Motocykliści wspólnie pomogą Mateuszowi

  Motocykliści wspólnie pomogą Mateuszowi

  Zdjęcie autora materiału
  Taida Jasek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Motocykliści wspólnie pomogą Mateuszowi
  1/3
  przejdź do galerii
  Już dzisiaj w Libiążu od samego rana odbywa się zlot organizowany przez środowisko oświęcimskich motocyklistów. To nie lada gratka dla fanów motoryzacji. Oprócz parady motocyklowej, na uczestników czekają też różne konkursy i koncerty. Całej imprezie towarzyszyć będzie charytatywny wydźwięk. Motocykliści pomogą bowiem 6-letniemu Mateuszowi Miłoniowi z Oświęcimia.
  Impreza rozpoczęła się o godz. 9 na terenie Ośrodka Rekreacyjnego Megaloparku Szyjki w Libiążu. Na miejscu, o godz. 12 odbędzie się wielka parada motocyklowa.

  Następnie o godz. 14 wystartują koncerty. Na scenie zaprezentują się takie gwiazdy jak: rockowy zespół „Deep Shadow” z Brzeszcz, „Paganda” z Tychów, grająca pop rock z domieszką blues‘a oraz dobrze znany w regionie „Dziki Acoustic”.

  Z kolei od godz. 20 rozpocznie się zabawa do białego rana przy muzyce DJ-a. Ponadto na gości czekać będzie dobre jedzenie prosto z grill barów. Najważniejszym celem dla motocyklistów będzie pomoc 6-letniemu Mateuszkowi Miłoniowi z Oświęcimia, który choruje na autyzm. Chłopczyk jest też alergikiem i wymaga podawania niezbędnych leków.

  Nie mówi, kontaktuje się za pomocą gestów. Dzięki długotrwałej terapii ma szanse na w miarę normalne funkcjonowanie w przyszłości.

  Gentlemen’s Club Oświęcim to stowarzyszenie założone w 2011 roku. W jego skład wchodzi 11 motocyklistów i cztery sympatyczki.

  Klub znany jest z udziału w wielu akcjach, zlotach także tych charytatywnych. Na pomoc Mateuszowi zdecydowali się bez wahania. Chcą pokazać, że motocykliści, to ludzie z ogromnym sercem.

  Wpisowe od zmotoryzowanego uczestnika libiąskiego zlotu wynosi 10 zł. Dla klubów zrzeszonych w Polskim Ruchu Motocyklowym wpłata wynosi 5 zł.

  Oprócz tego każdy uczestnik parady musi posiadać ważne prawo jazdy, ważną polisę OC oraz ważne badania techniczne motocykla, biorącego udział w paradzie.

  WIDEO: Magnes. Kultura Gazura - odcinek 20

  Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Wirtualna rekonstrukcja

   Wirtualna rekonstrukcja "Łosia"

   Zamek na górze św. Marcina: Przywróćmy dumę Tarnowa

   Zamek na górze św. Marcina: Przywróćmy dumę Tarnowa

   Wybieramy najpopularniejszych wójtów i burmistrzów [GŁOSOWANIE]

   Wybieramy najpopularniejszych wójtów i burmistrzów [GŁOSOWANIE]

   Gry On Line - Zagraj Reklama