Sposoby na wakacyjną nudę

  Sposoby na wakacyjną nudę

  Zdjęcie autora materiału
  Krystyna Trzupek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  W Parku Miejskim odbędą się także imprezy plenerowe. Koncerty znanych gwiazd zawsze przyciągają tłumy.
  1/5
  przejdź do galerii

  W Parku Miejskim odbędą się także imprezy plenerowe. Koncerty znanych gwiazd zawsze przyciągają tłumy. ©Krystyna Trzupek

  Warsztaty, konkursy, wycieczki, spotkania, turnieje sportowe, to tylko niektóre z przykładów propozycji, jakie czekają na najmłodszych na Limanowszczyźnie. Nudzić się nikt tu nie będzie!
  Wakacje w mieście wbrew pozorom nie muszą być nudne. Bogata i różnorodna oferta zajęć edukacyjnych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych sprawia, że najmłodsi mieszkańcy Limanowszczyzny będą mogli aktywnie i atrakcyjnie spędzić wakacyjny czas.

  ,,Ahoj przygodo” z LDK

  Limanowski Dom Kultury zaprasza na warsztaty gitarowe, plastyczne, ceramiczne, warsztaty języka migowego i z robotyki.
  Oprócz tego zabawy w plenerze, survival pod hasłem: „Ahoj przygodo”. Chętni powinni się spieszyć, bo zapisy trwają do 30 czerwca w sekretariacie LDK lub telefonicznie. Ilość miejsc w grupach jest ograniczona. Zajęcia są bezpłatne, z wyjątkiem robotyki i warsztatów języka migowego. Ciekawym punktem wakacyjnego programu będzie wakacyjne spotkanie z Karolem Wójcickim, popularyzatorem astronomii, dziennikarzem naukowym, prezenterem telewizyjnym, który opowie o drodze mlecznej, zorzy polarnej i o tym, jak zostać badaczem kosmosu.

  Wakacje z mamą i tatą

  Równie ciekawą ofertę przedstawiła Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej. Dzieci mają do wyboru warsztaty manualne, technologiczne z Firmą KreaTech - „Wkrocz w innowacyjną rzeczywistość” oraz nowatorskie wakacyjne warsztaty familijne - „Mamo! Tato! Ty też masz talent!” - Familijne zajęcia mają na celu przede wszystkim zachęcenie całych rodzin do odwiedzenia biblioteki, spędzenia miło i pożytecznie czasu oraz rodzinną integrację - podkreśla Joanna Michalik - dyrektor MBP. Zapisy na warsztaty prowadzone są do 27 czerwca.

  Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej oferuje warsztaty, wystawy i wykłady czyli dla każdego coś dobrego. Zarówno najmłodsi jak i dorośli mogą skorzystać z zajęć: „Kaligrafia alfabetu” czy „Wakacyjne warsztaty iluminatorskie”. Dodatkowo dla dzieci przygotowane są warsztatowe wakacje z witrażem. Ilość miejsc ograniczona, zapisywać się można osobiście lub telefonicznie.

  Ruch to zdrowie


  Na boiskach sportowych ORLIK przy ul. Z. Augusta i ul. Reymonta będą zorganizowane zajęcia sportowe otwarte, podczas których dzieci rozegrają mecze piłki siatkowej i koszykowej oraz rozgrywki tenisa ziemnego. Amatorzy pieszych wędrówek mogą udać się na piesze wycieczki, w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Ponadto miasto Limanowa współfinansuje wakacyjną akcję „Lato z Przewodnikiem” organizowaną przez PTTK o/Limanowa.

  Wakacyjną atrakcją będą także Koncerty Organowe czy III Jarmark Historyczny Św. Marii Magdaleny, Święto Miasta - Dni Limanowej 2017 oraz Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej.

  Biblioteczne spotkania

  Warsztaty, spotkania, konkursy, wycieczki...moc takich atrakcji czeka na tych, którzy wakacyjny czas zdecydują się spędzić w gminnych bibliotekach publicznych. „Biblioteka miejscem międzypokoleniowej integracji” - to hasło tegorocznego programu wakacyjnego. - Organizowane będą spotkania dla całych rodzin: seniorów, dzieci, wnuków, wspólnie z GOPS w Limanowej w ramach projektu „Rozwijanie form wsparcia i pomocy na rzecz osób starszych” - zaznacza dyrektor GBP w Starej Wsi, Jacenty Musiał. Zaplanowane są spotkania autorskie z dr Wandą Matras - Mastalerz pt.: „Umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje” oraz „Lekcja długowieczności od ludzi żyjących najdłużej”, z ks. dr Jerzym Smoleniem pt.: „Sztuka budowana relacji pokoleniowej” oraz „Rola dziadków i babci w wychowaniu nowych pokoleń”. W trosce o rozbudzenie patriotycznych wartości odbędzie się spotkanie prowadzone przez nauczyciela limanow- skiego Bogusława Sowę: „Ku pamięci bohaterom Powstania Warszawskiego”. We wszystkich bibliotekach na najmłodszych czekają warsztaty artystyczne, rękodzielnicze, literackie, czytelnicze, prowadzone przez seniorów z naszej gminy. Ciekawą atrakcją dla użytkowników bibliotek gminnych będą wycieczki plenerowe na Jeżową Wodę czy Szlakiem Architektury Drewnianej. Biblioteki gminne ogłaszają także konkurs plastyczny pt.: „Moja Mała Ojczyzna - gmina Limanowa”.

  WIDEO: Karol Estreicher - polski obrońca dzieł sztuki

  Źródło: Dzień Dobry TVN, x-news

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI. Doceńmy wyjątkowe miejsca i ludzi [GŁOSOWANIE]

   WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI. Doceńmy wyjątkowe miejsca i ludzi [GŁOSOWANIE]

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama