Prezent metropolity dla papieża za nominację

  Prezent metropolity dla papieża za nominację

  Zdjęcie autora materiału
  Piotr Ogórek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Abp Marek Jędraszewski

  Abp Marek Jędraszewski ©Fot: Adam Wojnar/Polska Press

  Nowy metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski przebywa z wizytą w Rzymie. Spotkał się tam z papieżem Franciszkiem, któremu wręczył drobny upominek, jako wdzięczność za nominację na urząd metropolity.
  Abp Marek Jędraszewski

  Abp Marek Jędraszewski ©Fot: Adam Wojnar/Polska Press

  Do spotkania z papieżem doszło w czwartek przed południem w Rzymie, w związku z zebraniem plenarnym Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego, w którym uczestniczy abp. Jędraszewski.

  Metropolita wręczył Ojcowi Świętemu figurkę św. siostry Faustyny z jej relikwiami. Niewielka figurka przedstawia Apostołkę Bożego Miłosierdzia w ruchu, ze wzrokiem zwróconym ku górze, z prawą ręką na sercu i lewą trzymającą obraz Jezusa Miłosiernego.
  Figurkę wykonała ze sztucznego kamienia (połączenie mączki marmurowej i żywicy epidianowej) Krystyna Fałdyga-Solska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, rzeźbiarka mieszkająca i pracująca w Łodzi, autorka licznych pomników o tematyce sakralnej, mi. św. Jana Pawła II, św. Maksymiliana Kolbe i św. Faustyny Kowalskiej.

  Do figurki przymocowany jest relikwiarz zawierający cząstkę kości (ex ossibus) zakonnicy. Relikwie zostały przekazane przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała święta siostra Faustyna.

  Dziś rano Metropolita Krakowski przewodniczył Mszy świętej dla Polaków przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Cotygodniowe Msze w języku polskim są celebrowane w kaplicy św. Sebastiana w każdy czwartek od kwietnia 2005 r.

  Abp Marek Jędraszewski przebywa w Rzymie w związku z zebraniem planarnym Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego, której jest członkiem od listopada 2013 r. Oprócz stałych pracowników Kongregacji w jej skład wchodzą także kardynałowie i biskupi mianowani przez papieża. Zebrania plenarne Kongregacji odbywają się raz na trzy lata.

  Kongregacja ds. Wychowania Katolickiego odpowiada za uczelnie kościelne oraz wydziały teologii katolickiej na uczelniach świeckich. Troszczy się o rozwój studiów kościelnych, zatwierdza i eryguje uniwersytety katolickie i wydziały teologiczne, czuwa nad poprawnością wykładu nauki katolickiej w tych uczelniach.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nic za darmo?!

  edoo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Urodzeni do łapówkarstwa, tak że nałożenie sutanny to nie zmienia!! A js głupi myślałem że można żyć uczciwie, bez wręczania łapówek i prezentów?!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  1000 lat

  moralizowania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  "Nauczyciele" moralności opierają swą działalność na czym? Na łapówkach. W dodatku z kasy nie zarobionej własnymi rękami. Potem zdziwienie, że wszyscy w tym kraju nie kradną tylko dlatego, że nie...rozwiń całość

  "Nauczyciele" moralności opierają swą działalność na czym? Na łapówkach. W dodatku z kasy nie zarobionej własnymi rękami. Potem zdziwienie, że wszyscy w tym kraju nie kradną tylko dlatego, że nie mają sposobności.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)