Kara ponad 10 tys. zł dla awanturnika na lotnisku w Balicach

  Kara ponad 10 tys. zł dla awanturnika na lotnisku w Balicach

  Piotr Rąpalski

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Kara grzywny w wysokości 10.050 złotych i zwrot kosztów postępowania – w taki sposób ukarany został agresywny pasażer, który w dniu 4 stycznia br. wszczął awanturę podczas wejścia pasażerów na pokład samolotu, lecącego do Wielkiej Brytanii. O zdarzeniu staż graniczna poinformowała dopiero teraz.
  Wieczorem, 4 stycznia funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG z placówki w Krakowie-Balicach oraz pracownik SOL zostali wezwani przez pracowników firmy obsługującej pasażerów i samoloty, z powodu problemów z zakłócającym porządek obywatelem RP, który został wycofany z rejsu do Birmingham i nie chciał podporządkować się poleceniom.

  46-letni mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu (2,40 promila w wydychanym powietrzu), odmawiał wykonywania poleceń obsługi, używając wulgarnego słownictwa i głośno krzycząc.


  Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze SG oraz pracownik SOL musieli zastosować chwyty obezwładniające oraz środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek, by obezwładnić krewkiego pasażera, który zdążył znieważyć i naruszyć nietykalność cielesną funkcjonariuszy (m.in. szarpiąc mundur i wykrzykując przekleństwa).

  Mężczyźnie, po nocnym pobycie w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, postawiono zarzuty znieważenia funkcjonariusza, naruszenia nietykalności cielesnej drugiego funkcjonariusza, znieważenia pracownika SOL oraz usiłowania naruszenia jego nietykalności.

  Za swoje czyny mężczyzna został ukarany karą grzywny w wysokości 10.050 zł i obciążony kosztami postępowania.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo