Alwernia. Nowy zbiornik ma rozwiązać problem z brakiem wody

  Alwernia. Nowy zbiornik ma rozwiązać problem z brakiem wody

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Bromboszcz

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Panujące upały mocno dały się we znaki. W gminie Alwernia szczególnie, bo ludziom w kranach brakowało wody. W związku z niedoborem wody w godz. od 6 do 22 wprowadzony został zakaz podlewania wodą z gminnej sieci wodociągowej ogródków i innych terenów zielonych oraz napełniania basenów.
  Alwernia. Nowy zbiornik ma rozwiązać problem z brakiem wody
  Zamierza pan podjąć jakieś działania mające na celu rozwiązanie tego problem?

  Tomasz Siemek, burmistrzem Alwerni: Doskonale zdaję sobie sprawę, jak taki bardzo brak wody jest uciążliwy dla mieszkańców, dlatego chcemy go rozwiązać. Najgorzej wygląda sytuacja w sołectwach Brodła i Mirów, które znajdują się na końcu sieci wodociągowej. Tam podczas upałów ciśnienie w rurach mocno spada, a zdarza się nawet, że całkiem brakuje wody. Dlatego chcemy w przyszłym roku wybudować zbiornik w okolicy Brodły.

  Na początku sierpnia opublikował pan na swoim Facebooku zdjęcie z górą śmieci przy kontenerze na używaną odzież. To częsty widok w waszej gminie?


  Niestety takie przypadki mają miejsce. Nie rozumiem postępowania takich ludzi. Musieli zadać sobie wiele trudu, by spakować np. wersalkę i mikrofalówkę do samochodu i dostarczyć je pod te pojemniki i jeszcze ryzykowali złapanie. Przecież mogli bezpłatnie oddać je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów.

  Co dzieje się z tymi podrzuconymi śmieciami?

  Firma obsługująca kontenery nie zabierze ich. To my musimy je wywieźć i zapłacić za to. W skali roku to naprawdę sporo kwota, można byłoby za to np. doposażyć któryś z placów zabaw.

  Pojemniki na używaną odzież są potrzebne?

  Zastanawia się, czy nie lepiej byłoby, aby te kontenery zniknęły z centrum miasta. Mało ludzi z nich korzysta. Inaczej wygląda to na obrzeżach. Firma zajmująca się ich obsługą działa sprawnie. Wystarczy jeden telefon i tego samego lub następnego dnia opróżniają pojemnik. Dzięki tej współpracy otrzymaliśmy trzy rowery dla niepełnosprawnych dzieci.

  Wasza gmina w ramach programu „Bezpieczna Małopolska” oraz „Małopolskie Remizy” z budżetu województwa małopolskiego otrzymała 100 tys. zł. Na co przeznaczone zostaną te środki?

  Na zakup sprzętu dla strażaków ochotników oraz remont części bojowej remizy OSP KSRG Regulice. Sam jestem druhem, uczestniczę w akcjach i wiem, jak strażakom potrzebny jest ten sprzęt. Planujemy także rozbudowę budynku Małopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Alwerni. Obecnie nie ma tam komfortowych warunków do tego, by zwiedzający mogli w pełni podziwiać cenne eksponaty.

  WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 12. Zróbże, idźże, weźże

  Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
  >>> Zobacz inne odcinki MÓWIMY PO KRAKOSKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   NAUCZYCIEL NA MEDAL | Warto docenić najlepszych!

   NAUCZYCIEL NA MEDAL | Warto docenić najlepszych!

   Huta od nowa

   Huta od nowa

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?