Zlicytowano medal od papieża, kombinezon Stocha oraz broszkę...

  Zlicytowano medal od papieża, kombinezon Stocha oraz broszkę i filiżankę pani premier

  Katarzyna Kojzar

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Zlicytowano medal od papieża, kombinezon Stocha oraz broszkę i filiżankę pani premier

  ©Andrzej Banas

  Charytatywna aukcja w Filharmonii Krakowskiej przyniosła 43,5 tys. zł, ale trwa jeszcze licytacja internetowa, więc pieniędzy może wpłynąć dużo więcej.
  Zlicytowano medal od papieża, kombinezon Stocha oraz broszkę i filiżankę pani premier

  ©Andrzej Banas

  Kamil Stoch, Andrzej Duda, a nawet papież Franciszek - to tylko niektóre osoby, jakie przekazały przedmioty na aukcję zorganizowaną w niedzielę przez Fundację „Mimo Wszystko”. Cały dochód z licytacji zostanie przekazany na pomoc artystom w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

  - Sama jestem aktorką, wiem, jak to jest - stoimy na scenie, wszyscy nas oklaskują. Ale kiedy z tej sceny znikamy, zapomina się o nas - mówi szefowa fundacji, Anna Dymna. - A ci wszyscy artyści, którym pomagamy, to nasi przyjaciele i akurat teraz potrzebują tej przyjaźni najbardziej.

  Aukcja odbyła się podczas dziewiątego koncertu, który „Mimo Wszystko” organizuje razem z Filharmonią Krakowską. - To jest najpiękniejsze, że przychodzą tu ludzie, którzy otwierają się na drugą osobę. Bo nigdy nie wiadomo, czy jutro nam ta pomoc i otwartość nie będą potrzebne - podkreśla Dymna.

  Łącznie z wszystkich licytacji uzbierano 43 500 złotych. Lista przedmiotów, które można było kupić, jest bardzo długa - premier Beata Szydło przekazała filiżankę z godłem Polski i ozdobną broszkę (nabywca zapłacił za oba przedmioty 3 tys. zł), papież Franciszek dał srebrny medal limitowanej serii Jubileuszowego Roku Miłosierdzia (kupiony za 1100 zł), Kamil Stoch ofiarował kostium ze swojego pierwszego konkursu Pucharu Świata (1000 zł) oraz puchar zdobyty za zajęcie I miejsca w skokach narciarskich w Zakopanem w 2017 roku (5000 zł).

  Sama Anna Dymna przekazała rysunek Wiesława Dymnego i ciupagę z Zakopanego. Komplet sprzedano za 3600. Były już metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz oddał swój zegar biurkowy „Bulova”, za który zapłacono 2000 zł.

  Zestaw piśmienny Prestige Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS poszedł za 1500 zł, a długopis Waterman jego politycznego oponenta, Donalda Tuska, przewodniczącego Rady Europejskiej - za 1000.

  Podczas niedzielnego koncertu wylicytowano w sumie 30 przedmiotów. Kolejnych 27 zostanie wystawionych na aukcje internetowe Charytatywni Allegro. Tam można kupić m.in. okulary wokalisty Krzysztofa Cugowskiego, kolczyki Anny Seniuk i koszulkę Rafała Sonika z Rajdu Dakar. - Mieliśmy zbyt mało czasu podczas koncertu, żeby wylicytować taką liczbę przedmiotów, dlatego zachęcamy do wsparcia nas przez Allegro - mówi Małgorzata Gogól-Górecka z „Mimo Wszystko”.

  Pieniądze pomogą pianiście i kompozytorowi Pawłowi Moszumańskiemu, kompozytorowi Maciejowi Negreyowi, który samotnie wychowuje dwóch chorych synów oraz Andrzejowi Brandstatterowi - cierpiącemu na stwardnienie rozsiane muzykowi i popularyzatorowi kultury góralskiej. Ostateczną kwotę, jaka trafi do potrzebujących artystów, poznamy po zakończeniu aukcji na Allegro.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)