Sypnęło śniegiem. Miasto i MPO walczą ze skutkami zimy

  Sypnęło śniegiem. Miasto i MPO walczą ze skutkami zimy

  Zdjęcie autora materiału
  Piotr Ogórek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Zima w Krakowie

  Zima w Krakowie ©Andrzej Banas / Polska Press

  Od poniedziałku w mieście towarzyszą nam opady śniegu, jakich nie było od dawna. Przypominamy, gdzie szukać pomocy m.in. ws. odśnieżania.
  Zima w Krakowie

  Zima w Krakowie ©Andrzej Banas / Polska Press

  183 pojazdy MPO, w tym 66 solarek wyjechały wczoraj na ulice w związku z opadami śniegu. W nocy z poniedziałku na wtorek pracowały wszystkie dostępne 244 jednostki. Sprzęt jest cały czas w gotowości. Z negatywnymi skutkami zimy walczą różne miejskie służby, ale to MPO jest głównym koordynatorem „akcji zima”.

  Zobacz również:
  Idzie sroga zima. IMGW wydało ostrzeżenie

  Kraków. Sprawdź czy twoja ulica będzie odśnieżana i jak [ZDJĘCIA, WYKAZ ULIC]

  - W sprawie odśnieżania chodników i ulic mieszkańcy mogą dzwonić bezpośrednio do naszej głównej dyspozytorni pod numerem 12 64 62 361. Mogą też wysłać maila (na adres: interwencje24h@mpo.krakow.pl), co jest lepszym rozwiązaniem, bo telefon bywa zajęty. Do maila warto dołączyć zdjęcie dokładnej lokalizacji, żeby nie było wątpliwości, gdzie mamy się pojawić - zaznacza Piotr Odorczuk, rzecznik MPO.
  33 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Krakowskiej

  Pług śnieżny firmy Sargent podczas odśnieżania drogi. http://audiovis.nac.gov.pl/obraz/92616/fbb3091a1dfc128b2a4a99354126d47f/

  Jak dawniej odśnieżano Kraków? [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]

  Link do głównego zdjęcia

  Pług śnieżny firmy Sargent podczas odśnieżania drogi. http://audiovis.nac.gov.pl/obraz/92616/fbb3091a1dfc128b2a4a99354126d47f/ ©Narodowe Archiwum Cyfrowe


  Na czas zimy Kraków jest podzielony na pięć obszarów i trzy rejony utrzymaniowe. Te pierwsze obejmują drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe i część gminnych. Wchodzą w to główne ulice w mieście, Rynek Główny, pętle autobusowe, chodniki, przystanki i drogi rowerowe.

  Rejony obejmują z kolei pozostałe drogi gminne i wewnętrzne, gminne tereny wewnątrzosiedlowe oraz chodniki, na których dopuszczone jest płatne parkowanie pojazdów w strefie płatnego parkowania.

  Za każdy obszar i rejon odpowiada inny wykonawca, który ma swoją osobną dyspozytornię. Numery telefonów do nich, a także szczegółowy plan rejonów i obszarów, wraz z pełnym wykazem ulic objętych „akcją zima” znajduje się na stronie mpo.krakow.pl/akcja-zima.

  - Nasza dyspozytornia działa całą dobę. W nocy pracują dwie osoby, a w dzień 5-6. To nasze zimowe centrum dowodzenia. Tu można zgłaszać wszystko, nie tylko kwestie związane z odśnieżaniem, ale wszystko co ma związek z zimą - np. opóźniony autobus, pęknięta rura MPEC, itp. - mówi Piotr Odorczuk.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  Mistrzowie sportu Ziemi Nowosądeckiej

  Mistrzowie sportu Ziemi Nowosądeckiej

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Promocja walentynkowa: półroczna prenumerata tańsza o 50%!

  Promocja walentynkowa: półroczna prenumerata tańsza o 50%!