Ewa ma złośliwego raka mózgu, ale bardzo chce urodzić swoje...

  Ewa ma złośliwego raka mózgu, ale bardzo chce urodzić swoje dziecko

  Agnieszka Nigbor-Chmura

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Ewa ma złośliwego raka mózgu, ale bardzo chce urodzić swoje dziecko

  ©archiwum rodzinne

  Kamil Przybyło z Dominikowic walczy o zdrowie i życie dla żony i maluszka. Wierzy, że wygrają walkę z chorobą.
  Ewa ma złośliwego raka mózgu, ale bardzo chce urodzić swoje dziecko

  ©archiwum rodzinne

  Nienarodzone dziecko Ewy i Kamila ma dzisiaj 16 tygodni. Waży około 140 gramów i z powodzeniem zmieściłoby się na dłoni. Jego serce bije z częstotliwością 150 uderzeń na minutę. W brzuchu mamy jest mu ciepło i wcale się nie nudzi. Uczy się już ssać i połykać, ćwiczy mięśnie rąk, próbując złapać pępowinę. Ze zdjęć USG nie wynika jeszcze czy to chłopiec, czy może dziewczynka. To okaże się w najbliższych tygodniach.


  - To naprawdę nieistotne, kochamy je od początku i będziemy walczyć o jego szczęśliwe życie - mówi Kamil Przybyło z Dominikowic.

  W momencie, kiedy większość przyszłych rodziców zastanawia się nad wyborem imienia dla swojej pociechy, czy też nad umeblowaniem pokoju, on rozpaczliwie szuka pomocy, by ratować żonę i dziecko.

  Młodzieńcza, ale za to bardzo dojrzała miłość

  To była zwykła, młodzieńcza znajomość, jakich wiele. 16-letnia wówczas Ewa wysłała zaczepnego SMS-a. Kamil na niego odpowiedział. Zaczęli się spotykać. Chłopaka ciągnęło do Łodzi.

  - Ewa pochodzi z tego miasta, więc chciałem być blisko niej i zdecydowałem, że będę tam studiował - opowiada.

  Ewa, dzisiaj absolwentka zarządzania w Społecznej Akademii Nauk, do niedawna pracownik administracyjny Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności, Kamil - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego, obecnie pracuje, jako magazynier w sieciowym markecie.

  - Chcieliśmy żyć normalnie. Wzięliśmy ślub. Zamieszkaliśmy na piętrze domu rodziców Ewy. Zaczęliśmy pracować, marzyć o gruntowym remoncie mieszkania, z myślą o powiększeniu rodziny - opowiada.

  Dzień, w którym dowiedzieli się, że zostaną rodzicami, był najwspanialszym w ich życiu.

  - Ewa miała problemy z kręgosłupem, chodziła do masażysty. Ten zapytał ją kiedyś, czy aby na pewno nie jest w ciąży. Ta myśl chyba nie dawała jej spokoju, bo o 5 rano zerwała się na równe nogi, zrobiła test i okazało się, że rzeczywiście zostaniemy rodzicami - wspomina.

  Czar prysł 2 grudnia minionego roku

  Renata Przybyło, mama Kamila nie może powstrzymać się od łez, gdy opowiada o chorobie synowej, o wyczekiwaniu na pierwszego wnuka.

  - Od początku Ewunia źle znosiła ciążę, nie mogła jeść, wymiotowała. Z tego powodu wylądowała na oddziale ginekologiczno-położniczym jednego z łódzkich szpitali. Wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy - opowiada przez łzy.

  Gdy dziewczyna zaczęła mieć problemy z mową, opadał jej kącik ust, sztywniały kończyny, było wiadomo, że przyczyną złej kondycji przyszłej mamy jest nie tylko ciąża. Zlecono rezonans magnetyczny.

  - To było 2 grudnia. Badanie wykonano o godzinie 12. Tego samego dnia o 14 były wyniki, a o 19 Ewa leżała już na stole chirurgicznym w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi - opowiada pani Renata.

  To było najdłuższe siedem godzin oczekiwania w ich życiu. Strach, stres i myślenie co będzie dalej.

  - Wiedzieliśmy tylko, że Ewa ma guza móżdżku, zmiana była duża, około sześciocentymetrowa. Usunięto ją w całości - opowiada Kamil.

  Dopiero z wyników badań histopatologicznych dowiedzieli się, że to rdzeniak IV stopnia - nowotwór złośliwy mózgu. Rokowania nie są najlepsze.

  Ze względu na rodzaj guza nie ma możliwości przeprowadzenia chemioterapii. Reaguje on jedynie na radioterapię całej głowy i kręgosłupa.

  - Niestety ta wiąże się z brakiem szans na przeżycie naszego dziecka, dlatego trzeba ją odłożyć do momentu, aż maluszek przyjdzie na świat - mówi Kamil.

  Przyszły tata nie poddaje się, wspierają go bliscy.

  - Naszą jedyną nadzieją jest bardzo droga terapia farmakologiczna. Ewa musiałaby być pod opieką niemieckich lekarzy onkologów - dodaje.

  Leczenie, o którym wspomina, wymaga niestety dużego nakładu finansowego. Pokrycie jego kosztów jest dla młodych trudne, tym bardziej że Kamil musiał zrezygnować z pracy zawodowej, aby zająć się Ewą, która po operacji wymaga całodobowej opieki.

  - Ewa ma dla kogo żyć, musi żyć. Nasze dziecko rozwija się normalnie. Jesteśmy już prawie w połowie ciąży, dlatego chcemy walczyć o szczęśliwe narodziny dla maluszka i zdrowie dla Ewuni - tłumaczy.

  Możesz pomóc w boju o dwa życia

  Kamil nie założył rąk, nie załamał się, postanowił walczyć. W ubiegły piątek na portalu zrzutka.pl, organizującym zbiórki pieniędzy na rehabilitację osób ciężko chorych oraz na ich leczenie, założył profil - Pomoc dla mojej żony i dziecka.

  Na moment zamykania tego wydania Gazety z 200 tysięcy złotych potrzebnych na terapię, na ich koncie było ponad 20 tysięcy złotych.

  - Jestem pełen nadziei, że dzięki tej terapii uratuję moją pełną chęci do życia żonę, która ma dopiero 25 lat i nasze dziecko. To moje jedyne marzenie. Mam nadzieję, że całą rodziną będziemy mogli cieszyć się życiem. Bardzo proszę o pomoc - apeluje.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)