Kraków. Złodziej podawał się za brata, bo miał zakaz...

  Kraków. Złodziej podawał się za brata, bo miał zakaz prowadzenia auta

  Piotr Rąpalski

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Kraków. Złodziej podawał się za brata, bo miał zakaz prowadzenia auta

  ©archiwum polskapress

  33-letni złodziej został zatrzymany do kontroli przez policjantów, gdy jechał upłynnić łupy. Podczas legitymowania podawał się za brata, bo sam miał zakaz prowadzenia samochodu.
  Kraków. Złodziej podawał się za brata, bo miał zakaz prowadzenia auta

  ©archiwum polskapress

  Policjanci IV Komisariatu Policji mający w swojej pieczy m.in. krakowskie Bronowice, co pewien czas otrzymywali zgłoszenia o dokonywanych w tej okolicy kradzieżach z terenu m.in. budów. Wszystko wskazywało na to, że za kradzieżami stoi jedna i ta sama osoba. Służby patrolowe poszukiwały sprawcy prowadząc m.in. wzmożone kontrole samochodów.

  2 lutego około godz.11, patrol policji dał sygnał do zatrzymania się kierującemu osobowym BMW.
  Mężczyzna siedzący za kierownicą zignorował jednak polecenia policjantów i próbował kontynuować jazdę. Po kilkuset metrach został zatrzymany a funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić dlaczego mężczyzna tak obawia się kontroli. We wnętrzu pojazdu policjanci znaleźli akumulator do samochodu osobowego, natomiast w bagażniku spoczywały dwa potężne akumulatory jak do samochodów ciężarowych czy maszyn budowlanych. Kierujący od razu poinformował, że wszystko należy do jego ojca.

  W czasie kiedy trwała kontrola BMW, oficer dyżurny IV komisariatu otrzymał zgłoszenie o kradzieży… akumulatorów z terenu pobliskiej budowy. Kradzież zgłaszał przełożony robotników, który zauważył brak akumulatorów w czterech maszynach budowalnych. Opis utraconych przedmiotów podany przez pokrzywdzonego pasował jak ulał do rzeczy odnalezionych w bagażniku BMW. Wtedy też kontrolowany kierowca zmienił swoją wersję zdarzeń. Stwierdził, że akumulatory znalazł przypadkowo koło pobliskiego mostu. W związku z tym 33-latek został zatrzymany a samochód poddano oględzinom. Wydawało się, że sprawa nocnej kradzieży z budowy została rozwiązana, nadal jednak pozostawała jeszcze kwestia tożsamości samego zatrzymanego.
  10 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Krakowskiej

  Sławomir Turek - poszukiwany z art. 158 kodeksu karnego (bójka i pobicie)

  Oto najgroźniejsi przestępcy z Małopolski poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA]

  Link do głównego zdjęcia

  Wojciech Lesiak ps. Wojtas to dziś najbardziej poszukiwany kibol w Małopolsce. 22-latek jest ścigany listem gończym, za to, że 13 czerwca zabił maczetą 23-letniego Łukasza D. na ul. Żywieckiej w Krakowie.

  Ścigany za zabójstwo na ul. Żywieckiej Wojciech Lesiak ps. Wojtas nie pojawił się w sądzie


  Mężczyzna bowiem podając dane policjantom kilka razy mylił się w swojej dacie urodzin. Jak się okazało, legitymował się dowodem osobistym oraz prawem jazdy swojego dwa lata młodszego brata, bo sam ma zakaz administracyjny kierowania pojazdami.

  33-letni mieszkaniec Krakowa usłyszał zarzuty kradzieży oraz zarzut prowadzenia mechanicznego mimo cofnięcia uprawnień. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Prowadzący postępowanie policjanci ustalili, że sprawca sprzedawał kradzione akumulatory w jednym z krakowskich punktów skupu złomu. Został zatrzymany do policyjnej kontroli, gdy najprawdopodobniej właśnie jechał sprzedać łupy.

  Jak twierdzą śledczy, obfity materiał dowodowy zebrany przeciwko podejrzanemu pozwoli w najbliższym czasie na postawienie mu kolejnych zarzutów kradzieży.
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)