Kraków. Jest wyrok dla "Młodego Miśka"

  Kraków. Jest wyrok dla "Młodego Miśka"

  Zdjęcie autora materiału
  Piotr Ogórek

  , Artur Drożdżak

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Kraków. Jest wyrok dla "Młodego Miśka"
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Artur Drożdżak

  W środę Sąd Okręgowy w Krakowie ogłosił wyroki dla bandy kiboli Wisły Kraków, którym przewodził Krzysztof M. ps. Młody Misiek. Pójdzie on do więzienia na 7 lat i 2 miesiące. Drugi z liderów kibolskiej bojówki Patryk K. ps. Mietek znajdzie się za kratkami przez 7 lat. Obaj zapłacą też po 5 tys. zł właścicielom mieszkania przy ul. Dobrego Pasterza, które w listopadzie 2014 r. podpalono na zlecenie tych dwóch oskarżonych. 6 tys. z tego samego powodu zapłaci ich wspólnik Bartłomiej S.
  W sumie na ławie oskarżonych zasiadło sześciu kiboli. Wszyscy dostali wyroki więzienia od 20 miesięcy do 7 lat. Najwięcej dwaj liderzy - 7 lat oraz 7 lat i 2 miesiące. Oprócz tego zapłacą kilkadziesiąt tysięcy złoty grzywny - w sumie 65 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny. Oskarżeni już wcześniej sami poddali się karze. W środę ogłoszono tylko wyrok. Dwaj oskarżeni, bracia, usłyszeli wyrok 10 lat pozbawienia wolności, ale w zawieszeniu. To "nagroda" za przekazanie śledczym informacji o przestępstwach, o których wiedzieli.

  Jak przystało na lidera dostanie najwyższy wymiar kary, wyższy nawet do wyroku jaki przed laty usłyszał jego słynny brat Paweł M. ps. Misiek. Jego skazano na sześć i pół roku więzienia za zranienie w 1998 r. nożem włoskiego piłkarza Dino Baggio.
  Krzysztof M. ps. „Młody Misiek” ma 19 zarzutów, a drugi z liderów „Mietek” o 7 więcej: narkotyki, udział w gangu, zlecanie podpaleń, napadów i wymuszeń. Groziło im 15 lat więzienia. Są twardzi nie przyznają się do winy, milczą na przesłuchaniach. Śledczy zarzucają im obrót narkotykami o wartości około 400 tys. zł, czyli kokainą szacowaną na 198 tys. zł, mefedronem (50 tys. zł), konopiami (85 tys. zł) i pochodną amfetaminy (3300 zł).
  43 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Krakowskiej

  Oto najbardziej poszukiwani przez małopolską policję [ZDJĘCIA]

  Oto najbardziej poszukiwani przez małopolską policję [ZDJĘCIA]

  Link do głównego zdjęcia

  ©Małopolska Policja


  Oprócz obu liderów na ławie oskarżonych zasiada Dawid N. ps. Latino, Paweł P. ps. Kokosz i bracia Bartłomiej i Michał S. ps. Siwy i Strzała. Oni podali się karze w niższym wymiarze.

  Prawomocne wyroki za handel narkotykami z tej ekipy mają już inni kibole: Kamil K. ps. Kotek, Michał M. ps. Rączka, Szymon H. ps Chudy i Kamil Ł. ps. Cygan, Czarny.

  Ten ostatni długo był ważną postacią bandy, ale podpadł w niełaskę i musiał przed Młodym Miśkiem uciekać z Krakowa. Potem zaczął sypać i pogrążył swoich kolegów, inni też się przełamali, poszli na współpracę i wszyscy dostali wyroki w zawieszeniu.
  „Młody Misiek” i „Mietek” narkotyki mieli tylko z sobie wiadomego źródła i nie tolerowali ich utratę. Tym się zajmowali u Wisła Sharks, czyli w nieformalnej bojówce kiboli Wisły Kraków. Do współpracy wciągnęli sympatyków klubu, młodych chłopaków z osiedla, którzy dla nich byli gotowi wskoczyć w ogień. Wymagali od nich posłuszeństwa. Dilera, który stracił ich towar obciążyli kosztami. Innemu wlewali wrzątek do ust.

  Mieli też na koncie pobicia, próbę wymuszenia 50 tys. zł, wywiezienie człowieka do lasu i bicie go maczetą po nogach. Do tego doszło zlecanie podpaleń i napadów. Nie było im wstyd okraść market OBI z elektronarzędzi i użyli gazu wobec pracowników.

