Wadowice. Ludzie ze świecznika, a są jak para wyrostków

  Wadowice. Ludzie ze świecznika, a są jak para wyrostków

  Zdjęcie autora materiału
  Bogumił Storch

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Elżbieta Łaski przychodziła do urzędu miejskiego i gościła w sekretariacie burmistrza Mateusza Klinowskiego. Filmiki ze spotkań, jak również rozmowy
  1/4
  przejdź do galerii

  Elżbieta Łaski przychodziła do urzędu miejskiego i gościła w sekretariacie burmistrza Mateusza Klinowskiego. Filmiki ze spotkań, jak również rozmowy z urzędnikami publikuje w internecie ©Bogumił Storch

  Grzywna a nawet więzienie, grożą Elżbiecie Łaski za uderzenie w twarz burmistrza Wadowic. Tłumaczy, że nie chciała mu zrobić krzywdy. Mateusz Klinowski jednak nie odpuszcza i ma nadzieje, że kobieta zostanie ukarana.
  Po tym, jak w poniedziałek pomiędzy Elżbietą Łaski, blogerką i komentatorką życia politycznego Wadowic, znaną z krytykowania poczynań burmistrza Mateusza Klinowskiego, a nim samym, doszło do szarpaniny na korytarzu urzędu miejskiego w mieście zawrzało. Mieszkańcy zastanawiają się, co się tak naprawdę tam wydarzyło. Choć świadków jest sporo, trudno będzie ustalić, kto i dlaczego zaczął.

  Elżbieta Łaski tłumaczy, że „tylko” spoliczkowała Mateusza Klinowskiego i nie zrobiła tego bez powodu.

  - Szarpał mnie, kiedy go nagrywałam. Spoliczkowałam, działając w obronie własnej. Zaraz potem doskoczył do mnie i wyrwał mi telefon. Nie żałuję tego, co zrobiłam - mówi kobieta. - Nie chciałam mu zrobić krzywdy - dodaje i zaznacza, że nie miałaby hamulców, by powtórzyć to samo w przyszłości, w podobnej sytuacji.

  Czy interwencja policji była adekwatna do okoliczności? Kobieta twierdzi, że nie było potrzeby zakuwać ją w kajdanki. Świadkowie jednak twierdzą, że nie chciała podporządkować się poleceniom mundurowych.

  - Zanim mnie wypuszczono z komisariatu przy ul. Lwowskiej, przebywałam tam siedem godzin. Samo przesłuchanie trwało około godziny - skarży się Elżbieta Łaski.

  Jak informuje policja, blogerka została zatrzymana w związku z artykułem 222 kodeksu karnego. Za naruszenie „nietykalności cielesnej” funkcjonariusza publicznego, czyli burmistrza. Grozi jej grzywna, kara ograniczenia wolności lub nawet trzy lata więzienia.

  - Śledztwo trwa - mówi nadkomisarz Piotr Bobik, zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego Powiatowej Komendy Policji w Wadowicach.

  Zarzuty zostaną przedstawione po przesłuchaniu świadków - radnych, pracowników urzędu i ludzi, którzy wyszli z sali sesyjnej, gdy usłyszeli za ścianą awanturę. To kilkanaście osób.

  Telefon, którym Elżbieta Łaski miała robić zdjęcia podczas szamotaniny, a który z rąk wyrwał jej burmistrz, został zarekwirowany jako dowód rzeczowy.

  Tymczasem Mateusz Klinowski już zapowiedział, że sprawa będzie miała finał w sądzie.

  - Otrzymałem kilka ciosów w twarz i nie było to bynajmniej spoliczkowanie. Po tym wyrwałem kobiecie telefon, by nim mnie nie biła. Nie mogę tego tak zostawić - twierdzi.

  Od kilku tygodni blogerka cyklicznie publikuje na swojej stronie internetowej nagrania z rozmów z urzędnikami z ratusza, twierdząc przy tym, że są oni niekompetentni i działają na szkodę mieszkańców. Burmistrza to niepokoi.

  - W każdej chwili zaatakowany może być ktoś z urzędników. Będę chciał, by ta pani miała zakaz zbliżania się do mnie - zaznacza.


  Co sądzisz o zachowaniu bohaterów tego tekstu? Który z nich przesadził?

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)