Krzysztof Głuc na prezydenta Nowego Sącza? Ma poparcie...

  Krzysztof Głuc na prezydenta Nowego Sącza? Ma poparcie Ryszarda Nowaka

  Zdjęcie autora materiału
  Katarzyna Gajdosz-Krzak

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Krzysztof Głuc może liczyć na poparcie prezydenta Ryszarda Nowaka, ale czy będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich, zdecyduje

  Krzysztof Głuc może liczyć na poparcie prezydenta Ryszarda Nowaka, ale czy będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich, zdecyduje prezes partii Jarosław Kaczyński ©Janusz Bobrek

  Na giełdzie kandydatów PiS na kandydata na prezydenta Nowego Sącza często pada nazwisko Krzysztofa Głuca, byłego wiceprezesa Sądeckich Wodociągów. Zgłosił go obecny gospodarz ratusza - Ryszard Nowak.
  Krzysztof Głuc może liczyć na poparcie prezydenta Ryszarda Nowaka, ale czy będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich, zdecyduje

  Krzysztof Głuc może liczyć na poparcie prezydenta Ryszarda Nowaka, ale czy będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich, zdecyduje prezes partii Jarosław Kaczyński ©Janusz Bobrek

  Prawo i Sprawiedliwość po deklaracji Ryszarda Nowaka, że nie zamierza startować w jesiennych wyborach samorządowych na prezydenta Nowego Sącza, poszukuje kandydata, który miałby szansę na objęcie tego stanowiska. Problem z wyłonieniem lidera, który udźwignąłby start w wyborach prezydenckich ma też zjednoczona opozycja.

  Na giełdzie nazwisk PiS pojawił się już Janusz Adamek, prezes Sądeckich Wodociągów. Sondowanie jego kandydatury trwało jednak krótko. Adamek wypadł z giełdy, bo sam nie był zainteresowany prezydenturą.

  Teraz coraz mocniej obstawiane jest nazwisko dr. Krzysztofa Głuca, byłego wiceprezesa Sądeckich Wodociągów.

  Kandydat Nowaka  - Krzysztof Głuc, jeśli taki byłby wybór, to, moim zdaniem, idealnym kandydat - twierdzi Patryk Wicher, od niedawna pełniący obowiązki szefa miejskich struktur PiS. Zaznacza jednak, że żadne decyzje partyjne w tej sprawie nie zapadły.

  - To ekspert w wielu dziedzinach i człowiek z ogromnym doświadczeniem zawodowym. Według mnie, najwyższej klasy menedżer, lubiący wyzwania. O tym, że jest typem osoby zadaniowej, pokazał w Sądeckich Wodociągach. Odszedł ze spółki po zakończonym wielomilionowym projekcie - ocenia Głuca Patryk Wicher.

  Przyznaje, że sam ma jeszcze co najmniej dwóch innych potencjalnych kandydatów, którzy mogliby podjąć walkę o prezydenturę z ramienia PiS. Nazwisk jednak nie chce podać.

  - Nasz kandydat na prezydenta na pewno będzie bardzo dobrze przygotowany merytorycznie do tego zadania - podkreśla szef PiS w Nowym Sączu. Wiesław Janczyk, wiceminister finansów i lider okręgowych struktur PiS, nie potwierdza, że partia wyłoniła już kandydata na prezydenta Nowego Sącza i jest nim Krzysztof Głuc.

  - Kandydatów będzie rekomendował Komitet Polityczny partii. Ostateczną decyzję podejmie prezes Jarosław Kaczyński - zaznacza Janczyk.

  - Na temat Krzysztofa Głuca nie chcę się więc wypowiadać. Nie chciałbym czynić jakichkolwiek zapewnień i wskazywać konkretną osobę. Nie mogę dezinformować opinii publicznej. Przekażę informacje, które są pewne. W kwietniu powinny zapaść wiążące decyzje w tej sprawie - zaznacza Janczyk.

  Jego zdaniem, idealnym kandydatem na prezydenta Nowego Sącza byłby urzędujący obecnie Ryszard Nowak.