  WIDEO: Poszukiwani przez policję z Małopolski

  Źródło: Gazeta Krakowska

  Czytaj także

   Komentarze (17)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Misio ,wygląda trochę jak niedorozwinięty :)

   siwy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   Aż dziw bierze że miał taki respekt !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   12

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

   Ja sie pytam kiedy nastepi spokoj na osiedlu Kurdwanow bo malolaty ktorzy nie kibicuja sa ganiani srednio raz w tygodniu przez debili z nozami a policja co zaklada sprawy dzieciaka ktorzy sie...rozwiń całość

   Ja sie pytam kiedy nastepi spokoj na osiedlu Kurdwanow bo malolaty ktorzy nie kibicuja sa ganiani srednio raz w tygodniu przez debili z nozami a policja co zaklada sprawy dzieciaka ktorzy sie znalezli w nie odpowiednim miejscu bo tylko ich umieli zlapac zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   spróbuj bejsbola na ryju kibola.

   Mar (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Ostatnio bydło kibolskie pobazgrało w zemście budynek na Młyńskiej bocznej - inteligenci napisali WSPÓŁDZIELNIA. Albo tępakom chodziło o wspólnotę albo o spółdzielnię.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ??????????

   KAS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 3

   Mówcie sobie co chcecie ale fizjonomię i uśmiech ma osoby niedorozwiniętej i upośledzonej psychicznie. Aż dziw że obrona tego nie wykorzystała.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   Wojciech (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

   Raz sierpem, raz młotem kibolską hołotę.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .....

   Adam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   Znajdzie się kij na kibola ryj

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Korupcja?

   olo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 2

   "Oskarżeni już wcześniej sami poddali się karze" ; "„Młody Misiek” i „Mietek” narkotyki mieli tylko z sobie wiadomego źródła". Czyli nie są znane wszystkie okoliczności popełnianych przestępstw....rozwiń całość

   "Oskarżeni już wcześniej sami poddali się karze" ; "„Młody Misiek” i „Mietek” narkotyki mieli tylko z sobie wiadomego źródła". Czyli nie są znane wszystkie okoliczności popełnianych przestępstw. Jakim cudem mogli się dobrowolnie podać karze? Przekupili sąd i prokuraturę, że są ulgowo traktowani, pomimo tego, że nie odpowiedzieli na pytania o źródła narkotyków.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oz

   7 lat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 2

   7 lat igraszek pod celą, jego uśmiech mówi wszystko.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mu

   Uj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 5

   W dziób i jego braciszkowi donosicielowi na układzie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Groziło 15 lat a doztali 7 ?!

   Peter (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 3

   Bo nic nie mówili haha ,dobre :)Te szumowiny powinny gnić w pierdlu do śmierci ich zasranego życia!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do krawatów

   Pytanie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 5

   A stara locha kiedy się powali ? Bo długo mu pozwalacie coś hulac i dywan czerwony rozkładacie ( nie za darmo zapewne ). Czyli są równi i równiejsi wy obsrane zakłamane decydenty co pewnie...rozwiń całość

   A stara locha kiedy się powali ? Bo długo mu pozwalacie coś hulac i dywan czerwony rozkładacie ( nie za darmo zapewne ). Czyli są równi i równiejsi wy obsrane zakłamane decydenty co pewnie łapówki nigdy nie odmówicie i dlatego jednym się pozwala szaro zarabiać udając ze się ich ściga ...wiem ze starą locha to posłuszny konfident na smyczy ale żeby aż tyyyyle lat bezkarnie ? A Was to ludzie nie dziwi tak chociaż lekko ze anonimowości zero a na wolności 10 lat lody się kręci. ...co najmniej dziwne żeby nie napisać inaczej. Je..c was napletki stadionowe i je..c tych którzy mają to zwalczać a raczej się 'dogaduja '....zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tak szczurze tyle lat bezkarny

   t (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 15

   Zapomniałeś ze 8 odsiedział

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Kup prenumeratę i odbierz bilety na siatkarskie mistrzostwa Europy!

   Kup prenumeratę i odbierz bilety na siatkarskie mistrzostwa Europy!

   WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI. Doceńmy wyjątkowe miejsca i ludzi [GŁOSOWANIE]

   WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI. Doceńmy wyjątkowe miejsca i ludzi [GŁOSOWANIE]

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama