Nowy Sącz. Ziarnka Gorczycy za wielkie serce [ZDJĘCIA,...

  Nowy Sącz. Ziarnka Gorczycy za wielkie serce [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Stanisław Śmierciak

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Nowy Sącz. Ziarnka Gorczycy za wielkie serce [ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/29
  przejdź do galerii

  ©Stanisław Śmierciak

  Statuetki Ziarnka Gorczycy są przyznawane od kilkunastu lat za wyjątkowe poczynania w sferze społecznikowskiej, czyli za hojne i mądre wspieranie inicjatyw dobroczynnych. W tym roku, podczas gali w Małopolskim Centrum Kultury Sokół, Ziarnkami Gorczycy zaszczyceni zostali: Iwona Romaniak z Krynicy-Zdroju oraz Sławomir Szczerkowski z Nowego Sącza - w kategorii osobowość, a w kategorii firma: Newag S.A. i Mariposa Med.-Spa (obydwie z Nowego Sącza. Laureaci odbierali statuetki osobiści lub przez swoich przedstawicieli. Statuetkę dla Newagu odebrał osobiście prezes Zbigniew Konieczek.

  Autor: Stanisław Śmierciak

  Tegoroczny wybór dokonany przez Związek Sądeczan nie był przypadkowy.

  Iwona Romaniak jest prezeską Małopolskiej Fundacji Przyjaźni Polsko - Ukraińsko - Słowackiej z siedzibą w Krynicy-Zdroju.
  Laureatka, która na co dzień prowadzi swój butik, zainicjowała i organizuje pobyty w Polsce młodych ludzi z Ukrainy, żeby tutaj mogli uczyć się w szkołach średnich lub studiować nie tylko na Sądecczyźnie. Za jej sprawą odbywają się plenery dla artystów i międzynarodowe prezentacje muzyków. Organizuje pomoc dla środowisk polonijnych. Ostatnio wysłała osiemnaście tysięcy książek do bibliotek i parafii polskich na Ukrainie. Zbierała je w kilku punktach na Sądecczyźnie.

  Drugi z laureatów - Sławomir Szczerkowski, który statuetki nie odbierał osobiście - jest dowódcą Jednostki Strzeleckiej 2006 Nowy Sącz. Od 2016 r. jest komendantem głównym całego Związku Strzeleckiego Strzelec - Organizacji Społeczno - Wychowawczej w Polsce. Młodzi ludzie, którym przewodzi angażują się w wiele akcji dobroczynnych w regionie.

  Newag S.A., kierowany przez Zbigniewa Konieczka, to jedna z największych firm w regionie. Nagrodzony został za to, że wspiera inicjatywy promujące region, a także pomaga potrzebującym. Ostatnio pomogła wyposażyć nowy oddział dla podopiecznych Sądeclkiego Hospicjum.

  Firma Mariposa Med-Spa z Nowego Sącza włącza się w spełnianie marzeń cierpiących dzieci. Współorganizuje organizuje akcje mikołajkowe z sądeckimi motocyklistami. Prezenty przygotowali dla małych pacjentów sądeckiego szpitala.

  Statuetki Ziarnka Gorczycy wręczali laureatom: prezes Związku Sądeczan Maciej Kurp, członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Bożena Jawor i Antoni Malczak, dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury w Nowym Sączu, a zarazem prezes Sądeckiego Gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nagroda dla donosiciela!!!!

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Donosiciele (Newag) bez względu na późniejszą działalność charytatywną nie powinni być nagradzani. Pieniędzmi nie powinno kupować się poważania. Szacunek zdobywa się postępowaniem. Działających zza...rozwiń całość

  Donosiciele (Newag) bez względu na późniejszą działalność charytatywną nie powinni być nagradzani. Pieniędzmi nie powinno kupować się poważania. Szacunek zdobywa się postępowaniem. Działających zza pleców donosicieli szanować nie powinniśmy. Dyskwalifikacja na zawsze.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wybieramy małopolskich MISTRZÓW URODY [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

  Wybieramy małopolskich MISTRZÓW URODY [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

  35. Międzynarodowe Targi i Kongres Kosmetologiczny LNE w Krakowie

  35. Międzynarodowe Targi i Kongres Kosmetologiczny LNE w Krakowie

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  Artysta w kuchni: co przyrządziła Joanna Chacińska z zespołu Bisquit? Zobacz 2. odcinek!

  Artysta w kuchni: co przyrządziła Joanna Chacińska z zespołu Bisquit? Zobacz 2. odcinek!