DK 75. Ze zderzenia trzech pojazdów cało wyszedł... koń...

  DK 75. Ze zderzenia trzech pojazdów cało wyszedł... koń [ZDJĘCIA]

  Stanisław Śmierciak

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  DK 75. Ze zderzenia trzech pojazdów cało wyszedł... koń [ZDJĘCIA]
  1/5
  przejdź do galerii

  ©KM PSP Nowy Sącz

  W ciągnik rolniczy ursus, na przyczepie którego transportowany był koń, wpadło audi A6. Siła uderzenia sprawiła, że samochód osobowy odbił się od przyczepy traktora, został wyrzucony na przeciwny pas ruchu i tam zderzył się czołowo z podążającym w przeciwnym kierunku samochodem osobowym toyota avensis. Główna trasa z Nowego Sącza do Krynicy-Zdroju (droga krajowa nr 75) została zablokowana w miejscowości Nowa Wieś.
  - To niemal cud, że w tak poważnym zderzeniu nie ucierpieli poważnie ani ludzie ani koń - ocenia Zdzisław Kloze, weteran wśród druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łabowej, która także uczestniczyła w akcji ratowniczej na drodze w Nowej Wsi.

  O wypadku na krajówce w Nowej Wsi w gminie Łabowa, oficer dyżurny Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu zaalarmowany został około godziny siódmej we wtorek. Telefonujący informował o karambolu w udziałem trzech pojazdów, dodając,że jednym z nich jest ciągnik rolniczy.

  Według ustaleń policji zdążające w kierunku Krynicy audi A6, z rejestracją Nowego Sącza, uderzyło w tył przyczepy jednoosiowej jadącego w tym samym kierunku ciągnika rolniczego ursus. Traktor ten miał rejestrację powiatu nowosądeckiego, a na przyczepie transportował konia. Siła uderzenia wyrzuciła osobówkę na przeciwny pas ruchu. Tam audi zderzyło się czołowo z prawidłowo jadącą toyotą avensis, mającą numery rejestracyjne powiatu nowosądeckiego.

  Na miejscu wypadku, wraz z jednostką ratownictwa technicznego Państwowej Straży Pożarnej z Krynicy-Zdroju, uczestniczyły: ochotnicze straże pożarne z Nowej Wsi i Łabowej.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)