Sądeczanie chcą złowić uliczne dziury w sieci

  Sądeczanie chcą złowić uliczne dziury w sieci

  Zdjęcie autora materiału
  Katarzyna Gajdosz

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Radne proszą prezydenta o witrynę internetową dla mieszkańców, która byłaby miejscem wymiany informacji o usterkach i naprawach
  Leszek Zakrzewski uważa, że sfotografowana i przesłana na stronę interwencyjną usterka czy dziura w drodze, ułatwi pracę urzędnikom

  Leszek Zakrzewski uważa, że sfotografowana i przesłana na stronę interwencyjną usterka czy dziura w drodze, ułatwi pracę urzędnikom ©Katarzyna Gajdosz

  Radna Maria Piprek wylicza, że w Nowym Sączu jest około 450 ulic. - Drogowcy nie są w stanie naraz ich wszystkich kontrolować. Nie wiedzą więc od razu, gdzie powstały dziury, gdzie zapadły się studzienki. A to dzieje się na bieżąco i utrudnia życie mieszkańcom - mówi radna.

  Na ostatniej sesji zawnioskowała do prezydenta o stworzenie strony internetowej, dzięki której sądeczanie mogliby zamieszczać informacje o nagłych usterkach i zagrożeniach.

  - Przyznam, że mam już dość składania interpelacji na temat dziury w drodze czy latarni, która nie świeci. Mieszkańcy sami mogliby zgłaszać pilne potrzeby, tylko trzeba dać im narzędzia - mówi „GK” Maria Piprek, dodając, że dziś w dobie cyfryzacji to nie powinno stanowić problemu.

  Przyznaje, że pomysł stworzenia strony internetowej podpowiedzieli jej sami mieszkańcy. Wśród nich Leszek Zakrzewski, prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Sączu. - Ludzie wieszają psy na drogowcach czy urzędnikach odpowiedzialnych za porządek w mieście. Widząc dziurę w drodze, alarmują lokalne media. A gdyby mieli aplikację dostępną w telefonie, mogliby za jej pośrednictwem poinformować o swoich bolączkach i wszyscy by na tym skorzystali - uważa Leszek Zakrzewski.

  Jego zdaniem, to usprawniłoby pracę samych urzędników, a co równie ważne, zmobilizowało mieszkańców do większej troski o swoje otoczenie.

  - Studzienka zapadła się na chodniku i zagraża pieszym? Wyciągam komórkę, robię zdjęcie i przekazuję za pomocą strony czy aplikacji do urzędu z dokładną lokalizacją - Leszek Zakrzewski wyjaśnia, jak miałoby to funkcjonować. Jak twierdzi, byłoby również wskazane, żeby po naprawieniu szkody, mieszkaniec otrzymał informację zwrotną. - To dawałoby sądeczanom poczucie satysfakcji i przeświadczenie, że nie są lekceważeni - dodaje.

  Radna Dominika Marczak, popierając pomysł Marii Piprek, dowodzi, że wiele miast w Polsce rozwiązało już problem szybkiego powiadamiania o usterkach dzięki mobilnym aplikacjom. - Instrukcje obsługi można nawet znaleźć na kanale YouTube - podpowiada.

  Prezydent Ryszard Nowak dziwi się interpelacjom i zainteresowaniu nimi mediów, bo problem „już od dawna jest rozwiązany”.

  - Każdy mieszkaniec ma prawo i możliwości zgłaszania swoich uwag osobiście, telefonicznie, mailowo lub pocztą tradycyjną, kierując je do prezydenta miasta, Miejskiego Zarządu Dróg, Straży Miejskiej czy też Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego - odpowiada.

  Podkreśla, że Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego (Rynek 21) działa przez całą dobę i przyjmuje zgłoszenia mieszkańców dotyczące właśnie awarii latarni, dziur w drogach, oznakowania ulic czy szkód spowodowanych warunkami atmosferycznymi. Centrum na bieżąco też monitoruje stan bezpieczeństwa w mieście i możliwości wystąpienia ewentualnych zagrożeń.

  Problemy można zgłaszać pod nr tel. 18 44 86 681, 18 443 57 02, e-mail: czk@nowysacz.pl.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wygląda na to że zakrzewski nadaje się tylko do szukania dziury w całym

  martinofff-salon.42.lp (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Wygląda na to że zakrzewski nadaje się tylko do szukania dziury w całym po tym jak już nie ma pomnika i nie ma z kim walczyć. Widać że potrafi walczyć z betonem bo ten się nie obroni Wstyd dla...rozwiń całość

  Wygląda na to że zakrzewski nadaje się tylko do szukania dziury w całym po tym jak już nie ma pomnika i nie ma z kim walczyć. Widać że potrafi walczyć z betonem bo ten się nie obroni Wstyd dla miasta za taką osobęzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)