Mistrzostwa Polski w Quidditchu 2017. Krakowska drużyna znów...

  Mistrzostwa Polski w Quidditchu 2017. Krakowska drużyna znów zagra o tytuł!

  Olga Krzywicka (mat. prasowe)

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Mistrzostwa Polski w Quidditchu 2017. Krakowska drużyna znów zagra o tytuł!
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Warsaw Mermaids

  Mistrzostwa Polski w Quidditchu. W sobotę 21 stycznia 2017 pięć drużyn z różnych zakątków kraju będzie rywalizować o tytuł Mistrza Polski w Quidditchu. W zawodach weźmie udział krakowska drużyna - Kraków Dragons (zeszłoroczny mistrz). Zawody rozpoczną się o godz. 9 na Estadio de Ubocze (ul. Na Uboczu 9, Metro Natolin w Warszawie).
  Mistrzostwa Polski w Quidditchu 2017. Być jak Harry Potter
  Quidditch to sport pochodzący z serii popularnych powieści J.K. Rowling o Harrym Potterze. Na kartach książek jest to gra dla czarodziejów, w której zawodnicy latają na miotłach i używają latających piłek. Gra została zmieniona i przeniesiona do realnego świata ponad 10 lat temu i z roku na rok zyskuje coraz większą popularność na całym świecie.
  Przypomina połączenie piłki ręcznej, rugby oraz zbijaka. Drużyny są koedukacyjne i liczą siedmiu zawodników – 3 ścigających, 2 pałkarzy, obrońcę i szukającego. Punkty zdobywa się poprzez przerzucenie piłki przez jedną z trzech stojących obręczy. Każdy celny rzut to 10 punktów.

  Mistrzostwa Polski w Quidditchu 2017. Zadaniem szukającego jest uchwycenie piłeczki
  Równocześnie zawodnicy grający na pozycji pałkarzy mogą przy użyciu specjalnej gumowej piłki - tłuczka „zbijać” zawodników przeciwnej drużyny, udaremniając ich akcje. Ciekawym rozwiązaniem w mugolskim (czyli niemagicznym) quidditchu jest sprawa złotego znicza, który w serii o Potterze był małą, złotą uskrzydloną piłeczką. Tu jest to bezstronny zawodnik wchodzący na boisko w osiemnastej minucie gry, który do spodni z tyłu ma umocowaną długą skarpetkę z piłką tenisową w środku. Zadaniem szukającego jest uchwycenie tej piłeczki – znicza, co daje drużynie 30 punktów. Szczególnym utrudnieniem jest fakt, że znicz nie ma miotły i może się bronić w dowolny sposób przed próbami szukających. Mecz trwa do momentu poprawnego złapania znicza, czyli zazwyczaj około 20 – 30 minut.

  W tegorocznych Mistrzostwach Polski udział weźmie pięć drużyn, czyli o dwie więcej niż przed rokiem. O tytuł Mistrza Polski rywalizować będą Warsaw Mermaids, Quidditch Hussars (Warszawa), Kraków Dragons oraz debiutanci Wrocław Wanderers i Black Diamond Silesia Miners (Katowice). Stawką w zawodach jest wyjazd na Europejski Puchar Quidditcha, który odbędzie się w marcu w Mechelen w Belgii. Szansę taką będzie miał jedynie zwycięzca.


  Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news.pl

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2016 [KONIEC GŁOSOWANIA]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)