Pilne
Film
Odc. 2/4: Broń cenna jak życie

Jak powstańcy zdobywali uzbrojenie?

Rozwiń

Jak powstańcy zdobywali uzbrojenie?

W 2. odcinku "Tajemnic Państwa Podziemnego" opowiadamy, jak powstańcy zdobywali i konstruowali uzbrojenie w oblężonym mieście. Sprawdzamy też, jak działały Błyskawice, Piaty, powstańcze katapulty, granatniki i miotacze płomieni. Obejrzyj go lub przejdź do pełnego wydania Powstania Warszawskiego.

Obejrzyj wszystkie odcinki
Zwiń
Obejrzyj wideo
Groźny przestępca z Krakowa Piotr K., "Człowiek z blizną"...

Groźny przestępca z Krakowa Piotr K., "Człowiek z blizną" zatrzymany w Wielkiej Brytanii

RMF FM, Artur Drożdżak, jkl

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Piotr K. został zatrzymany w Wielkiej Brytanii
1/7

Przejdź do
galerii zdjęć

©fot. Policja

Piotr K. został zatrzymany w Bolton w Wielkiej Brytanii - informuje RMF FM. W grudniu 2015 roku mężczyzna uciekł ze szpitala psychiatrycznego w Międzyrzeczu (woj. lubuskie). Trafił tam po zabójstwie w Krakowie w 2006 roku.

Groźny przestępca z Krakowa uciekł ze szpitala psychiatrycznego [ZDJĘCIA, TATUAŻE]Piotr K. został zatrzymany wraz z pięcioma innymi mężczyznami po brutalnym zabójstwie Sebastiana Ż. w Bolton - informuje RMF FM.

W grudniu 2015 roku mężczyzna uciekł ze szpitala psychiatrycznego w Międzyrzeczu (woj. lubuskie). Trafił tam po zabójstwie, do którego doszło 31 maja 2006 r. na krakowskim osiedlu Ugorek. 30 maja 2006 r. razem ze wspólnikiem Arturem S. podczas libacji w mieszkaniu pobił tłuczkiem do mięsa Szymona Ż. O co poszło?

Artur S. uważał, że mężczyzna donosił na niego służbie więziennej, gdy siedzieli razem w Zakładzie Karnym w Trzebini. Zmasakrowanego mężczyznę sprawcy zawinęli w dywan i postanowili wywieźć w ustronne miejsce.

Zadzwonili po dwóch innych wspólników i poprosili ich o to, by przyjechali swoim renaultem kangoo. Robert A. i Patryk W. zjawili się w nocy na miejscu, ale w trakcie przenoszenia pobitego okazało się, że ciągle żyje. Szymon Ż. zaczął się szarpać, zgubił but na klatce schodowej, jęczał z bólu, mocno krwawił.

Umieszczono go na tylnym siedzeniu samochodu. Podczas transportowania autem na teren ogródków działkowych w okolicy domu handlowego Plaza dalej był bity i maltretowany.

W pewnej chwili został sam z Piotrem K. i Arturem S., który zmiażdżył mu głowę kamieniem, a potem zwłoki przykrył gałęziami. Zabrał też kamień, narzędzie zbrodni oraz pokrwawione ubranie zabitego i wyrzucił je na śmietnik.

Podejrzani wpadli tydzień po zbrodni. Sprawa wyszła na jaw, gdy w telewizji pojawiła się informacja o odkryciu zwłok. Wtedy Patryk W. przyznał się ojcu, czego był świadkiem i że już umył auto z krwi po przewożonym w środku pobitym mężczyźnie. Ojciec Patryka W. zawiadomił policję.

27-letni Artur S. po procesie został 30 listopada 2007 r. skazany na 25 lat więzienia. Wcześniej był wielokrotnie karany, m.in. za rozboje i zniszczenie mienia.

Razem z nim sądzono także przedstawiciela handlowego Patryka W. i Roberta A., studenta I roku Małopolskiej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Obaj za utrudnianie postępowania karnego i nieudzielenie pomocy rannemu dostali karę roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Tłumaczyli się, że działali ze strachu na polecenie Artura S. K. groził im śmiercią, a do Roberta A. przyjechał nawet na rowerze kilka dni po zabójstwie i ponowił groźby, by milczał.

