Jan Skoczeń: To nie pierwszy raz auto wylądowało na moim...

  Jan Skoczeń: To nie pierwszy raz auto wylądowało na moim polu

  Zdjęcie autora materiału
  Katarzyna Gajdosz

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Jan Skoczeń: To nie pierwszy raz auto wylądowało na moim polu
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Katarzyna Gajdosz

  Na polu Jana Skocznia wciąż stoi samochód, który wypadł z drogi w sobotni wieczór. - Trzeba tę drogę oświetlić, zanim ktoś tu zginie - ostrzega.
  To nie pierwszy raz, gdy mieszkaniec osiedla Skoczniów w Żeleźnikowej Małej, wychodząc rano z domu, znajduje na swoim polu... roztrzaskany samochód.

  - To osiedle swoją nazwę ma od nazwiska, a nie od skoczni, jaką funduje kierowcom ta droga powiatowa - mówi poirytowany Jan Skoczeń. Wypadek, jaki wydarzył się w sobotni wieczór skłonił go w końcu do podjęcia interwencji.

  Ściął zakręt i drzewo


  Nie chce, by za chwilę na jego polu stanął krzyż.

  - Aż strach pomyśleć, czy tak by się nie stało, gdyby kierowca trafił na jesion, a nie jawor, który jest o wiele słabszym drzewem - mówi Skoczeń. Nie widział, jak doszło do zdarzenia, ale domyśla się, że kierowca forda focusa jechał od strony Nawojowej.

  - Na ostrym zakręcie, gdzie droga się rozwidla, pewnie pogubił się i ściął zakręt. Po drodze ścinając też jawor tuż nad skarpą - mówi Jan Skoczeń.

  Pokazuje, że w tym samym miejscu rok temu, również w sobotni wieczór, zdarzył się podobny wypadek.

  - Jeszcze są ślady na przepuście - mówi. Kiedyś wylądował tu maluch, a po drugiej stronie drogi nawet ciężarówka.

  Jego zdaniem powodem wypadków jest nieoświetlona droga i brak pełnych barierek z odblaskami.

  - Oświetlenie kończy się 100 m od feralnego miejsca. Drogowcy powinni w końcu o to zadbać - mówi Skoczeń. Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu, przyznaje, że ten odcinek drogi jest mu dobrze znany. Zapewnia, że powiat wielokrotnie starał się o pieniądze z tzw. schetynówek na przebudowę drogi w Żeleźnikowej Małej.

  - Z różnych względów zadanie to przepadło, ale mam nadzieję, że w tym roku uda się nam pozyskać na ten cel rządowe dofinansowanie - mówi Czerwiński. Zauważa przy tym, że oświetlenie drogi należy do zadań gminy.

  Obiecuje, że do czasu przebudowy drogi PZD uzupełni barierki o elementy odblaskowe i poprawi oznakowanie ulicy. - Nic jednak nie ustrzeże kierowców przed wypadkiem, jeśli na tego typu drogach nie zdejmą nogi z gazu - zaznacza.

  Gdzie jest kierowca?


  Wójtowi Nawojowej Stanisławowi Kiełbasie trudno uwierzyć, że przyczyną sobotniego wypadku był brak oświetlenia pechowej drogi.

  - Nie rozumiem, co ma do tego oświetlenie? - pyta wójt, przyznając, że o wypadku w Żeleźnikowej Małej dowiaduje się od nas. Jest wiele nieoświetlonych dróg w gminie. Jadąc po nich, kierowcy muszą zachować należytą ostrożność.

  Zaznacza, że oświetlenie drogi w Żeleźnikowej Małej planuje się wraz z przebudową drogi w ramach rządowego programu.

  - Byłoby więc niegospodarne z mojej strony, gdybym zrobił oświetlenie teraz, przed przebudową - zaznacza. Iwona Grzebyk-Dulak, rzeczniczka prasowa sądeckiej policji, informuje, że funkcjonariusze o zdarzeniu w dowiedzieli się w sobotę ok. godz. 22 dopiero od pasażerki forda, która trafiła do szpitala.

  - Policja zbadała wskazany teren. Ustaliła, że samochodem wraz z kierowcą podróżowały w sumie dwie pasażerki. Jedną ktoś odebrał, a druga zgłosiła się do szpitala - mówi rzeczniczka.

  Funkcjonariusze dowiedzieli się również, kto prowadził pojazd, jednak nie zastali kierowcy w miejscu zamieszkania.

  - Prowadzone postępowanie pozwoli wyjaśnić okoliczności i przyczyny zdarzenia - zapewnia Iwona Grzebyk-Dulak.  Jesteś świadkiem utrudnień na drodze? Daj nam znać! Poinformujemy innych Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo!
  • Przyślij je na adres internet@gk.pl;
  • Wyślij za pomocą Facebooka: Gazeta Krakowska
  • Oznacz nas @gaz_krakowska we wpisie na Twitterze
  • Wpisz komentarz na forum pod artykułem;


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)