzebuje. - Coraz częściej pojawiają się sugestie od kierujących poszczególnymi oddziałami, żeby mieć specjalne baczenie na ich oddział - dodaje z uśmiechem.  WIDEO: W Regietowie przychodzą na świat małe hucułki

  Źródło: GORLICE.TV Sp. z o. o.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI. Doceńmy wyjątkowe miejsca i ludzi [GŁOSOWANIE]

   WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI. Doceńmy wyjątkowe miejsca i ludzi [GŁOSOWANIE]

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama