Ważne
  Kraków. Ingres abp. Marka Jędraszewskiego. Sprawdź, jak...

  Kraków. Ingres abp. Marka Jędraszewskiego. Sprawdź, jak będzie wyglądał [28 stycznia 2017]

  Grażyna Starzak - Dziennik Polski/Piotr Ogórek/x-news.pl

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Kraków. Ingres abp. Marka Jędraszewskiego. Sprawdź, jak będzie wyglądał [28 stycznia 2017]
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Piotr Studnicki

  Ingres abp. Marka Jędraszewskiego. W najbliższą sobotę o godz. 11 w katedrze na Wawelu urząd metropolity krakowskiego obejmie w czasie uroczystego ingresu abp Marek Jędraszewski. Z tej okazji, jak powiedział proboszcz wawelski ks. Zdzisław Sochacki, dzwonnicy będą pociągali za sznury "Zygmunta" przez dziesięć minut, a nie jak zwykle siedem.

  Znamy datę ingresu nowego metropolity krakowskiego  W katedrze spodziewanych jest w tym dniu kilka tysięcy gości. Do katedry będzie można wejść bez żadnych biletów i specjalnych kontroli.

  - Przyszedł czas na zmianę. Witamy w naszej archidiecezji nowego arcypasterza, ks. abp Marka Jędraszewskiego. Modlimy się o błogosławieństwo w pełnieniu nowej misji - powiedział kard. Stanisław Dziwisz. Nowy metropolita krakowski ma 65 lat i przez ostatnie 4 lata był arcybiskupem łódzkim.


  Ingres abp. Marka Jędraszewskiego. Sprawdź, jak będzie przebiegał
  Jak będzie przebiegał ingres abp. Jędraszewskiego? Niemal tak samo jak wszystkie poprzednie, bowiem w tym wypadku obowiązują zwyczaje oraz liturgia sprzed wieków. Ks. dr Stanisław Mieszczak, ceremoniarz odpowiedzialny za przebieg ingresu, podkreśla, że ważnym momentem będzie wejście do katedry nowego metropolity, bo to pierwsze spotkanie duszpasterza archidiecezji z wiernymi. Ważny jest ten moment, gdy nuncjusz apostolski, jako przedstawiciel Franciszka, uniesie do góry papieską bullę o nominacji abp. Jędraszewskiego i przeczyta jej treść.

  Po ingresie abp Jędraszewski zaprasza wszystkich na obiad

  Uczestnicy ingresu otrzymają nie tylko błogosławieństwo nowego metropolity krakowskiego, ale także obrazek z życzeniami od abp. Jędraszewskiego a niektórzy nawet specjalnie z tej okazji wybity medal. Po ingresie abp Jędraszewski zaprasza wszystkich na obiad. Wierni z archidiecezji krakowskiej będą się mogli posilić w pomieszczeniach pobliskiego seminarium duchownego. Dla gości z Łodzi przygotowano posiłek w klasztorze Ojców Franciszkanów. Hierachowie kościelni i tzw. VIP-y zjedzą obiad w krakowskiej kurii.


  Źródło: TVN24/x-news.pl

  Ingres abp. Marka Jędraszewskiego: duszpasterzowanie w diecezji
  Nowy metropolita niemal z marszu zaczyna duszpasterzowanie w diecezji. W niedzielę, 29 stycznia o godz. 7 rano odprawi mszę św. w sanktuarium w Łagiewnikach. Tego samego dnia „przemówi” do wiernych całej archidiecezji w specjalnym liście, który zostanie odczytany we wszystkich kościołach.

  Kardynał Stanisław Dziwisz po 11 latach posługi odchodzi na emeryturę
  Kończy się pewien etap. Po kardynałach Wojtyle, Macharskim i Dziwiszu w Pałacu Arcybiskupim przy Franciszkańskiej 3 zamieszka gość do tej pory niezwiązany z Krakowem. Nowym metropolitą krakowskim, decyzją papieża Franciszka, został dotychczasowy metropolita łódzki arcybiskup Marek Jędraszewski.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czarna dziura

  ciemnoty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Tyle biur podróży już splajtowało, a to z tradycją od IV wieku, wciąż kwitnie, choć gwarantuje podróż tylko w jedną stronę. Bez żadnego odzewu z tej drugiej strony. Nawet firmy z góry zakładające...rozwiń całość

  Tyle biur podróży już splajtowało, a to z tradycją od IV wieku, wciąż kwitnie, choć gwarantuje podróż tylko w jedną stronę. Bez żadnego odzewu z tej drugiej strony. Nawet firmy z góry zakładające brak reklamacji, potrafią się odezwać, a ta nigdy. Przykład z prasy z lat 60-tych u.w : Jakiś dorobkiewicz z Polski ściągnął dla siebie eleganckie lakierki prosto z Londynu. Gdy wyszedł na deszcz, lakierki mu się rozsypały. No to reklamuje w tym Londynie. Zaskoczona firma odpowiada, że jest pierwszym na świecie, który lakierki reklamuje. Bo firma specjalizuje się w obuwiu i odzieży wyłącznie dla nieboszczyków. Choć nikt nie zna przypadku by człowiek zetknął się z Bogiem, choć wszyscy o Nim paplają bez przerwy, to jednak prędzej zaszczytu tego dostąpi prawdziwy czworonożny baran, niż ci przebierańcy mianujący się samozwańczo ich , a jakże, pasterzami.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ??????????

  TSW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  A czy będzie paetz ? I czy młode fuhrerki z onr ,mw itp. tworów będą protestować przeciwko propagowaniu homoseksualistów ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wybieramy małopolskich MISTRZÓW URODY [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy małopolskich MISTRZÓW URODY [GŁOSOWANIE]

  35. Międzynarodowe Targi i Kongres Kosmetologiczny LNE w Krakowie

  35. Międzynarodowe Targi i Kongres Kosmetologiczny LNE w Krakowie

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  Artysta w kuchni: co przyrządziła Joanna Chacińska z zespołu Bisquit? Zobacz 2. odcinek!

  Artysta w kuchni: co przyrządziła Joanna Chacińska z zespołu Bisquit? Zobacz 2. odcinek!