Paweł Małaszyński na tropie morderstw

  Paweł Małaszyński na tropie morderstw

  Paweł Gzyl

  Dziennik Polski 24

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Telewizja. Pod Wawelem powstaje serial kostiumowy „Belle Epoque”, który zobaczymy wiosną w TVN.
  „Belle Epoque” obejrzymy w TVN

  „Belle Epoque” obejrzymy w TVN ©fot. Mirosław Sosnowski/TVN

  „Belle Epoque” ma być jedną z największych atrakcji wiosennej ramówki stacji. Na ekranie, obok wcielającego się w rolę głównego bohatera Pawła Małaszyńskiego, widzowie zobaczą bowiem same gwiazdy rodzimego kina i telewizji: Magdalenę Cielecką, Olafa Lubaszenkę, Eryka Lubosa i Weronikę Rosati.

  Akcja serialu rozgrywa się w Krakowie w 1905 roku w okresie historycznym określanym francuskim terminem „belle epoque”, czyli w „pięknej epoce”. To był wyjątkowy czas, w którym Europa przeżywała rozkwit nauki, techniki i kultury, pozostając jeszcze obyczajowo w minionym stuleciu. Ścierało się więc nowe ze starym, dzięki czemu nie brakowało w życiu publicznym tajemnic i zagadek.

  Główny bohater serialu, Jan Edigey-Korycki (Paweł Małaszyński), wraca do rodzinnego Krakowa, by rozwikłać zagadkę wstrząsającego zabójstwa ukochanej matki. Pomaga mu w tym dawny przyjaciel Henryk Skarżyński (Eryk Lubos) oraz jego siostra Weronika (Anna Próchniak), którzy prowadzą pierwsze laboratorium kryminalistyczne w Galicji. W Krakowie Jan spotyka także swoją wielką i nieszczęśliwą miłość - Konstancję (Magdalena Cielecka).

  - Każdy odcinek serialu to odrębna zagadka kryminalna. Inspiracją dla scenarzystów, były prawdziwe zbrodnie, które wydarzyły się na przełomie XIX i XX wieku. Prace nad scenariuszem trwały dwa lata - mówi Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN

  Aby w pełni oddać klimat epoki, stroje do serialu sprowadzono z londyńskiego Angels - jednej z największych wypożyczalni kostiumów filmowych, telewizyjnych i teatralnych na świecie oraz z czeskiego studia filmowego Barrandov. Do serialu przygotowano łącznie 150 kostiumów dla aktorów i ok. 1500 dla statystów.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Plebiscyt Strażak Roku 2017 [GŁOSOWANIE]

  Plebiscyt Strażak Roku 2017 [GŁOSOWANIE]

  O tym powinien pamiętać każdy kierowca

  O tym powinien pamiętać każdy kierowca

  Egzamin gimnazjalny 2017 [PYTANIA, ARKUSZ, ODPOWIEDZI]

  Egzamin gimnazjalny 2017 [PYTANIA, ARKUSZ, ODPOWIEDZI]

  Prenumerata cyfrowa Gazety Krakowskiej. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Gazety Krakowskiej. Kup już teraz >>