Budują parking w Bieżanowie. Kolejne utrudnienia w ruchu...

  Budują parking w Bieżanowie. Kolejne utrudnienia w ruchu tramwajów

  Piotr Ogórek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Budują parking w Bieżanowie. Kolejne utrudnienia w ruchu tramwajów
  Trwa budowa parkingu typu „parkuj i jedź” w Bieżanowie. Wkrótce, przez dwa tygodnie, tramwaje nie będą dojeżdżać do tamtejszej pętli.
  Budują parking w Bieżanowie. Kolejne utrudnienia w ruchu tramwajów
  Budowa parkingu Park&Ride (parkuj i jedź) w Bieżanowie ruszyła w lipcu. Poważne utrudnienia dla pasażerów zaczną się w następną sobotę, kiedy tramwaje przestaną dojeżdżać do pętli Nowy Bieżanów, wewnątrz której powstaje parking na 110 miejsc. Tym samym jeszcze bardziej skumulują się remonty drogowe w Krakowie, a na ulicach będzie jeszcze mniej tramwajów.

  Po latach przestoju w końcu ruszają budowy parkingów P&R.
  Po tym, jak na wiosnę zaczęły się prace przy parkingu pod pętlą tramwajową Kurdwanów (ma być ukończony do końca wakacji), teraz ruszyła budowa drugiego - P&R Bieżanów. Od soboty, 12 sierpnia, przez dwa tygodnie z ruchu tramwajowego wyłączony będzie odcinek od Prokocimia do Nowego Bieżanowa. Przypomnijmy, że w tym czasie cały czas wyłączona z ruchu będzie ulica Basztowa i skrzyżowanie pod Dworcem Głównym, tramwaje nadal nie będą jeździć Grzegórzecką, a do końca wakacji potrwa też remont ronda Kocmyrzowskiego. W drugiej połowie sierpnia dojdzie jeszcze do tego wyłączenie pętli w Bieżanowie. Dla pasażerów tramwajów - i tak już jeżdżących objazdami - dojdą kolejne zmiany.

  Urzędnicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu tłumaczą, że wakacje to najlepszy moment na tego typu remonty. Tymczasem mieszkańcy gubią się już w kolejnych zmianach. Od 12 sierpnia będą one wyglądać następująco:

  - linie 3, 9, 13 oraz linia czasowa 73 - będą kursować na trasach skróconych do pętli Prokocim. Częstotliwości kursowania poszczególnych linii pozostaną bez zmian;

  7 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Krakowskiej

  Kraków dostanie pieniądze na budowę trasy Łagiewnickiej

  Kraków dostanie pieniądze na budowę trasy Łagiewnickiej

  Link do głównego zdjęcia


  - linia 69 od nocy z 11 na 12 sierpnia zostanie zawieszona. W zamian we wszystkie noce kursować będzie linia autobusowa 669 na aktualnej trasie objazdowej wyznaczonej na czas przebudowy węzła „Dworzec Główny”;

  - linia 709 - zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Nowy Bieżanów, Ćwiklińskiej, Teligi, Wielicka, Bieżanowska. Linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: Nowy Bieżanów (początkowy i końcowy na ul. Ćwiklińskiej), Ćwiklińskiej, Nowy Prokocim, Teligi, Prokocim Szpital (w kierunku Bieżanowskiej na ul. Wielickiej, w kierunku Nowego Bieżanowa na ul. Teligi), Prokocim (na wysokości pętli tramwajowej), Wlotowa, Bieżanowska (końcowy i początkowy na ul. Wielickiej). Linia kursować będzie z częstotliwością co 7 minut we wszystkie dni tygodnia. Po godzinie 21 oraz w dni świąteczne do godziny 8 linia kursować będzie co 10 minut.

  Parking w Bieżanowie ma być gotowy do końca roku. W tym roku rozpoczną się jeszcze prace nad powstaniem kolejnego P&R, w Małym Płaszowie.

  WIDEO: Miliony złotych na rozbudowę ulicy Igołomskiej

  Autor: Agencja Informacyjna Polska Press, x-news

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .. .

   pipi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Dla garstki parkujacych ew. tam samochodow spory paraliz 2 osiedli. I tak samochodziki KWI beda jezdzic do centrum a nie parkowac na P&R.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   Ew (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Proszę się odstosunkować od KWI. Sama jestem jego posiadaczką i z niecierpliwością czekam na ten parking. Masa aut niepotrzebnie pcha sie do Centrum przez co korki są jakie są. Zobaczymy ilu...rozwiń całość

   Proszę się odstosunkować od KWI. Sama jestem jego posiadaczką i z niecierpliwością czekam na ten parking. Masa aut niepotrzebnie pcha sie do Centrum przez co korki są jakie są. Zobaczymy ilu wygodnych Krakowian będzie zostawiało auta na P&D. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI. Doceńmy wyjątkowe miejsca i ludzi [GŁOSOWANIE]

   WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI. Doceńmy wyjątkowe miejsca i ludzi [GŁOSOWANIE]

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama