Stypendium śp. Daniela Weimera dla Nadziei Sądeckiego...

  Stypendium śp. Daniela Weimera dla Nadziei Sądeckiego Sportu. Zgłoś swojego kandydata

  Zdjęcie autora materiału
  Alicja Fałek

  , Remigiusz Szurek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Daniel Weimer (pierwszy z lewej) podczas ubiegłorocznej gali z trenerem Radosławem Mroczkowskim i Dawidem Szufrynem

  Daniel Weimer (pierwszy z lewej) podczas ubiegłorocznej gali z trenerem Radosławem Mroczkowskim i Dawidem Szufrynem ©Damian Radziak

  Chcąc upamiętnić naszego redakcyjnego kolegę Daniela Weimera, który zmarł pół roku temu, przyznamy stypendium jego imienia. Wsparcie otrzyma obiecujący młody sportowiec, którego wybierze specjalnie powołana kapituła. Czekamy na zgłoszenia kandydatów.
  Daniel Weimer (pierwszy z lewej) podczas ubiegłorocznej gali z trenerem Radosławem Mroczkowskim i Dawidem Szufrynem

  Daniel Weimer (pierwszy z lewej) podczas ubiegłorocznej gali z trenerem Radosławem Mroczkowskim i Dawidem Szufrynem ©Damian Radziak

  Anna Weimer-Haslik, córka Daniela, nie kryła wzruszenia, gdy dowiedziała się o pomyśle na upamiętnienie jej ojca.

  - Tacie bardzo spodobałby się ten pomysł. Pewnie chętnie sam wręczyłby czek - skomentowała Anna Weimer-Haslik. - Zawsze powtarzał, że młodzi zawodnicy są przyszłością sportu.

  Podobnego zdania jest przyjaciel Daniela i redakcyjny kolega Janusz Hajduk.

  W sercach i pamięci  Daniel Weimer pół roku temu zmarł po ciężkiej chorobie. Miał tylko 59 lat, z których większość spędził w sądeckich mediach, w tym „Dzienniku Polskim” i „Gazecie Krakowskiej”. Był rozpoznawalnym dziennikarzem sportowym. Nie krył swojej wielkiej i odwzajemnionej miłości do Sandecji. Ale nie było mu dane widzieć ekstraklasowych meczów ukochanej drużyny. Każdy relacjonował mu ze szczegółami Janusz Hajduk.

  Ostatnimi gośćmi u Daniela byli sportowcy - piłkarze ukochanej Sandecji. Tej samej nocy odszedł.

  Śmierć Daniela była dla nas ciosem. Opłakaliśmy go i pożegnali. Teraz chcemy zachować pamięć o nim. Tak narodził się pomysł, żeby ustanowić Stypendium imienia Daniela Weimera dla Nadziei Sądeckiego Sportu. Na tę propozycję ochoczo przystał Zarząd Polska Press Oddział w Krakowie - wydawca m.in. „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” - przeznaczając na stypendium kwotę 1 tys. złotych.

  Kluby już się szykują  Stypendium trafi w ręce juniora, który ciężko pracuje i osiąga sukcesy sportowe. Mamy nadzieję, że nowosądeckie kluby, reprezentujące najróżniejsze dyscypliny sportu, wskażą nam swoich faworytów. Spośród nich kapituła Stypendium im. Daniela Weimera, wybierze największą, jej zdaniem, nadzieję sądeckiego sportu w danym roku.

  - To bardzo dobry pomysł. Każda pomoc dla zawodnika, który rokuje nadzieję, jest bardzo ważna - ocenia Jerzy Galara, prezes Sądeckiego Klubu Bokserskiego Golden Team. - Istotny jest też cel, jaki przyświeca stypendium. Dzięki niemu pamięć o Danielu Weimerze będzie zachowana.

  Do pomysłu zapalił się także Krzysztof Szkaradek, prezes kajakarskiego Startu Nowy Sącz. Podkreśla, że w tej dyscyplinie jest wielu obiecujących zawodników, choć tak naprawdę niewielu Sądeczan o tym wie.

  Swoich kandydatów do stypendium zamierza zgłosić Siatkarskie Towarzystwo Sportowe Sandecja.

  - To fajny pomysł, bo bardzo lubiłam „Danka”. On prawdziwie kochał Sandecję - mówi prezes STS Sandecja Grażyna Pulit-Cempa. - Uważam, że przy okazji waszej akcji moglibyśmy zorganizować memoriał Daniela Weimera - dodaje.

  Swoich sportowców zaproponuje także Andrzej Krawontka, prezes Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin. - Mamy młodych ludzi, których warto wyróżnić. Wspomnę tylko o naszej nadziei, czyli 11-letnim Dominiku Janiku. To bardzo zdolny karateka. Warto pomagać takim jak on - uważa trener.

  Zgłaszajcie się!  O patronat nad stypendium poprosiliśmy prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka. Nie odmówił.

  Prezydent będzie też członkiem kapituły, która wyłoni stypendystę. Wraz z nim decyzję podejmować będą: Monika Kowalczyk- kierownik redakcji „Gazety Krakowskiej”, ks. Józef Wojnicki - kapelan Sandecji, Andrzej Kuźma - były piłkarz i trener Sandecji, Katarzyna i Paweł Zygmuntowie - sędzia hokeja na lodzie i łyżwiarz szybki.

  Zachęcamy wszystkie sądeckie kluby do proponowania swoich kandydatów do stypendium. Zgłaszać ich mogą też rodzice, szkoły czy koleżanki i koledzy z klubów. Czekamy na nominacje do 19 lutego pod adresem: monika.kowalczyk@gk.pl oraz r.szurek@gk.pl.

  ZOBACZ KONIECZNIE:

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tematy zastępcze !!!

  keisyr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Sandecja bez stadionu to pośmiewisko Polski !!! Spadek do 1 ligi już w maju 2018 !!!
  Razem z piłkarzami na bezrobocie pójdzie cała spółka akcyjna Sandecja i Prezydent Nowego Sacza !!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i znów piana z ust kapie

  123 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  i znów piana z ust kapie. Weź kredyt i wybuduj stadion. Wolny rynek.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  OSOBOWOŚCI ROKU 2017 | FINAŁ ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

  OSOBOWOŚCI ROKU 2017 | FINAŁ ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

  Najlepsze stacje narciarskie Małopolski [GŁOSOWANIE]

  Najlepsze stacje narciarskie Małopolski [GŁOSOWANIE]

  MISTRZOWIE URODY poszukiwani! Zagłosuj na swoich faworytów i zgłoś kandydatów

  MISTRZOWIE URODY poszukiwani! Zagłosuj na swoich faworytów i zgłoś kandydatów

  Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]

  Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]