Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sądecczyzna w ubiegłym roku gościła około 1,3 miliona turystów. W tym roku chce więcej

Redakcja
Nowosądecka Izba Turystyczna ocenia miniony rok jako nieporównanie lepszy od poprzedniego. Stara się jednak szukać nowych atrakcji dla potencjalnych gości. Jedną z takich może być turystyka kulinarna.

Członkowie Nowosądeckiej Izby Turystycznej, przedstawiciele lub właściciele firm działających w branży spotkali się wczoraj w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu.

Tam podpisali porozumienie z miastem i powiatem o rozwijaniu i promowaniu projektu „Kulinarna Sądecczyzna”.

Koordynatorem propagowania tej nowej atrakcji został dr Józef Wojnarowski, przewodniczący Rady Konsultacyjnej ds. Turystyki przy prezydencie Nowego Sącza i staroście nowosądeckim.

- Bogactwo kultury Lachów, górali i Łemków to również specyficzne, unikatowe potrawy - mówi Józef Wojnarowski. - W turystyce staje się coraz bardziej popularne poszukiwanie unikatowych smaków. Sądecczyzna już dwa razy organizowała sondażowo takie kulinarne akcje. Były udane. Teraz zostaną wprowadzone na stałe do turystycznej oferty regionu. Konkrety zaproponujemy jeszcze przed wakacjami - dodaje dr Wojnarowski.

Spotkanie Nowosądeckiej Izby Turystycznej było okazją do wyrażenia uznania za kreatywność w tej sferze gospodarki regionu.

Nadaną przez ministra sportu i turystyki Odznaką Honorową za Zasługi dla Turystyki wyróżniony został ks. dr Marcin Kokoszka, dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Kapłanowi wręczył ją poseł Andrzej Czerwiński. Gratulowali starosta nowosądecki Marek Pławiak i wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech.

Także Nowosądecka Izba Turystyczna wyróżniła osoby i firmy, które w 2017 roku wpłynęły na kształtowanie dobrego wizerunku regionu i miasta wśród turystów. W gronie laureatów znalazły się m.in.: restauracja Panorama w Nowym Sączu oraz firmy Wiśniowski, Fakro, Konspol Holding i Litwiński Hotel. Miejsce szczególne w tym gronie zyskało Małopolskie Centrum Kultury Sokół.

- Firmy i samorządy lokalne zrobiły bardzo wiele, by goście chcieli odwiedzać Sądecczyznę nie tylko w wakacje i ferie - podsumowuje dr Józef Wojnarowski. - W efekcie Krynica i Muszyna oraz Rytro tętnią życiem też poza sezonami.

To dzięki turystyce konferencyjnej i integracyjnej. Wyzwaniem jest aktywizacja rejonu Jeziora Rożnowskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska