Były hotel Cracovia. Dwie oferty na stole

  Były hotel Cracovia. Dwie oferty na stole

  Małgorzata Mrowiec

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  KR150713AB_024.JPG
  KR150713AB_024.JPG
  1/2

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Andrzej Banaś

  Inwestycje. Obecny właściciel nieczynnego obiektu w samym centrum Krakowa chciał tu wznieść biurowce, ale nie wyklucza sprzedaży atrakcyjnej nieruchomości
  Dynamicznie zmienia się sytuacja wokół modernistycznego budynku byłego hotelu Cracovia. Ostatnio wpisany do rejestru zabytków, niebawem może zmienić właściciela. Jeśli tak się stanie, biurowce - planowane tutaj przez spółkę Echo Investment, należącą do jednego z najbogatszych Polaków, Michała Sołowowa - nie wyjdą poza etap koncepcji architektonicznej.

  Dotąd z małopolskim konserwatorem zabytków Janem Janczykowskim skontaktowali się dwaj potencjalni inwestorzy zainteresowani kupnem Cracovii.
  Pytali o możliwości adaptacji obiektu i ograniczenia konserwatorskie. Jednym z chętnych pozostaje niezmiennie Muzeum Narodowe w Krakowie. - Nazwy drugiej firmy nie zam. Reprezentowali ją projektanci spoza Krakowa. Mogę się tylko domyślać, że ten potencjalny inwestor myśli o funkcji hotelowej - powiedział nam Janczykowski.

  Muzeum Narodowe opracowało tymczasem kompletny pomysł na Cracovię i jej otoczenie. - Ulokowalibyśmy tam galerię architektury, designu, magazyny studyjne, takie, do których zwiedzający mają częściowy dostęp, w określonych godzinach i warunkach oraz pomieszczenia biurowe - wymienia Andrzej Szczerski, zastępca dyrektora MNK.

  Parking przed byłym hotelem miałby się zmienić w plac i wraz z terenem przed Gmachem Głównym MNK stworzyłby nową przestrzeń publiczną. Pojawiłyby się tam stoliki i parasole, bo w Cracovii byłoby miejsce dla kawiarni. Ponadto oba gmachy mogłoby połączyć niewielkie przejście podziemne, by zwiedzający nie przekraczali jezdni i torów tramwajowych.


  Obecny właściciel Cracovii twierdzi, że istniejący budynek nie nadaje się do wykorzystania zgodnie z jego pomysłem. Stąd plany rozbiórki, przy zachowaniu najcenniejszych, zabytkowych elementów. Wicedyrektor Szczerski mówi natomiast, że MNK - w zależności od stanu technicznego gmachu - chciałoby zachować go w maksymalnym możliwym stopniu. Konieczna byłaby oczywiście adaptacja wewnątrz. - To poważny projekt. Jesteśmy w kontakcie z właścicielem Cracovii, ale szczegółów nie ujawniamy - dodaje Szczerski.

  Jak informowaliśmy wczoraj, sprawa zagospodarowania atrakcyjnej działki z hotelem Cracovia zainteresowała Centralne Biuro Antykorupcyjne i prokuraturę. Ma to związek ze śledztwem dotyczącym podejrzeń korupcji w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Śledczy sprawdzają związki pomiędzy pracownikami spółek Sołowowa a urzędnikami NCBR.

  Firma Echo Investment, która jest właścicielem budynku dawnego hotelu Cracovia, nie informuje, czy są chętni na zakup tego obiektu ani z kim prowadzi negocjacje. Ale nie wyklucza sprzedaży. A od wojewódzkiego konserwatora zabytków dowiadujemy się o dwóch zainteresowanych, którzy pytali o możliwości adaptacji. Cracovia, nad którą od dawna wisi widmo rozbiórki, a dalej - według ostatniej koncepcji właściciela - zamiana na dwa biurowce, może doczekać się innego scenariusza.

  Jeden z chętnych prawdopodobnie myśli o funkcji hotelowej - tak domyśla się konserwator, do którego kierowali zapytania projektanci. Natomiast drugim zainteresowanym jest Muzeum Narodowe w Krakowie planujące urządzić w budynku swój nowy oddział. - Byłoby to przedsięwzięcie do udźwignięcia przez budżet państwa i stąd właśnie pochodziłyby środki. Rozmawiamy na ten temat - informuje Andrzej Szczerski, wicedyrektor MNK. Enigmatycznie informuje też, że muzeum jest w kontakcie z właścicielem Cracovii.

