Hojne serca Sądeczan. Padły rekordy WOŚP

  Hojne serca Sądeczan. Padły rekordy WOŚP

  Zdjęcie autora materiału
  Alicja Fałek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Hojne serca Sądeczan. Padły rekordy WOŚP

  ©Krystyna Trzupek

  Wszystkie orkiestrowe sztaby w regionie zebrały więcej pieniędzy niż rok temu. - To był wspaniały 25. finał - ocenia Justyna Liszowska, szefowa sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starym Sączu.
  Hojne serca Sądeczan. Padły rekordy WOŚP

  ©Krystyna Trzupek

  Prawie 500 wolontariuszy w niedzielę kwestowało na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach powiatu nowosądeckiego i limanowskiego. Razem zebrali ponad 473 tys. zł.

  >> Zobacz jak zagrał WOŚP w Małopolsce

  - Nawet nie śniliśmy o tak wspaniałym finale. Kwoty z wszystkich okolicznych sztabów są imponujące - mówi Justyna Liszowska, szefowa starosądeckiego sztabu WOŚP. Sądeczanie pokazali, że mają otwarte serca, że chcą pomagać i że są z Jurkiem Owsiakiem.

  Prosili o przyjazd

  Prawie trzy razy więcej niż w ubiegłym roku zebrali wolontariusze ze Starego Sącza. Na konto fundacji WOŚP trafi stamtąd 50 738,68 zł.

  - Porównując do kwoty 18 tys. zł sprzed roku, to efekt pracy naszych 43 wolontariuszy i hojność starosądeczan przyprawia o zawrót głowy - uważa Liszowska. Co istotne, nie spotkali się ze złym słowem. Wręcz przeciwnie, ci mieszkańcy gminy Stary Sącz, którzy nie byli w stanie przyjechać do miasta, żeby wrzucić datek do puszki. Dzwonili i prosili, by do nich wysłać wolontariusza.

  Cztery osoby udały się do domu weselnego w Gołkowicach, gdzie goście młodej pary Agnieszki i Mateusza Plechtów bawili się na poprawinach. Oni też chcieli wesprzeć fundację Jurka Owsiaka. Do puszek trafiło tam ponad 4 tys. zł.

  Więcej o ponad 7 tys. zł zebrał sztab WOŚP w Muszynie. Na rzecz dzieci z oddziałów pediatrycznych i osób starszych będzie stąd 21 946,97 zł.

  W Łącku uzbierano 19 536,33 zł i 25 euro. Najwięcej pieniędzy zebrał sztab z Mszany Dolnej. Tam 278 wolontariuszy zgromadziło do puszek 129 110,74 zł.

  - Nigdy nie nastawiamy się na bicie rekordów, tutaj nie ma rywalizacji pomiędzy poszczególnymi sztabami. Wszyscy gramy do jednej bramki - zastrzega Piotr Armatys, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej i od 25 lat szef miejscowego sztabu WOŚP.

  Lekkie puszki

  Wolontariusze z Krynicy także nie zawiedli. Zebrali 36 868,04 zł.

  - Bałam się, gdy przychodzili z puszkami, bo były tak lekkie, jakby nic w nich nie było - przyznaje Anna Homa, szefowa krynickiego sztabu. Po ich otwarciu okazało się, że są wypełnione banknotami i to o wysokich nominałach.

  - Po 100, 200 zło. To były datki głównie od narciarzy - dodaje. Siedmiu wolontariuszy z Grybowa zebrało 14 117,01 zł. Ich koledzy w Nawojowej uzbierali 18 906,52 zł, z Podegrodzia do WOŚP pójdzie wpłata 46 700 zł, a z Limanowej 45 399,88 zł.

  Zorganizowany przez Magdalenę Furmanek-Kopiec już po oficjalnym terminie sztab w Nowym Sączu zebrał prawie dwa razy więcej niż przed rokiem Miejski Ośrodek Kultury. Złote serduszko przekazane przez firmę Sezam poszło za 3 tys. zł. Kolacja z prezydentem miasta za 1,5 tys. zł. Za 700 zł sprzedano 4-godzinną sesję w salonie tatuażu.

  - Mamy 90 tys. zł i czekamy jeszcze na dwie puszki - podkreśliła wczoraj szefowa sztabu. - Jesteśmy szczęśliwi, że szybko udało nam się przygotować udaną imprezę i zebrać tak dużo pieniędzy. Za rok chcielibyśmy grać na nowosądeckim rynku. Liczymy, że przy wsparciu mieszkańców się to uda.


  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gratuluję wolontariuszom

  Grybowianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Szczere gratulacje dla wszystkich wolontariuszy za super pracę na rzecz WOŚP. Jako mieszkaniec Grybowa jest mi trochę żal, że wynik jaki został osiągnięty w naszym miasteczku jest najsłabszym z...rozwiń całość

  Szczere gratulacje dla wszystkich wolontariuszy za super pracę na rzecz WOŚP. Jako mieszkaniec Grybowa jest mi trochę żal, że wynik jaki został osiągnięty w naszym miasteczku jest najsłabszym z oddziałów z powiatu nowosądeckiego, a mogło być duuużo lepiej. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Plebiscyt Strażak Roku 2017 [GŁOSOWANIE]

  Plebiscyt Strażak Roku 2017 [GŁOSOWANIE]

  O tym powinien pamiętać każdy kierowca

  O tym powinien pamiętać każdy kierowca

  Egzamin gimnazjalny 2017 [PYTANIA, ARKUSZ, ODPOWIEDZI]

  Egzamin gimnazjalny 2017 [PYTANIA, ARKUSZ, ODPOWIEDZI]

  Prenumerata cyfrowa Gazety Krakowskiej. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Gazety Krakowskiej. Kup już teraz >>