W trakcie śledztwa zebrano także dowody, że K. kilka miesięcy wcześniej dopuścił się rozboju z nożem i zniszczenia karetki pogotowia.

Jeszcze podczas postępowania przygotowawczego K. napisał list do rodziców zabitego Szymona Ż., w którym wyraził żal, że nie potrafił stanąć w jego obronie. „Modlę się, by Bóg mi to wybaczył i żeby Państwo też mi wybaczyli” - napisał.

Sprawa K. trafiła do sądu z wnioskiem o umorzenie postępowania i umieszczenie go w zakładzie psychiatrycznym. - Z orzeczenia biegłych wynikało jasno, że mężczyzna jest niepoczytalny - mówi sędzia Górszczyk.

Źródło: RMF FM

Komentarze (15)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
yfvghjjky to

rejter (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

Smierc.!·*#!????????już gh vs co i fu i fu stryj hh db j dz fghjkkjjgcfyikg gjkk

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
gjffgbg

fdhj (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

Na pala paznokcie wyrwac i niech zdycha

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
husarz

jan (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

Na smierc zero litisci

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
cech guc bh h

hghfdv (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

Za czasow komuny by wisial i pzy ok azj wpierdol dobrze

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Utopić chwasta

th54 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12 / 3

Mam jedno pytanie ,czy taki debil jest potrzebny społeczeństwu .Mam nadzieję ,że w czasie transportu do Polski drogą morską ,zniknie w nieustalonych okolicznościach ,przez co uwolni społeczeństwo...rozwiń całość

Mam jedno pytanie ,czy taki debil jest potrzebny społeczeństwu .Mam nadzieję ,że w czasie transportu do Polski drogą morską ,zniknie w nieustalonych okolicznościach ,przez co uwolni społeczeństwo od kosztów utrzymywania chwasta do końca życia.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
s

s (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Ryby morskie sa głodne

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Do th54

dds (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Zniknie? Co znowu ma uciec?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Polacy w Wielkiej Brytanii

Barney (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 14 / 1

Polacy w Wielkiej Brytanii... prawdziwa historia. :-D

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Kara śmierci

Manchester (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 21 / 3

Dosyć głośno było o tym zabójstwie w Bolton. A takich jak on powinno się utylizować. Przynosi wstyd i straty dla całego społeczeństwa. Kara śmierci powinna wrócić. Dlaczego pieniądze podatników...rozwiń całość

Dosyć głośno było o tym zabójstwie w Bolton. A takich jak on powinno się utylizować. Przynosi wstyd i straty dla całego społeczeństwa. Kara śmierci powinna wrócić. Dlaczego pieniądze podatników mają iść przez 25 lat na utrzymanie takiego śmiecia? Na zdrowy rozsądek: Zabił dwoje ludzi, i mamy go teraz utrzymywać?!:) Żenada... zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
dziadowskie

prawo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12 / 2

ci niepoczytalni powinni być eliminowani ze społeczeństwa od razu, nie wiedomo co i kiedy takiemu odbije

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
niezawisły sąd

Stefan (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 16 / 1

a co teraz - po ucieczce z psychiatryka i kolejnym zabójstwie - powie p. sędzia Górszczyk ??

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Szkoda

nma (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 24 / 3

Szkoda, że nie został zastrzelony podczas "próby" ucieczki, kolejne ścierwo na utrzymaniu podatnika.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Lekarz Małopolski 2016 [PLEBISCYT]

Lekarz Małopolski 2016 [PLEBISCYT]

Strefa Agro - rolnicze wiadomości z Małopolski

Strefa Agro - rolnicze wiadomości z Małopolski

Orange na Światowe Dni Młodzieży (materiał informacyjny Orange)

Orange na Światowe Dni Młodzieży (materiał informacyjny Orange)

Dla rozwoju infrastruktury i środowiska w Małopolsce

Dla rozwoju infrastruktury i środowiska w Małopolsce