Trzebinia. Seryjny włamywacz trafił za kratki. Kradł co...

  Trzebinia. Seryjny włamywacz trafił za kratki. Kradł co popadnie

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Bromboszcz

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Trzebinia. Seryjny włamywacz trafił za kratki. Kradł co popadnie
  1/3
  przejdź do galerii

  ©KPP Chrzanów

  37-latek bez stałego miejsca zamieszkania okazał się seryjnym włamywaczem, który grasował na terenie gminy Trzebinia w ostatnich latach.
  Mieszkańcy Trzebini w końcu mogą spać spokojnie, bo podejrzany o serię włamań mężczyzna nie prędko wróci na wolność. Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

  Śledczy zgromadzili dowody pozwalające postawić mu siedem zarzutów za przestępstwa jakich dopuścił się w 2017 i 2018 r. Dotyczą one kradzieży i uszkodzenia mienia. Za zarzucane czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  – Podejrzany nie jest nowicjuszem w przestępczym rzemiośle, już wcześniej był notowany – mówi Katarzyna Dąbkowska, rzecznik prasowy policji w Chrzanowie.

  Na trop seryjnego włamywacza wpadli funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komisariatu w Trzebini. Badali oni włamanie, do którego doszło w miniony wtorek. Wówczas podejrzany okradł jeden z domów przy ul. Kościuszki w Trzebini . Wyłamał zabezpieczenia w drzwiach wejściowych i splądrował kuchnię, kiedy właścicielka spała. Starszej pani nic się nie stało, łupem złodzieja padły artykuły spożywcze.

  – Sprawca ukradł m.in. makarony, dżemy i śledzie, nie zdążył ich jednak skonsumować – mówi Katarzyna Dąbkowska.

  Mundurowi wnikliwie przeanalizowali podobne sprawy i znaleźli dowody świadczące, że to tylko jedno z serii przestępstw jakich dokonał na terenie gminy Trzebinia. Zazwyczaj był ostrożny. Za swoje cele obiera głównie niezamieszkałe domostwa. W jednym z domów po splądrowaniu łupów usiłował odjechać zaparkowanym w garażu samochodem, lecz został spłoszony.

  – Podejrzany kradł różne przedmioty, które posiadały jakąkolwiek wartość materialną. Zarówno jedzenie, ale także droższe rzeczy, jak np. elektronarzędzia – dodaje Katarzyna Dąbkowska.

  Na swoim koncie ma także kilka nieudanych prób włamań, gdy nie udało mu się sforsować zabezpieczeń lub został spłoszony.
  Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze nadal nad nią pracują i zbierają dowody świadczące o tym, że mężczyzna dopuścił się jeszcze innych włamań, do których doszło na terenie gminy Trzebinia.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  WIDEO: Poszukiwani przez policję z Małopolski

  Źródło: Gazeta Krakowska  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  OSOBOWOŚCI ROKU 2017 | FINAŁ ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

  OSOBOWOŚCI ROKU 2017 | FINAŁ ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

  Najlepsze stacje narciarskie Małopolski [GŁOSOWANIE]

  Najlepsze stacje narciarskie Małopolski [GŁOSOWANIE]

  MISTRZOWIE URODY poszukiwani! Zagłosuj na swoich faworytów i zgłoś kandydatów

  MISTRZOWIE URODY poszukiwani! Zagłosuj na swoich faworytów i zgłoś kandydatów

  Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]

  Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]