Znów trzeba wyłożyć pieniądze, by poprawić Centrum...

  Znów trzeba wyłożyć pieniądze, by poprawić Centrum Kongresowe

  Piotr Rąpalski

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Znów trzeba wyłożyć pieniądze, by poprawić Centrum Kongresowe

  ©Anna Kaczmarz

  Miasto planuje kupić dodatkowe ekrany i unowocześnić system bezpieczeństwa. Chce ściągnąć na to pieniądze z puli na ochronę zabytków.
  Znów trzeba wyłożyć pieniądze, by poprawić Centrum Kongresowe

  ©Anna Kaczmarz

  Do Centrum Kongresowego miasto musi dołożyć kolejne pieniądze. Idzie o 1,3 mln zł. Okazuje się, że działający już od końca 2014 roku obiekt ciągle nie jest w pełni dostosowany do wielkich imprez, choć od dawna zapewniają o tym urzędnicy. Centrum znów trzeba doposażyć, m.in. z powodu organizacji konferencji UNESCO, która odbędzie się w Krakowie w lipcu.

  Budowa obiektu pochłonęła 357 mln zł, ale już poprawiano w nim systemy bezpieczeństwa przeciwpożarowego, kupowano eleganckie meble i sprzęt multimedialny oraz zamontowano nowoczesny system parkingowy.
  Centrum Kongresowe już od dwóch lat ściąga liczne wydarzenia i wydawałoby się, że jego wspieranie przez gminę kończy się na dopłatach do utrzymania obiektu oraz niektórych imprez, np. przy finansowaniu cateringu.

  24 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Krakowskiej

  Most Krakusa (obecnie Most Powstańców Śląskich) na Wiśle w Krakowie - widok ogólny. W latach 1903-1913 wybudowano most Krakusa, łączący główną wtedy

  Krakowskie mosty przed wojną [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

  Link do głównego zdjęcia

  Most Krakusa (obecnie Most Powstańców Śląskich) na Wiśle w Krakowie - widok ogólny. W latach 1903-1913 wybudowano most Krakusa, łączący główną wtedy trasę na południe Krakowa. W latach 1968-1971 wybudowano w jego miejscu most Powstańców Śląskich. ©Narodowe archiwum cyfrowe https://audiovis.nac.gov.pl/  Prezydent Krakowa chce jednak ściągnąć ponad 1,3 tys. zł z puli pieniędzy przeznaczonej na ochronę dziedzictwa kulturowego i przeznaczyć na kolejne zakupy dla Centrum. Urzędnicy nie udzielili nam wczoraj informacji na czym dokładnie będą oszczędzać.

  A w Centrum ma za to pojawić się aparatura do tłumaczenia symultanicznego we wszystkich salach (obecnie taki sprzęt jest tylko w jednej sali), 30 dodatkowych ekranów w foyer na potrzeby organizacji kongresów oraz w celu oznakowania korytarzy oraz oświetlenie sceniczne i architektoniczne do aranżacji przestrzeni sal i foyer. Ponadto rozbudowany będzie system łączności i monitoringu.

  - By móc spełniać oczekiwania największych i najbardziej prestiżowych kongresów, konieczne jest inwestowanie w najnowocześniejsze i coraz bardziej specjalistyczne urządzenia oraz technologie - tłumaczy nam Jan Machowski z biura prasowego magistratu.

  W lipcu w Krakowie odbędzie się Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ma przybyć na nią nawet 1000 delegatów ze 190 krajów. To będzie najważniejsza impreza z około 170, które rocznie organizuje się w Centrum.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bubel-centrum

  krakus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  w krakowie wszystko jest zchrzanione jedno dobrze ;;;;;;;;;;;;;PENSJE PREZESOW KTORZY NIBY NADZORUJA i ZARZADZAJA TO JEST PERFEKCJA..

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)