Oświęcim. Dziewczyny z Pracowni chcą zaczarować świat...

  Oświęcim. Dziewczyny z Pracowni chcą zaczarować świat [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Taida Jasek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Oświęcim. Dziewczyny z Pracowni chcą zaczarować świat [ZDJĘCIA]
  1/11
  przejdź do galerii

  ©Ola Meduna

  Dzisiaj na bulwarach miała odbyć się pierwsza ich impreza, ale z powodu niesprzyjającej pogody została przeniesiona na wtorek, 15 sierpnia.
  Różowe flamingi to znak rozpoznawczy nowej fundacji w Oświęcimiu - Miasto Pracownia. Jak tłumaczą jej założycielki - Dorota i Katarzyna (na zdjęciu), to dlatego, że flamingi są zwierzętami stadnymi, wzbudzają pozytywne emocje i wyróżniają się na tle innych. - Podobne przesłanie mamy do ludzi. Chcemy, by zaczęli żyć razem, wspólnie tworząc nasze miasto - podkreślają. To dlatego parę dni temu na dworcu kolejowym można było zauważyć dwa ogromne dmuchane flamingi. - Przyjechały do nas pociągiem z cudownej krainy flamingów - śmieją się dziewczyny.

  Fundacja Miasto Pracownia powstała niecały miesiąc temu. Tworzą ją dwie pełne pomysłów i zapału do pracy dziewczyny - Dorota Zwolak i Katarzyna Heród. W sobotę na bulwarach odbędzie się pierwsza zorganizowana przez nie impreza, na którą serdecznie zapraszają.

  Pomysł stworzenia organizacji zrodził się w ich głowach dosyć spontanicznie. Od dawna współpracowały z różnymi fundacjami, czynnie brały udział w projektach społecznych. - Stwierdziłyśmy, że to czas na stworzenie czegoś własnego, bo w mieście brakuje organizacji, która zakładałaby nasze cele - twierdzą. A, tych mają całkiem sporo. Przede wszystkim chcą nie tylko pokazać mieszkańcom sztukę, ale pobudzić ich do twórczego działania oraz uświadomić, że mają wpływ na miejsce, w którym żyją.

  Zobacz galerię

  Dodatkowo chcą zorganizować więcej zajęć dla ludzi po trzydziestce, bo jak mówią, tych w mieście zdecydowanie brakuje.

  - Chcemy pracować dla ludzi i z ludźmi, dlatego jesteśmy otwarte na wszelkie sugestie - podkreśla Dorota Zwolak. Jak dodaje, w planach mają także ocieplenie wizerunku miasta, poprzez odnowienie zaniedbanych miejsc. - To mogą być później fantastyczne przestrzenie do spotkań - mówią.

  Podkreślają, że ich największym marzeniem na ten moment jest znalezienie otwarcie pracowni stolarskiej, z której mógłby korzystać każdy. - Ludzie mogliby tu przyjść naprawić swoje meble albo stworzyć jakąś ciekawą instalację - mówi Katarzyna Heród. Jak się okazuje, szansę na jej powstanie są, bo projekt został zgłoszony do budżetu obywatelskiego województwa, więc o jej powstaniu zadecydują mieszkańcy Małopolski.

  Pierwszym dużym sprawdzianem dla nich będzie impreza na bulwarach, która rozpocznie się o godz. 15.

  Na uczestników czekać ma lemoniada, ciasteczka, strefa relaksu i przede wszystkim możliwość twórczego działania. Będzie można zbudować instalacje, namalować mural lub ozdobić gigantyczne flamingi, które są symbolem fundacji. Ta z powodu niepogody odbędzie się we wtorek, 15 sierpnia. Więcej informacji znaleźć można na fanpage‘u fundacji.

  WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 12. Zróbże, idźże, weźże

  Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
  >>> Zobacz inne odcinki MÓWIMY PO KRAKOSKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Kup prenumeratę i odbierz bilety na siatkarskie mistrzostwa Europy!

   Kup prenumeratę i odbierz bilety na siatkarskie mistrzostwa Europy!

   WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI. Doceńmy wyjątkowe miejsca i ludzi [GŁOSOWANIE]

   WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI. Doceńmy wyjątkowe miejsca i ludzi [GŁOSOWANIE]

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama