Sylwestrowe utrudnienia w ruchu w centrum Krakowa

  Sylwestrowe utrudnienia w ruchu w centrum Krakowa

  Piotr Tymczak

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  KR161228AB_053.JPG
  KR161228AB_053.JPG
  1/2

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Fot. Andrzej Banaś

  Komunikacja. W związku z imprezą „Sylwester 2016”, która jest zaplanowana na Rynku Głównym, jutro zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicach w centrum miasta.
  Scena główna stanie na Rynku, na wprost wylotu ulicy Szewskiej. Impreza sylwestrowa rozpocznie się nieco później niż zwykle, bo o godz. 22.30.

  Już jednak od ok. godz. 19 całkowicie zostaną wyłączone z ruchu (z wyjątkiem dojść do posesji) drogi ewakuacyjne: ul. Bracka, ul. św. Jana (odcinek pomiędzy ul. św. Tomasza a Rynkiem Głównym).

  Również od ok. godz. 19 ul. Szewska - na odcinku od Rynku Głównego do ul. Jagiellońskiej - będzie wyłącznie drogą wyjścia (w kierunku ul. Jagiellońskiej).

  Mieszkańcy mogą się jednak bawić nie tylko w centrum. Kolejne dwie imprezy sylwestrowe z muzyką w stylu prywatek zaplanowano w Nowej Hucie (od 21 na scenie przy Teatrze Ludowym) oraz w Rynku Podgórskim.

  Na imprezę na Rynku można się dostać dzięki bramkom zlokalizowanym u wylotu ul. Szczepańskiej, pomiędzy wylotem ul. św. Jana a Sławkowską, oraz pomiędzy wylotem ul. św. Anny a Wieżą Ratuszową.

  Wejścia na Rynek Podgórski znajdować się będą vis-à-vis ul. Staromostowej. Na zabawę przy Teatrze Ludowym będą prowadzić wejścia od strony ul. Obrońców Krzyża.

  Wstęp na wszystkie wydarzenia sylwestrowe jest darmowy. Odbędą się one w myśl zasady „animal friendly” (przyjazne dla zwierząt), nie będzie więc pokazów pirotechnicznych.

  W sylwestra zaopatrzenie w strefie A (z wyjątkiem: ul. Grodzkiej na odcinku od ul. Franciszkańskiej do ul. św. Idziego, ul. Senackiej, ul. Kanoniczej, ul. Krupniczej) będzie możliwe wyłącznie do godz. 10, w strefie B (w obszarze ograniczonym pierwszą obwodnicą oraz ul. Franciszkańską i Dominikańską) do godziny 10 i w godz. 13-14.

  Od godz. 10 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się pojazdów na ul. Brackiej, św. Jana (odcinek pomiędzy św. Tomasza a Rynkiem Głównym), Wiślnej (pomiędzy Rynkiem a Gołębią), Sławkowskiej (pomiędzy św. Tomasza a Rynkiem), Szczepańskiej (pomiędzy Rynkiem a Jagiellońską), św. Anny (pomiędzy Rynkiem a Jagiellońską), Szewskiej (pomiędzy ul. Jagiellońską a Rynkiem), Jagiellońskiej (pomiędzy ul. św. Anny a ul. Szczepańską).

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)