Pasaż ewakuowany, zwierzęta zostały uwięzione

  Pasaż ewakuowany, zwierzęta zostały uwięzione

  Bogumił Storch

  Gazeta Krakowska

  Ponad 70 pracowników z około 30 sklepów i punktów usługowych musiało opuścić budynek pasażu handlowego w Andry-chowie. W środku zostawili swój majątek: wyposażenie i towar.
  Właściciel pasażu, firma Balmain Polish Retail Inv. najpierw nie udzielała żadnych informacji o przyczynach tej decyzji, a gdy sprawą zainteresowała się „Gazeta Krakowska”, to odesłano nas do firmy Jones Lang LaSalle, administrującej budynkiem. - Obiekt został zamknięty ze względów bezpieczeństwa, z uwagi na możliwe osłabienie konstrukcji dachu - stwierdził Jakub Kaźmierczak z Jones Lang LaSalle.

  Dodał, że zostanie sprawdzony stan obiektu i zapadnie decyzja co do ewentualnego remontu i rozmów z najemcami.

  Wczoraj w tej firmie nikt już nie odbierał telefonu. Nic o możliwym zagrożeniu nie wiedzą też w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Wadowicach.

  Najemcy są oburzeni, bo do tej pory nikt z nich nie wie, kiedy będą mogli wrócić do swoich firm.

  - Nasze straty rosną z godziny na godzinę. Tracimy klientów, tiry z zamówionym towarem wracają do hurtowni. Kto może, to pracuje mobilnie z domu, ale wiele dokumentów zostało w środku - mówi Anna Kozak, właścicielka jednego ze sklepów, który mieści się w pasażu.

  W środku zostały też gryzonie i rybki ze sklepu zoologicznego. Właściciel sklepu nie mógł ich zabrać. Po interwencji policji i pracowników schroniska dla zwierząt w Oświęcimiu ostatecznie tylko jemu, na chwilę, po ponad 30 godzinach od ewakuacji, pozwolono wejść po zwierzaki.

  Pomstują też klienci tamtejszej apteki. - Miałem odebrać lekarstwa robione na zamówienie dla chorej na serce żony, recepty zostały w środku - denerwuje się emeryt Eugeniusz Pułka.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)