  - Może jeszcze będzie kandydował, ale oczywiście to jego decyzja - dodaje.

  Ryszard Nowak nie jest zainteresowany ponownym startem w wyborach prezydenckich, ale na pytanie, czy definitywnie potwierdza swoją deklarację, milczy. Przyznaje natomiast, że to on zgłosił kandydaturę Krzysztofa Głuca.

  - Miło mi słyszeć, że ktoś mnie docenia. Żadnej jednak propozycji nie otrzymałem. Jeśli taka się pojawi, to rozważę ją z pewnością z powagą i roztropnością - podkreśla Krzysztof Głuc.

  Obecnie pracuje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Nie ukrywa, że bliżej mu do nauki niż do polityki, choć ma doświadczenie w zarządzaniu publicznym.

  - Politykę bacznie obserwuję, ale się na niej osobiście nie koncentruję. Niemniej lubię wyzwania - zaznacza Krzysztof Głuc.

  Opozycja szuka  Andrzej Czerwiński, poseł Platformy Obywatelskiej, która zawiązała koalicję m.in. z Nowoczesną, SLD i KOD, by wystawić wspólnego kandydata na prezydenta Nowego Sącza, przyznaje, że dopiero otwarto bank nazwisk. Myślę, że pod koniec marca dokonamy wyboru spośród zgłoszonych kandydatów na kandydata na prezydenta Nowego Sącza - mówi Czerwiński. Dodaje, że na liście Sądeckiej Deklaracji Wyborczej jest już siedem osób.

  W SDW nie ma Koalicji Nowosądeckiej, której kandydat w poprzednich wyborach prezydenckich - Ludomir Handzel - był o włos od zwycięstwa nad Nowakiem. Wciąż nie wiadomo, czy w tym roku znów wystartuje.

  - Na pewno Koalicja Nowosądecka będzie aktywna w wyborach - zapewnia Handzel.

  OPINIE
  PiS i zjednoczona opozycja nie ma lidera

  Marcin Poręba, politolog z Nowego Sącza, wykładowca Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie:

  Krzysztof Głuc to na pewno człowiek bardzo dobrze wykształcony, znający się na problemach spółek komunalnych i pracy samorządu. Nie sądzę jednak, że byłby dobrym kandydatem dla Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Nowego Sącza. To jednak człowiek Ryszarda Nowaka. Nie połączy więc środowiska PiS w mieście, podzielonego na zwolenników i beneficjentów Nowaka i tych, którzy mają dość jego sposobu rządzenia. Wyłonienie kandydata ze środowiska obecnego prezydenta to jak wysłanie komunikatu „Nic się nie zmieni”. Myślę, że Krzysztof Głuc jest teraz kolejną ofiarą sondowania opinii publicznej. Zarówno PiS, jak i zjednoczona opozycja mają wyraźne problemy z wyłonieniem charyzmatycznego lidera, który wystartowałby w wyborach prezydenckich i zapewnił zwycięstwo. Nie jest więc wykluczone, że Ryszard Nowak będzie zmuszony ubiegać się o reelekcję. Ale teraz, po deklaracji, że nie wystartuje, jego szanse na wygraną maleją. To w jakiś sposób otwiera drogę środowisku, które z żadną partią nie jest związane.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Komentarze (8)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  najnowasza aktualizacja na 2018 rok

  naiwny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Nie każdy program do pit jest na bieżąco aktualizowany. Z tgeo, co widzę to podatnik.info ma najnowszą wersję na 2018 rok.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pit bez problemów

  wsad (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Odkąd poznałam podatnik.info, to już nie mam zamiaru rozliczać się w innym programie. Wreszcie nie ma żadnych problemów i wszystko jest jasno opisane.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wreszcie godny lider

  Matusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Krzysztof Głuc mimo tego, że jest kandydatem Nowaka ma głowę na karku i doskonale zna się na zarządzaniu, jest chyba jedynym kandydatem, który faktycznie może zmienić coś w Sączu na lepsze, jest to...rozwiń całość

