Ważne
  Prezydent obiecuje naprawiać chodniki

  Prezydent obiecuje naprawiać chodniki

  Zdjęcie autora materiału
  Katarzyna Gajdosz

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Ryszard Nowak zapowiedział po 5o drobnych remontów na każdym sądeckim osiedlu. Radni proszą o terminarz napraw, ale go nie dostaną
  - Już zrobiliśmy spis zadań do zrobienia dla Miejskiego Zarządu Dróg. Wystarczy ustalić terminy - ironizuje Stanisław Czoch (z lewej)

  - Już zrobiliśmy spis zadań do zrobienia dla Miejskiego Zarządu Dróg. Wystarczy ustalić terminy - ironizuje Stanisław Czoch (z lewej) ©Katarzyna Gajdosz

  Mieszkańcy os. Szujskiego od dawna próbują zainteresować władze miasta zniszczoną nawierzchnią chodników i jezdni na ul. Podhalańskiej.

  Liczyli, że uda im się zdobyć pieniądze na remont z budżetu obywatelskiego. Niestety ich wniosek przepadł. Mieszkańcy os. Zawada z kolei od 20 lat wnioskują o budowę chodnika przy ul. Brzeziny i Osiedlowej.

  - I zawsze są tylko obietnice, że kiedyś będzie, ale bez konkretów, żadnych dat - złości się Stanisław Czoch.

  Wobec ciągłych podobnych skarg mieszkańców wszystkich sądeckich osiedli radna Maria Piprek zawnioskowała podczas ostatniej sesji, by Miejski Zarząd Dróg przygotował spis chodników i ulic, które trzeba wyremontować bądź od podstaw wybudować. Chce, żeby przy każdym zadaniu podano też termin realizacji.

  - Podstawą działań miasta powinno być zaplanowanie w budżecie takich zadań - uważa radna Maria Piprek. Przypomina, że to nie pierwsza jej interpelacja w sprawie. Po raz kolejny przypomniała ją zachęcona słowami Ryszarda Nowaka. Prezydent omawiając budżet miasta na rok 2017 w końcu dostrzegł potrzeby osiedli.

  - Może nie wybudujemy kilometra dróg, ale wykonamy 50 drobnych rzeczy w każdej dzielnicy - zadeklarował prezydent Nowak.

  Dodał, że wielokrotnie przekonał się, że sądeczanom dają satysfakcje nie największe inwestycje i najdroższe imprezy, ale zadania z „najbliższego podwórka”.

  - Mieszkańcy oczekują od nas odpowiedzi, kiedy ich potrzeby zostaną zrealizowane, więc idealnym rozwiązaniem byłoby dokonanie takiego spisu i określenie harmonogramu robót - wtóruje pomysłowi Marii Piprek radny, a zarazem przewodniczący os. Szujskiego Mieczysław Kaczwiński. Ma wątpliwości, czy prezydent i dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg zdecydują się na ten odważny krok.

  - To byłoby przejrzyste działanie. Nieraz słyszałem na spotkaniach komisji infrastruktury, że o tym, co i kiedy będzie budowane i naprawiane decyduje jednak MZD, a nie mieszkańcy - kwituje Kaczwiński.

  Stanisław Czoch z ul. Brzeziny mówi, że przedstawiciele zarządu dróg nawet nie muszą się fatygować na jego ulicę, by poznać potrzeby mieszkańców.

  - Wystarczy, że przejrzą wnioski, jakie ślemy od lat i mają gotowy spis. Trzeba tylko dopisać termin i zacząć działać - mówi sądeczanin.

  Tymczasem MZD przekonuje, że na bieżąco od dawna prowadzi inwentaryzację stanu technicznego chodników i dróg i zna potrzeby. Jednak nie jest w stanie określić czasu ich wykonania.

  - Harmonogram wykonywanych prac reguluje przede wszystkim natężenie ruchu pieszych, bezpieczeństwo ruchu drogowego, możliwości terenowe, istniejące sieci infrastruktury podziemnej oraz analiza ekonomiczna - wylicza Renata Stawiarska z biura prasowego prezydenta miasta. Wyjaśnia, że może zdarzyć się tak, że budowa ważnego z punktu widzenia mieszkańców odcinka np. 30 m chodnika wiązałaby się z koniecznością poniesienia dużo większych nakładów finansowych niż sama budowa chodnika.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wybieramy małopolskich MISTRZÓW URODY [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

  Wybieramy małopolskich MISTRZÓW URODY [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

  35. Międzynarodowe Targi i Kongres Kosmetologiczny LNE w Krakowie

  35. Międzynarodowe Targi i Kongres Kosmetologiczny LNE w Krakowie

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  Artysta w kuchni: co przyrządziła Joanna Chacińska z zespołu Bisquit? Zobacz 2. odcinek!

  Artysta w kuchni: co przyrządziła Joanna Chacińska z zespołu Bisquit? Zobacz 2. odcinek!