Chrzanów. Z pustymi kieszeniami postanowiła spełnić...

  Chrzanów. Z pustymi kieszeniami postanowiła spełnić marzenia. Udało się!

  Zdjęcie autora materiału
  Magdalena Balicka

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Chrzanów. Z pustymi kieszeniami postanowiła spełnić marzenia. Udało się!
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Monika Byczkowska

  Chrzanowianka Marzena Bębenek udowodniła, że determinacja, pasja i odwaga wystarczą, by spełnić swe marzenia i osiągnąć sukces. W wieku 35 lat rzuciła nauczanie biologii w szkole, by otworzyć pierwszy w mieście profesjonalny klub fitness. Nie miała pieniędzy, ale głowę pełną pomysłów. Niedawno została laureatką nagrody Menedżer Roku Branży Fitness 2016.
  - Przez 10 lat prowadziłam zajęcia fitness w wynajętej sali w domu kultury. Miałam grono wiernych klientek więc i pewność, że pójdą za mną - wspomina Marzena Bębenek. Gdy znalazła wolny lokal w kamienicy z 1906 roku centrum Chrzanowa miała chwilę zwątpienia.

  - To była ruina z dziurawymi stropami - wspomina. Ojciec budowlaniec wraz z właścicielem kamienicy napawali ją jednak optymizmem. Dziś Kinetik Fitness to nowoczesne ale klimatyczne wnętrza z profesjonalnym sprzętem i wyjątkową atmosferą.
  Z pensji nauczycielskiej udało mi się odłożyć tylko 5 tysięcy złotych, wzięłam więc kredyty. Dodatkowe 50 tys. zł dostałam w formie dotacji z ARMZ- Agencji Rozwoju Małopolski Zachodniej - wyznaje Marzena. By zdobyć gotówkę na start poświeciła pół roku na serię szkoleń, tworzenie biznesplanu. Udało się. Na początku Marzena spędzała w klubie 24 godzinę na dobę.

  - Byłam sprzątaczką, recepcjonistką, instruktorką fitness, menedżerem, marketingowcem - wymienia. Gdyby nie wsparcie męża Marka i rodziców mogłaby nie dać sobie rady. Na szczęście na mojej drodze zawsze pojawiają się wyjątkowi ludzie, których ja nazywam dobrymi aniołami. Dają mi energię, motywację, entuzjazm i twórcze natchnienie - uśmiecha się Marzena.

  W ciągu sześciu następnych lat jej klub rósł w siłę. Dziś jest marką samą w sobie. Marzena jest znana w środowisku fitnessowym w całej Polsce. Niedawno została laureatką nagrody Menadżer Roku Branży Fitness 2016. To taki Oskar w świecie menedżerów fitness. Wirtualna Polska zaproponowała jej prowadzenie tematycznego bloga. Marzena, jako trener personalny ma na swoim koncie kilkadziesiąt metamorfoz. Jedną z nich zaprezentowano niedawno w tvn-owskim programie śniadaniowym.

  Swą energią, pasją, uśmiechem, otwartością i empatią do ludzi zaraża otoczenie. W jej klubie każdy może poczuć się wyjątkowy i ważny. - Kinetik to coś więcej niż klub - podkreśla Marzena. Od początku działalności angażuje się w akcje charytatywne, profilaktykę raka piersi, DKMS, WOŚP i inne.

  - Jestem kobietą i poruszam sprawy, które dotyczą lub mogą dotyczyć bezpośrednio mnie. Dbam o zdrowie i staram się zachęcać kobiety do tego samego. Stąd właśnie akcja „Fajnie mieć cycki”.- Integruje ludzi organizując Wianki, Piżama party, wyjazdy na koncerty, kuligi, urodziny Kinetika i wiele innych wyjątkowych imprez.

  - Mam potrzebę ciągłego rozwijania się. Mam też wspaniały zespół ludzi, z którymi pracuję. Mam wiedzę i doświadczenie, uwielbiam motywować ludzi do działania. Dojrzewam do tego aby zacząć się dzielić tą wiedzą z innymi - zdradza Marzena Bębenek. Kocha adrenalinę. Na 40 urodziny skoczyła ze spadochronem z 4 tysięcy metrów. Podczas ubiegłorocznego Runmageddonu pokonywała przeszkody z pękniętymi żebrami. - Życie jest jedno i watro brać z niego pełnymi garściami - zaznacza chrzanowianka. Namawia kobiety, by nie bały się realizować swych marzeń.

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gratuluję

  gosciowa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Szczerze Gratuluję pani Marzenie! I życzę dalszego rozwoju!
  Mam tylko pytanie jak Pani tego dokonała czasowo - czy ma Pani męża, dzieci? Bo ja szczerze w Pani wieku: rodzina, dom, i praca kiedy...rozwiń całość

  Szczerze Gratuluję pani Marzenie! I życzę dalszego rozwoju!
  Mam tylko pytanie jak Pani tego dokonała czasowo - czy ma Pani męża, dzieci? Bo ja szczerze w Pani wieku: rodzina, dom, i praca kiedy czas na biznes....zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  PRZEDSZKOLE NA MEDAL | Głosowanie zakończone!

  PRZEDSZKOLE NA MEDAL | Głosowanie zakończone!

  Czy umiesz przeklinać po krakosku?

  Czy umiesz przeklinać po krakosku?

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange