Sezon narciarski oficjalnie zainagurowany [ZDJĘCIA]

  Sezon narciarski oficjalnie zainagurowany [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Damian Radziak

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Sezon narciarski oficjalnie zainagurowany [ZDJĘCIA]
  1/65
  przejdź do galerii

  ©Damian Radziak

  W piątek, 16 grudnia 2016 na stacji narciarskiej Master Ski w Tyliczu odbyło się Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2016/2017. Miłośnicy białego szaleństwa mogli poszusować na stokach, a eksperci z branży turystycznej i sportowej dyskutowali o czekających ich wyzwaniach.


  Od samego rana wszystkie trasy Centrum Narciarskiego Master-Ski w Tyliczu koło Krynicy pełne były narciarzy. Wczoraj pogoda im dopisywała. Przy niedużym mrozie i w pełnym słońcu jazda była czystą przyjemnością.


  - Jak tylko dowiedziałam się, że to właśnie w Tyliczu odbędzie się ogólnopolskie otwarcie sezonu zimowego, od razu namówiłam znajomych, żeby jechać na narty - mówiła Eryka Brzostowska spod Nowego Sącza. - Warto było, bo czekało na nas kilka niespodzianek.

  Miłośnicy białego szaleństwa przez cały dzień szusowali w Tyliczu za darmo. Otrzymali też słodkie upominki od Mikołaja. Było też seminarium, w czasie którego eksperci branży turystycznej i samorządowcy rozmawiali o nowych trendach w zimowej promocji Małopolski.

  Tuż po zmierzchu marszałek Małopolski Jacek Krupa dokonał oficjalnego otwarcia sezonu narciarskiego. Przypieczętowali je instruktorzy narciarstwa, którzy zjechali jedną z tras, trzymając w rękach pochodnie. Po tym w niebo wystrzeliły fajerwerki.

  Nie trzeba jechać w Alpy

  Od 10 lat Małopolska Organizacja Turystyczna stawia na promocję zimowej turystyki. Co roku wybiera inną stację narciarską na terenie województwa, żeby pokazać, jak bogatą ofertę dla narciarzy ma Małopolska.

  - To ponad 60 stacji, ponad 300 wyciągów i ponad 250 kilometrów tras zjazdowych - wyliczał Leszek Zegzda, prezes MOT i członek Zarządu Województwa Małopolskiego. - Jest gdzie pojeździć, jest gdzie zjeść, jest co zrobić wieczorem. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę.

  Jego zdaniem Małopolska ma świetną ofertę zimową, która z roku na rok się polepsza. Zauważają to także turyści, którzy przyjeżdżają z różnych zakątków Polski. Coraz więcej jest także Ukraińców, Słowaków, a nawet Węgrów.

  - Te pozytywne zmiany widać właśnie na przykładzie Tylicza, który jeszcze sześć lat temu był pustynią - podkreślał Zegzda. - Dzisiaj to fantastyczne miejsce do zimowego wypoczynku.

  Potwierdzał to Tadeusz Jarzębak, sołtys Tylicza, który mówił, że dzięki dwóm stacjom narciarskim zyskują mieszkańcy.

  - Niektóre wsie zamierają, tymczasem my ciągle się rozwijamy - zauważył Jarzębak. - Inwestowanie w wyciągi nie miałoby sensu, gdyby nie było bazy noclegowej. Narciarzy z roku na rok jest więcej, przez co coraz więcej mieszkańców decyduje się otwierać własne biznesy i oferować np. noclegi.

  Sądeckie stoki chwalą także narciarze, a wśród nich Edyta Pasierb z Łańcuta. - Zdziwiłam się, że w połowie grudnia można jeździć na genialnie przygotowanych trasach - stwierdziła mama dwóch synów. - Do tego jest duży wybór szlaków. Polecam to miejsce innym.

  Która stacja najlepsza?

  Centrum Narciarskie Master-Ski w Tyliczu wystartowało w 2012 roku z dwoma wyciągami orczykowymi i jednym dla dzieci. Przed rokiem otworzyło czteroosobową kolej krzesełkową oraz fun park dla narciarzy i snowboardzistów z przejazdem przez tunel. - Mamy ofertę dla wszystkich narciarzy - zaznacza Bartłomiej Miejski, kierownik stacji. - Jest też trasa dla małych dzieci i kącik zabaw.

  Master-Ski, podobnie jak inne ośrodki w Małopolsce, od 27 grudnia będzie walczył o tytuł najlepszej stacji w plebiscycie „Gazety Krakowskiej” i Samorządu Województwa Małopolskiego. Nasi Czytelnicy już po raz 14. będą oceniać ośrodki.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)