Maseczka antysmogowa. Zrób to sam!

  Maseczka antysmogowa. Zrób to sam!

  Zdjęcie autora materiału
  Piotr Ogórek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Maseczka antysmogowa. Zrób to sam!
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Anna Kaczmarz

  Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa zaprasza na specjalne warsztaty, podczas których nauczą mieszkańców, jak samodzielnie wykonać maseczkę antysmogową. Z tak chałupniczo przygotowanej maseczki można korzystać wielokrotnie. Wystarczy wymieniać tylko filtr. Koszt jej wykonania to mniej niż 10 zł.
  Smog trochę odpuścił w ostatnich dniach, ale problem nie zniknął. Powietrze nadal jest fatalne, a w sklepach brakuje masek antysmogowych. Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa postanowiło pomóc rozwiązać ten ostatni problem, organizując bezpłatne warsztaty, na których każdy chętny będzie mógł uszyć sobie własną maseczkę antysmogową.

  – Ludzie masowo wykupują maseczki i często niemożliwe jest kupienie kolejnej sztuki.
  Dlatego wspólnie z zespołem „Pracowni .faron” postanowiliśmy zorganizować bezpłatne warsztaty, na które będzie mógł przyjść każdy i od podstaw stworzyć własną, unikatową maseczkę – tłumaczy Ada Siudy z zarządu Logicznej Alternatywy.

  Organizatorzy zapewniają, że doświadczenie w szyciu i umiejętności w obsłudze maszyny nie są wymagane. Wszyscy zainteresowani przejdą odpowiednie szkolenie i z pomocą zespołu z „Pracowni .faron” po zakończeniu kursu wyjdą z własnoręcznie uszytą maseczką.

  – Przewidzieliśmy na to 3 dni, każdego z nich odbędzie się po kilka sesji warsztatów dziennie – wyjaśnia Szymon Bałek z „Pracowni .faron”. – Uczestnicy nie muszą martwić się żadnymi kosztami. Razem z Logiczną Alternatywą gwarantujemy sprzęt, wszystkie materiały, a także wymienne filtry węglowe. Jedyne, co trzeba ze sobą zabrać, to pozytywne nastawienie i chęci – dodaje.

  Sama możliwość uszycia sobie maseczki z dowolnie wybranych kolorów i wzorów materiałów to tylko jedna z korzyści takich warsztatów. Do tego dochodzą także kwestie finansowe. W sklepie koszt jednej maseczki – nie wliczając tych jednorazowych – to wydatek od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

  – Organizując warsztaty, chcemy rozwiązać problem bariery finansowej, jaka stoi przed wieloma Krakowianami i problem niedoboru masek w sklepach. Ale uszyta własnoręcznie maska antysmogowa ma jeszcze jedną, ważną zaletę: jest spersonalizowana. I nie chodzi tylko o to, że każdy sam dobierze sobie taki materiał, jaki mu się najbardziej podoba. Również o to, że taka maska będzie znacznie lepiej dopasowana do twarzy, niż te sklepowe, bo będzie szyta dla konkretnej osoby – a to jest bardzo ważne dla ochrony przed smogiem– kończy Gibała.


  Terminy warsztatów:

  13 lutego 2017 (poniedziałek), godz. 17-20

  16 lutego 2017 (czwartek), godz. 17-20

  18 lutego 2017 (sobota), godz. 10-16


  W związku z ograniczoną liczbą miejsc konieczna jest rejestracja na wybrany przez siebie termin, której można dokonać przez Facebook Logicznej Alternatywy (www.facebook.com/LogicznaAlternatywa) w wiadomości prywatnej lub pod postem informującym o warsztatach oraz telefonicznie, pod numerem 516 381 647. Warsztaty odbywać się będą w siedzibie LA - ul. Królewska 63.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Maseczka

  Zgłoś naruszenie treści

  Super pomysł.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bzdury

  red box (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Niech Gibała(pomysłowy Dobromir ) jebnie się w łeb i weźmie na poważnie za temat smogu. Niebawem wpadnie na pomysł że najlepiej oblać się betonem aby zabezpieczyć przed pijanymi kierowcami. Panie...rozwiń całość

  Niech Gibała(pomysłowy Dobromir ) jebnie się w łeb i weźmie na poważnie za temat smogu. Niebawem wpadnie na pomysł że najlepiej oblać się betonem aby zabezpieczyć przed pijanymi kierowcami. Panie Gibała a ma pan jakiś patent na komary w lecie?
  ... tak tylko pytam na zaś.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żerowanie na smogu

  Adam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  To jest skandal jak niektórzy cwaniacy żerują na strachu przed smogiem i sprzedają swoje maski za krocie, nawet ponad 100 zł. Tymczasem filtr klasy P3 kosztuje kilkadziesiąt groszy, do tego skrawek...rozwiń całość

  To jest skandal jak niektórzy cwaniacy żerują na strachu przed smogiem i sprzedają swoje maski za krocie, nawet ponad 100 zł. Tymczasem filtr klasy P3 kosztuje kilkadziesiąt groszy, do tego skrawek materiału i gotowe.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Precz z Logiczną Alternatywą i KASem

  Krakus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Bzdury, bzdury, bzdury. Cały ten smog i jego szkodliwość to istne bzdury wyssane z palca. Logiczna Alternatywa na czele z Gibałą oraz KAS na czele z Gułą i inni prześcigają się i chcą zbić kapitał...rozwiń całość

  Bzdury, bzdury, bzdury. Cały ten smog i jego szkodliwość to istne bzdury wyssane z palca. Logiczna Alternatywa na czele z Gibałą oraz KAS na czele z Gułą i inni prześcigają się i chcą zbić kapitał polityczny i nic poza tym. Nakręcają psychozę strachu, naciągając przy tym zwykłych ludzi na straty nie tylko finansowe (kupno maseczek) ale i psychiczne. Dlaczego jakoś Gibała i Guła wraz z całym zarządem tychże ich stowarzyszeń nie chodzą w maseczkach? Czyżby im smog nie szkodził? Skoro im nie szkodzi i oni nie muszą chodzić w durnych maseczkach to ludzie Wy też nie musicie. Opamiętajcie się. Robią z Wami co chcą, wmawiają Wam bzdury a wy pokornie im wierzycie. Najwyższa pora całe to tałatajstwo z Gibałą i Gułą pogonić z Krakowa.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  smog

  tygrysa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Niech przestaną palić panelami w skale i w nowej wsi to smog zniknie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  placebo

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  bez specjalnego mikrofiltra warte tyle co szalik na twarzy...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czytać nie umiesz?

  Krakus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Przecież napisane stoi jak byk, że zapewniają wymienne filty węglowe...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)