Chrzanów, Olkusz. Zabawy pod chmurką

  Chrzanów, Olkusz. Zabawy pod chmurką

  Zdjęcie autora materiału
  Magdalena Balicka

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Chrzanów, Olkusz. Zabawy pod chmurką
  1/3
  przejdź do galerii
  Chrzanowianie przywitają Nowy Rok w romskich rytmach. W Olkuszu mieszkańcy będą się bawić na lodowisku na Rynku
  Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą wspólnie przywitać Nowy Rok na świeżym powietrzu. 31 grudnia mogą spotkać się na chrzanowskim Rynku, na olkuskim lodowisku lub na placu przed Urzędem Miejskim w Bukownie.

  Lasery w Chrzanowie

  Miejski Dom Kultury w Chrzanowie wraca do tradycji sprzed lat i organizuje „Sylwestra pod Gwiazdami”.

  O godz. 22 rozpocznie się koncert muzyki romskiej Gypsy Show. Z zespołem wystąpi Miklosz Deki Czureja nazywany Królem Czardasza, romski wirtuoz skrzypiec, a także aranżer i kompozytor.

  Będą też konkursy, a przede wszystkim po raz pierwszy w Chrzanowie - świetlne widowisko laserowe na kwadrans przed północą oraz fajerwerki.


  Mieszkańcy Chrzanowa już nie mogą się doczekać. Brakowało im wspólnej zabawy w mieście. Wprawdzie Dom Kultury co roku organizował Sylwestra, ale jako imprezę biletowaną.

  - Nie każdego stać na wielki bal, poza tym nie każdy lubi wzniosłą atmosferę - komentuje Katarzyna Malicka z Chrzanowa. Cieszy się, że będzie mogła wypić lampkę szampana na Rynku i potańczyć ze znajomymi przy energetycznej muzyce. - Romskie rytmy są idealne na taką okazję. Świetnie porywają do tańca - dadaje chrzanowianka.

  - Taka impreza jest idealna dla ludzi, którzy bawią się na tak zwanej domówce, a przed północą chcą przywitać Nowy Rok w większym gronie - dodaje Karolina Kurek. W tym roku na Sylwestra pod gwiazdami Chrzanowa zaprosiła znajomych z Trzebini i Libiąża.

  Bal na lodzie w Olkuszu

  Wyjątkowo oryginalny Sylwester czeka na mieszkańców Olkusza. Będą oni witać Nowy Rok w łyżwach na nogach.

  Od godz. 18 olkuszanie mogą i ich goście wspólnie bawić w rytmach lat 60., 70., 80. i 90 na lodowisku na Rynku. Do tańca porwie wszystkich DJ, a Nowy Rok przywitają wspólnie z burmistrzem Romanem Piaśnikiem.

  Podczas sylwestrowej zabawy można zostać Królem lub Królową Lodu. Wystarczy założyć na imprezę przebranie. Każda przebrana osoba będzie mogła wejść na lodowisko za darmo. Wstęp dla nieprzebranych osób wynosi 7 zł. Dla bawiących się tu przewidziano różne atrakcje i niespodzianki.

  Tańce w Bukownie

  Od godz. 23 mieszkańcy Bukowna będą się mogli bawić z kolei przy muzyce tanecznej na placu przy Urzędzie Miejskim.

  Tuż przed północą życzenia dla wszystkich uczestników imprezy złożą przedstawiciele władz miasta - Rady Miejskiej i burmistrz, a Nowy Rok 2017 rozpocznie się pokazem fajerwerków oraz tradycyjnym składaniem sobie nawzajem noworocznych życzeń i otwieraniem butelek z winem musującym.

  Zabawa taneczna trwać będzie do godz. 2.

  Uwaga na fajerwerki!


  W trosce o bezpieczeństwo zgromadzonych osób policja apeluje, by na plenerowe imprezy nie przynosić własnych materiałów pirotechnicznych . Ich posiadacze mogą zostać ukarani mandatem. Petardy można bowiem odpalać tylko w bezpiecznej odległości i w miejscach, gdzie nikomu nie zrobi się krzywdy i niczego nie zniszczy.

  - Fajerwerki w rękach nieodpowiedzialnych, często nietrzeźwych osób , czy w rękach dzieci stają się dużym zagrożeniem - ostrzega Katarzyna Matras z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. - Brak dostatecznej wiedzy i doświadczenia powoduje, że przy odpalaniu petard dochodzi do licznych poparzeń i okaleczeń a także do uszkodzenia słuchu.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ROMOWIE

  Robin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Z całym szacunkiem"mieszkańcy Chrzanowa nie mogą się już doczekać".Romów czy też Cyganów mamy na co dzień,więc trudno za nimi tęsknić w Sylwestra,ktobykolwiek nie przyjechał.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wybieramy małopolskich MISTRZÓW URODY [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

  Wybieramy małopolskich MISTRZÓW URODY [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

  35. Międzynarodowe Targi i Kongres Kosmetologiczny LNE w Krakowie

  35. Międzynarodowe Targi i Kongres Kosmetologiczny LNE w Krakowie

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  Artysta w kuchni: co przyrządziła Joanna Chacińska z zespołu Bisquit? Zobacz 2. odcinek!

  Artysta w kuchni: co przyrządziła Joanna Chacińska z zespołu Bisquit? Zobacz 2. odcinek!