  Krzysztof Głuc mimo tego, że jest kandydatem Nowaka ma głowę na karku i doskonale zna się na zarządzaniu, jest chyba jedynym kandydatem, który faktycznie może zmienić coś w Sączu na lepsze, jest to człowiek doświadczony i znający problematykę miasta, z pewnością nie będzie kolejna "marionetka" zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak ?

  lemur (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Niech powie jak to zrobi ? Może zacznie od podniesienia opłat podatków ?ja też tak potrafie.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Właśnie tak od głupoty

  Anty lemur (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Właśnie tak od głupoty. Ty będziesz dobrym przykładem bo w twoim przypadku jest to nieuleczalnie i miasto zarobi kupę kasy. Przyjmuj dalej leki.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Warunki dla Krzysztofa Głuca

  keisyr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Aby Krzysztof Głuc zostal Prezydentem Nowego Sacza musi spełnić określone warunki. Oto niektore z nich:
  - wybudowanie stadionu dla Sandecji na min 8000 miejsc. Pan Głuc musi miec rekomendację...rozwiń całość

  Aby Krzysztof Głuc zostal Prezydentem Nowego Sacza musi spełnić określone warunki. Oto niektore z nich:
  - wybudowanie stadionu dla Sandecji na min 8000 miejsc. Pan Głuc musi miec rekomendację Stowarzyszenia Kibiców Sandecji. Musi podpisać oświadczenie w tej sprawie przed Wladzami Stowarzyszenia. Jezeli Pan Głuc oszuka mieszkańcow miasta, kibicow I ultrasow Sandecji, pójdzie pod Sąd
  - powiekszenie Nowego Sacza do aglomeracji ponad 100 tys mieszkańcow, miedzy innym poprzez przyłączenie sąsiednich miejscowości lub wsi (alternatywa jest utworzenie wojewodztwa sądecko-tarnowskiego)
  - budowanie wielkomiejskości Nowego Sacza ( budownictwo wielorodzinne z wieżowcami, multimodalne centrum przesiadkowe w rejonie dworca PKP, szerokie arterie z szerokimi skrzyżowaniami z sygnalizacja swietlną dające prawo przejazdu ze wszystkich kierunków itp)zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Buduj za swoje

  11111 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  stadion wybuduj sobie za swoje pieniądze
  podpisać oświadczenie to możesz w banku - biorąc kredyt/ kibice mogą sobie żadać co najwyżej reszty w sklepie
  woj. tarnowsko-sądeckie / chyba nie wiesz...rozwiń całość

  stadion wybuduj sobie za swoje pieniądze
  podpisać oświadczenie to możesz w banku - biorąc kredyt/ kibice mogą sobie żadać co najwyżej reszty w sklepie
  woj. tarnowsko-sądeckie / chyba nie wiesz nawet o czym piszesz/
  mieszkań jest na tyle wolnych do sprzedaży w mieście ,że nie potrzeba ich już więcej
  zwolnić ruch w mieście w szczególności na dwóch pasach , gdzie są prawie rajdy szybkościowe pseudo kierowców.
  Podsumowanie:
  Buduj , produko i zarządzaj za swoje środki. Od społecznych won ze śmierdzącymi łapami.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lektur pieniaczu gdzie jesteś

  Anty lemur (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Lektur pieniaczu gdzie jesteś. Jest artykuł do bicia piany. Dawaj bo za chwilę trzeba wracać do szpitala na oddział. Koniec przepustki. Pora zazyc leki.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zostań KOBIECĄ TWARZĄ MAŁOPOLSKI!

  Zostań KOBIECĄ TWARZĄ MAŁOPOLSKI!

  STRAŻAK ROKU | Zgłoś kandydatów do prestiżowych nagród!

  STRAŻAK ROKU | Zgłoś kandydatów do prestiżowych nagród!

  Nie daj się okraść w sieci

  Nie daj się okraść w sieci

  Koniec urlopu na żądanie, zakaz dorabiania w innej firmie i dłuższy czas pracy dla palaczy.

  Koniec urlopu na żądanie, zakaz dorabiania w innej firmie i dłuższy czas pracy dla palaczy.