  Niedawno wojewódzki konserwator zdecydował o wpisaniu Cracovii do rejestru zabytków. To wpis częściowy, zapewnia on ochronę poszczególnym elementom, jak hol wejściowy czy kompozycja elewacji. - Tak sformułowałem decyzję wpisową, żeby była możliwość zarówno utrzymania - po pracach konserwatorskich i modernizacyjnych - w całości obecnego budynku, jak też możliwość pewnych przekształceń przy zachowaniu jego formy, gabarytu. Mnie zależy na tym, żeby budynek był użytkowany. Niepotrzebny nam kolejny słup ogłoszeniowy jak hotel Forum - mówi Jan Janczykowski, nawiązując do wielkich reklam na budynku.

  Konserwator zaznacza, że oczywiście ideałem byłoby, aby obiekt pozostał w obecnej postaci, bez przekształceń, a jedynie usunięto by zniszczenia, które spowodował czas oraz zmodernizowano (np. stolarka nie spełnia dzisiejszych norm cieplnych, jako materiał izolacyjny tkwi też tam azbest, którego nie można dziś używać).

  Dyrektor Szczerski informuje, że gdyby plany muzeum udało się sfinalizować, na pewno będzie konieczna modernizacja wewnątrz. Natomiast - zależnie od stanu technicznego - muzeum chce zachować ten zabytek modernizmu powojennego „w maksymalnym możliwym stopniu”.

  Dawny hotel od 2011 r. należy do spółki Echo Investment (EI). Kupiła go za 32 mln zł. Pierwotnie, według planów właściciela, Cracovię miała zastąpić galeria handlowa, ale takie rozwiązanie wykluczył miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Najnowsza koncepcja EI zakłada wzniesienie dwóch biurowców, przy zachowaniu cennych, zabytkowych elementów Cracovii. Jednak ten projekt powstał jeszcze przed decyzją konserwatora o wpisie Cracovii do rejestru, a Wojewódzka Rada Ochrony Zabytków zgłosiła całą listę warunków, jakie jeszcze musiałyby zostać spełnione. Czy ta koncepcja trafi teraz do kosza?

  - Zapoznajemy się właśnie z decyzją o wpisie do rejestru zabytków - informuje rzecznik Echo Investment Wojciech Gepner. Analizy mają być zakończone w ciągu dwóch tygodni. O możliwości sprzedaży Cracovii rzecznik wypowiada się tylko ogólnie: - Zawsze wybieramy wariant optymalny. Jeśli lepszym wariantem będzie sprzedaż, to sprzedamy, a jeśli realizacja naszej inwestycji - to będziemy ją realizować - mówi Wojciech Gepner.

  Komentarze (36)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Skąd to Echo?

  ree (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Skąd to Echo się wzięło? Skąd się wziął pan Sołowow? Podobno na ichniejszych imprezach firmowych żarciki jak na manifestacjach KOD-u, a myślący inaczej nie mają w tej firmie czego szukać.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brak pamieci

  krakus od wiekow (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Narzeka sie i psioczy ze "panienki" zaczepiaja przechodniow w centrum Miasta`! Jak wiemy mamy corocznie w Krolewskim Miescie -Krakowie 10mln turystow .Mozna by bylo w starej Cracovi (hotelu)...rozwiń całość

  Narzeka sie i psioczy ze "panienki" zaczepiaja przechodniow w centrum Miasta`! Jak wiemy mamy corocznie w Krolewskim Miescie -Krakowie 10mln turystow .Mozna by bylo w starej Cracovi (hotelu) urzadzic dyskretne miejsca do uzywania sie -nieprawdaz?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Muzeum chce sobie kupić Hotel?

  Cracoviak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  A za co Muzeum chce sobie ten hotel kupić? Raczej Muzeum może chcieć żeby to podatnicy za pośrednictweum urzędu miasta im taki hotel zasponsorowało, a następnie ci sami podatnicy ten zakup...rozwiń całość

  A za co Muzeum chce sobie ten hotel kupić? Raczej Muzeum może chcieć żeby to podatnicy za pośrednictweum urzędu miasta im taki hotel zasponsorowało, a następnie ci sami podatnicy ten zakup utrzymywali ze swoich pieniędzy dzięki czemu stołki z samej góry znajdą ciepłe posadki dla swoich rodzin i innych krewnych w nowym hotelu. W tym mieście paranoja gomi paranoję...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W tym mieście chamstwo goni chamstwo

  Mariusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  W tym mieście chamstwo goni chamstwo, a jak budują nowe muzeum za twoje pieniądze to się nie czepiasz, nie? Lepiej, żeby muzeum go kupiło, niż inwestor, stawiający swoje korpo-klocki dla...rozwiń całość

  W tym mieście chamstwo goni chamstwo, a jak budują nowe muzeum za twoje pieniądze to się nie czepiasz, nie? Lepiej, żeby muzeum go kupiło, niż inwestor, stawiający swoje korpo-klocki dla korpo-szczurów w garniturach. Wolę się przejść do muzeum w Cracovii, niż przechodzić obok kolejnego molocha, którego nawet nigdy nie zobaczę od środka, chyba, że się zatrudnię do pracy w korporacji (oby nigdy się to nie stało).zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nazwa Cracovia kojarzy się z korupcją

  i śmierdzi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  czy to hotel czy klub.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do Wita Swtosza

  Warszawianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  Zgadza sie. Krakow wspolczesny koszmarny.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kraków

  Veit Stoss (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  Krakow to prowincja mentalna. Wszystko co macie cennego pochodzi od Niemcow, Wlochow, Holendrow. Teraz tylko szpecicie to miasto. Chocby Galeria Krakowska, stadion Wisly i inne brutalne kamienne...rozwiń całość

  Krakow to prowincja mentalna. Wszystko co macie cennego pochodzi od Niemcow, Wlochow, Holendrow. Teraz tylko szpecicie to miasto. Chocby Galeria Krakowska, stadion Wisly i inne brutalne kamienne twory.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  coś w tym jest

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  chyba jeszcze do XVII w większość mieszkańców mówiła w języku niemieckim. a teraz pseudo mieszczanie z Opola z zidiociałymi mózgami i kulturę innych przypisują sobie, choć głupi jak buty.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do goscia

  Jacus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Brawo. Solidna wiedza historyczna i realistyczna ocena. Pozdrawiam.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ciekawe

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Ciekawe jakie bylyby opinie na temat architektury szkieletora. To jakas paranoja. Kopia manhattanu sprzed 100 lat. Tak sie dzis nie projektuje. Podejrzewam, ze Janczykowski(cale zlo) za tym stoi....rozwiń całość

  Ciekawe jakie bylyby opinie na temat architektury szkieletora. To jakas paranoja. Kopia manhattanu sprzed 100 lat. Tak sie dzis nie projektuje. Podejrzewam, ze Janczykowski(cale zlo) za tym stoi. Tam powinien stanac lekki dla oka, niemal jak wiosenna chmurka obiekt o charakterze Spirala na warszawskiej Woli. No ale my tu wsiowy mentalnie Krakowek.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jak się znasz to

  tom (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  nie mędrkuj!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  krakowskie kompleksy

  halinka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Nie na temat, raczej...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do halinki

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Na temat slonce. Bo ten sam Janczykowski broni i bruzdzi w sprawie sracovii. Wsteczny umysl

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cracovia i Forum

  Jerzy Z. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 3

  Budynki hoteli, Cracovia oraz Forum to przykłady dobrej architektury, dobrze komponującej się w ich otoczeniu i krajobrazie miasta i jako takie powinny być zdecydowanie chronione!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hotel dla zagranicznych naukowców.

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  Cracovia leży blisko Biblioteki jagiellońskiej, niektórych budynków UJ, blisko AGH, Uniwersytetu Rolniczego, więc powinna być hotelem dla zagranicznych naukowców, przyjeżdżających na konferencje,...rozwiń całość

  Cracovia leży blisko Biblioteki jagiellońskiej, niektórych budynków UJ, blisko AGH, Uniwersytetu Rolniczego, więc powinna być hotelem dla zagranicznych naukowców, przyjeżdżających na konferencje, kongresy, w ramach wymiany międzyuczelnianej. To, że wnętrza nie są zbyt wysokie, nie powinno zbytnio przeszkadzać. Wystarczy remont - i z powrotem hotel. A na dole -punkty usługowe, sklepy (m. in. cukiernia, jak było dawniej). zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ten teren ma być dla Krakowian

  Teren rekreacyjny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  Muzeum to dobry pomysl. Obok jest juz budynek kongresowy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hotel Cracovia

  Maria Jolanta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 17

  Jak długo jeszcze będzie straszył "zabytek" ściśle ofoliowany reklamami czapek,majtek.Zaiste piękny widok, oby konserwator i władze miasta nadal upierały się nad utrzymaniem tego zabytku (Cracovii)...rozwiń całość

  Jak długo jeszcze będzie straszył "zabytek" ściśle ofoliowany reklamami czapek,majtek.Zaiste piękny widok, oby konserwator i władze miasta nadal upierały się nad utrzymaniem tego zabytku (Cracovii) a w efekcie jednym wielkim banerem reklamowym. Dawno powinien stać tam przebudowany w dobrym, naprawde nowoczesnym stylu , Cracovia jest po prostu brzydkim socrealistycznym budynkiem, i nie czarujmy się .że jest wartościowy,nawet z całym szacunkiem dla Pana prof.Cenckiewicza, który ma w swym dorobku prawdziwie wartościowe budowle. Maria Jolantazwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  serio socrealizm?

  brak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  To nie jest socrealizm. Cracovia była pierwszym przykładem modernistycznej budowli w Krakowie. A wartościowa jest między innymi dlatego że po raz pierwszy zastosowano tutaj tzw wielką płytę

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oj tam

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  reklamy ładniejsze od tego budynku.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gościu

  J.M. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  "oj tam" - gościu, sądząc po tym zwrocie, jesteś z warszawki?...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jestem za Muzeum

  Edi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 6

  Zdecydowanie jestem za Muzeum. Jest to b. dobry pomysł i w miarę szybko powinien być wdrożony.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kicz!!!!!!!!!!!!!!!

  Normalny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 16

  Wyburzyc. Anglicy wyburzyli Wembley a my ze wsi Krakow. W Warszawie burza podobny hotel Mercury by wybudowac cos na miare XXI w. Malo mamy muzeow? To samo z Forum. Co za dulszczyzna.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do "Normalny"...

  Jerzy Z. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

  Słoma z butów ci wystaje!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hotel cracovia

  maria jolanta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

  Dziwi poziom tej dyskusji,panie Jerzy Z. słowa typu "słoma z butów wystaje" to istotnie przyczynek do dyskusji o sensie istnienia Cracovii jako zabytku (a raczej reliktu minionej epoki). Forum...rozwiń całość

  Dziwi poziom tej dyskusji,panie Jerzy Z. słowa typu "słoma z butów wystaje" to istotnie przyczynek do dyskusji o sensie istnienia Cracovii jako zabytku (a raczej reliktu minionej epoki). Forum również straszy, więc nie kultywujmy w Krakowie socrealizmu, tylu jest doskonałych architektów ,ze można coś wreszcie zrobić z tymi, pożal się Boże "zabytkami. Co do ewentualnego projektu aby powstał tam hotel dla naukowców - pytanie kto ma go utrzymywać, remontować (bo w obecnej postaci nie nadaje się do dalszej eksploatacji), pomysł nierealny. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdzie tam socreal, ja się pytam?

  Kloss (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Ani d. Forum ani Cracovia nie maja nic wspólnego z realizmem socjalistycznym, który się skończył z odwilżą lat '50. To są budynki modernistyczne, a fakt że powstały za PRLu pozwala co najwyżej...rozwiń całość

  Ani d. Forum ani Cracovia nie maja nic wspólnego z realizmem socjalistycznym, który się skończył z odwilżą lat '50. To są budynki modernistyczne, a fakt że powstały za PRLu pozwala co najwyżej określić je mianem socmodernistycznych.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do "maria jolanta" - poziom niezrozumienia...

  Jerzy Z. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Dziwi raczej Pani poziom niezrozumienia użytego przeze mnie określenia w odniesieniu do komentarza autorstwa "Normalny".
  Budynki hoteli: Cracovia oraz Forum to właśnie przykłady dobrej...rozwiń całość

  Dziwi raczej Pani poziom niezrozumienia użytego przeze mnie określenia w odniesieniu do komentarza autorstwa "Normalny".
  Budynki hoteli: Cracovia oraz Forum to właśnie przykłady dobrej architektury, dobrze komponującej się w ich otoczeniu i krajobrazie miasta i jako takie powinny być zdecydowanie chronione.
  Kierując się Pani tokiem rozumowania należałoby wyburzyć całą starą i nie tylko starą część Nowej Huty.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do jerzego z.

  Krakowianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

  Tys wielki i kulturalny esteta. Na miejscu tych obu budynkow nalezy zbudowac cos co da ludziom prace! Uzytecznosc i piekno w jednym. To sa wspaniale lokalizacje by staly sie wizytowka Krakowa....rozwiń całość

  Tys wielki i kulturalny esteta. Na miejscu tych obu budynkow nalezy zbudowac cos co da ludziom prace! Uzytecznosc i piekno w jednym. To sa wspaniale lokalizacje by staly sie wizytowka Krakowa. Niech to zaprojektuje np. Zaha Hadid. Do muzeum to ty sie nadajesz. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tytuł

  Andrzej112 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Chyba "pracę", ciołku. Chyba kaszana i dziadostwo w jednym, i sztampowa architektura od kalki. Cracovia to świetny mordenizm z lat 60, współgrający z kinem "Kijów". Ale co wy, burzyciele o tym...rozwiń całość

  Chyba "pracę", ciołku. Chyba kaszana i dziadostwo w jednym, i sztampowa architektura od kalki. Cracovia to świetny mordenizm z lat 60, współgrający z kinem "Kijów". Ale co wy, burzyciele o tym wiecie... Byleby było "ładnie, nowocześnie, jak na zachodzie", a nasza kultura to kij tam. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kultura nasza

  K...a (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Jaka kultura? To byl komercyjny hotel. I jest dzis trupem. Dzis juz nie ma kultury tylko wydziwianie by lud przyciagnac dla kasy. Polska kultura to obecnie chamstwo elit i bezpardonowa walka. To...rozwiń całość

  Jaka kultura? To byl komercyjny hotel. I jest dzis trupem. Dzis juz nie ma kultury tylko wydziwianie by lud przyciagnac dla kasy. Polska kultura to obecnie chamstwo elit i bezpardonowa walka. To forum i tak jest na poziomie. Co do budynku to widze typowo polski sentymentalizm. Moja mama tez trzymala kilka starych niepotrzebnych torebek i oo jej smierci zostaly wyrzucone. To konserwatywne miasto i gdy wymrze to pokolenie cracovie czeka los torebek. Za stara by funkcjonowac a za mloda by byc zabytkiem.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do tych "nowoczesnych i awangardowych" podających się za Krakowian...

  Marcel T. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  To może Zaha Hadid zaprojektuje i wybuduje galerię handlową w miejscu gdzie są Sukiennice, a meczet na miejscu Bazyliki Mariackiej?...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do marcela

  Krakus 2 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A co ci ona przeszkadza?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do nekroarchitektofili powyżej

  Kloss (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Zaha Hadid to projektuje już na tamtym świecie.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W sprawie zmarlek

  Krakus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  To niczego nie zmienia w tej dyskusji. Ale uwaga trafna. ZH is dead.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak jest

  Krakus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

  Krakow stanie sie kopia skansenu jesli bedzie sie konserwowac azbest. Wyburzyc i postawic nowe ale przemyslane i piekne obiekty pozyteczne dla ludzi. A Jerzego Z. sam chetnie ogladne w muzeum, moze...rozwiń całość

  Krakow stanie sie kopia skansenu jesli bedzie sie konserwowac azbest. Wyburzyc i postawic nowe ale przemyslane i piekne obiekty pozyteczne dla ludzi. A Jerzego Z. sam chetnie ogladne w muzeum, moze etnograficznym. W sukmanie będzie mu fo twarzy. I troche slomy
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wyburzyć i pozwolić inwestować

  grzeg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  Te oba post-hotelowe budynki są nie do uratowania. Taka jest rzeczywistość i wszyscy o tym wiedzą, również ci, którzy się do tego nie przyznają.
  Albo pozwoli się na nowe inwestycje, albo te...rozwiń całość

  Te oba post-hotelowe budynki są nie do uratowania. Taka jest rzeczywistość i wszyscy o tym wiedzą, również ci, którzy się do tego nie przyznają.
  Albo pozwoli się na nowe inwestycje, albo te kolejne krakowskie szkieletory będą w obecnym smutnym stanie przez kolejne dziesiątki lat.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hotel cracovia

  maria Jolanta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

  do grzeg : Trafił Pan (Pani?) w sedno. Dokładnie to o co chodzi. Mamy dość szkieletorów utrzymywanych w ramach tzw ochrony "zabytków" (???) i kolejne wpisywane do rejestru tychże.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  MISTRZOWIE URODY POSZUKIWANI! Zgłoś kandydatów!

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy najlepsze stacje narciarskie [GŁOSOWANIE]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)